Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pedały M540 odpinają się do wewnątrz?
#1
Witam,

zakupiłem M540 i nie wiem co jest nie tak ale odpinają się tylko wtedy jak szarpnę nogą do wewnątrz (w stronę roweru) a powinny na zewnątrz,

pedał r jest na prawej l na lewej, śrubka do ustawienia naciągu z tyłu, taki jakby ząbek blokujący od strony zewnętrznej,

coś jest chyba nie tak:/
pierwsze SPD więc proszę o pomoc Smile thx
Grzegorz
Odpowiedz
#2
z pedałów SPD wypniesz się w obie strony - do wewnątrz i na zewnątrz.
po prostu spróbuj ustawić mniejszą siłę wypięcia i wypinać się na zewnątrz Wink
Odpowiedz
#3
a to ok, mnie zmyliło to, że jest podane w instrukcji, że tylko na zewnątrz, i że są różne rodzaje bloków, że np. też w górę itp. dzięki za info Smile

nie wiem czemu mi się nie udawało wypiąć na zewnątrz, może faktycznie za mocno dokręcone Wink
Grzegorz
Odpowiedz
#4
Jeśli zaczynasz zabawę z SPD to ogólnie polecam ustawić wspomnianą śrubę na minimum i dopiero w miarę wkręcania się podkręcać sobie na "+"
BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
Odpowiedz
#5
tak zrobię, już jedna gleba byłaWink na szczęści zatrzymałem się na rękach,
myślę, że jeszcze nie jedna się przydarzy Wink
Grzegorz
Odpowiedz
#6
Eee tam, marudzisz, byle pamiętać żeby się wypiąć i nie ma problemu :-P
Jak byś chciał to mam te wielokierunkowe bloki, kupione jakoś na wiosnę, najechane mają pewnie ze 500-800km i są w idealnym stanie, chętnie bym się wymienił na te jednokierunkowe(mogę dorzucić zimnego browara, z racji tego, że "używane") :-P
[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Odpowiedz
#7
Po ustawieniach, już dużo lepiej, chyba za mocno przykręciłem,
teraz już pewne wypięcie, ale chyba wezmę wielokierunkowe od Zwirka, tak na wszelki wypadek, hehe

dzieki za pomoc Smile
Grzegorz
Odpowiedz
#8
..
Odpowiedz
#9
nie testowałem ;-)
[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Odpowiedz
#10
skoro łatwiej wypinają ci się do wewnątrz to spróbuj bloki zamienić , choć one raczej nie mają podziału na prawy-lewy ale spróbować nie zaszkodzi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości