Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zjazd Sieci "Miasta dla Rowerów" w Lublinie
#1
Cytat:
Porozumienie Rowerowe Lublin
oraz
Sieć „Miasta dla Rowerów”



W dniach 14-16 lipca br. Lublin gościł będzie liderów organizacji rowerowych z całej Polski, zrzeszonych w Sieci „Miasta dla Rowerów”. Wśród nich będzie m.in. Marcin Hyła z Krakowa, jeden z ojców niedawnej pro-rowerowej nowelizacji Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, dzięki któremu również od 2010 roku funkcjonują lubelskie Standardy Rowerowe.

Podczas pobytu w Lublinie rowerowi działacze będą rozmawiać o takich fundamentalnych sprawach jak przyszłość ruchu rowerowego, polityka rowerowa państwa, a także poznawać infrastrukturę rowerową Lublina. W sobotę udadzą się na zwiedzanie Miasteczka Holenderskiego w Puławach, a następnie do Radomia.


W związku z tym pragniemy Państwa serdecznie zaprosić na oficjalne spotkanie rowerzystów z władzami Lublina, które odbędzie się 15 lipca 2011r. (piątek) o godz. 13:00 w lubelskim Ratuszu, sala 24, II piętro.Poruszone zostaną tam m.in. takie tematy jak historia Sieci „Miasta dla Rowerów” i Porozumienia Rowerowego, infrastruktura rowerowa w Lublinie oraz plany na przyszłość w kontekście polityki rowerowej Lublina.

Na zakończenie ok. godz. 14:00 przewidziane jest pamiątkowe zdjęcie na schodach Ratusza.


Kontakt z organizatorami:

Aleksander Wiącek: 501-769-396
Michał Wolny: 888-844-666

[Obrazek: mdrct.gif]


To jest oficjalne info medialne, natomiast serdecznie zapraszamy wszystkich na przejazd rowerowy po naszej infrastrukturze z ekipą MdR i wieczorne integracyjne bezalkoholowe piwo Big Grin Wyjazd na trasę będzie około 15:30 (do 18, w planie ok. 40km w nogach), gdzieś ze śródmieścia. Jak będę wiedział dokładnie to napiszę, w razie czego można też do mnie dzwonić na tel.
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#2
Aleksander W napisał(a):15 lipca 2011r. (piątek) o godz. 13:00 w lubelskim Ratuszu, sala 24, II piętro.Poruszone zostaną tam m.in. takie tematy jak historia Sieci „Miasta dla Rowerów” i Porozumienia Rowerowego, infrastruktura rowerowa w Lublinie oraz plany na przyszłość w kontekście polityki rowerowej Lublina.

Na zakończenie ok. godz. 14:00 przewidziane jest pamiątkowe zdjęcie na schodach Ratusza.

Zapraszamy dzisiaj wszystkich na spotkanie Smile
Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
Odpowiedz
#3
Zdięcia
https://picasaweb.google.com/1147910991 ... 9LTpPef9AE

O komentarz poproszę kogoś innego. Powiem tyle - z Lublina Było nas pięciu: ja, Michał Brodowski, Michał Wolny, Aleksander Wiącek i KermitOZ
Odpowiedz
#4
Ja byłem tylko chwilę na tym przejeździe, ale jako, że nie kręcą mnie tego typu imprezy to sobie pojechałem w swoją stronę. Mam nadzieję, że akcja z szosówką Ciebie też rozśmieszyła, bo ja sobie bardzo poprawiłem humor Smile No i z pozytywów jeszcze czerwony holender, naprawdę fajny Smile

PS. Zdjęć 4x za dużo, rób selekcję to się lepiej będzie oglądać, bo do galerii, która ma ponad 300 podobnych zdjęć to się nawet nie chce zaglądać Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#5
KermitOZ napisał(a):Mam nadzieję, że akcja z szosówką Ciebie też rozśmieszyła, bo ja sobie bardzo poprawiłem humor Smile No i z pozytywów jeszcze czerwony holender, naprawdę fajny Smile
PS. Zdjęć 4x za dużo, rób selekcję to się lepiej będzie oglądać, bo do galerii, która ma ponad 300 podobnych zdjęć to się nawet nie chce zaglądać Smile
pOZBig Grinrower
Grzesiek
Akcja z szosówką fajna, zupełnie się jej nie spodziewałem (humor mi też się poprawił). Co do zdjęć to następnym razem przeprowadzą selekcję ;-)
Odpowiedz
#6
A ja zapytam inaczej czemu tego typu spotkania i inne wydarzenia są organizowana w godzinach kiedy to normalny obywatel pracuje na podatki?

Nie zawsze jest możliwość wyrwania się z pracy o tak dziwnych porach …
Odpowiedz
#7
Piątek wieczorem to nie jest dobra pora na spotkanie w urzędzie, każdy inny dzień tak. No a mogło to być tylko w piątek, wpasowane przy okazji w inne punkty programu zjazdu.

Grunt że kolejny kamyk do ogródka, w zasadzie to już mamy niezłego skalniaka.

Info w GW:
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,9...linie.html
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#8
http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... count=1918

Fajna fotorelacja, ale zachwyt nad miasteczkiem holenderskim w Puławach jest... co najmniej nie na miejscu Smile Jest to jedyna droga Puławy - Kazimierz, w wakacje i weekendy wali tędy masa samochodów z Warszawy, wystarczy jeden rower na drodze i już jest problem z jazdą samochodów, autobusów. Tak samo jak furmanka się trafi, robi się korek, wyprzedzanie środkową wysepką jest niemożliwe. Może i jest bezpieczniej dla rowerzystów, nie wiem bo rzadko już bywam w Puławach, nie wiem jak tam z wypadkami. Mówię z punktu widzenia zwykłego mieszkańca Puław czy Parchatki. Jakby była obwodnica Puław w stronę Kazimierza byłoby OK, ale obecnie jest to jedyna droga. Wysepki na mniejszych osiedlowych ulicach są źle wyprofilowane, do tego kostka już się pozapadała. Mój samochód to Laguna I kombi z hakiem, jak mnie zabuja na takiej wysepce to "haczę hakiem" Smile Podróż autobusem miejskim w stronę Kazimierza też do przyjemnych nie należy. No to tyle, od Puławiaka z urodzenia Smile
Odpowiedz
#9
Wyprzedzanie po wysepce jest jak najbardziej możliwe, pełno samochodów tak robiło Wink

Osoba z UM Puławy która była z nami mówiła, że ten pas dzielący służy też za miejsce ewakuacji dla kierowców w przypadku zbliżania się pojazdu uprzywilejowanego. Natomiast sprawa korków i Warszawy - jak widziałem co się dzieje z Kazimierzem w weekendy, to mam wątpliwości czy inwazja blaszaków wychodzi mu na dobre.

Samochód nie jest jedynym środkiem transportu stworzonym przez człowieka, pozostaje tylko sprawa dobrej alternatywy. Także zamiast obwodnicy która tylko spotęguje ilość samochodów, widziałbym bardziej wykonanie Park and Ride gdzieś w Puławach i zapewnienie co kilka minut komfortowego autobusu KM na trasie Puławy - Kazimierz - Puławy.
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#10
Aleksander W napisał(a):Wyprzedzanie po wysepce jest jak najbardziej możliwe, pełno samochodów tak robiło Wink

Także zamiast obwodnicy która tylko spotęguje ilość samochodów

Widziałeś czy sam to robiłeś? Szkoda zawieszenia na najeżdżanie z impetem na wysepkę, jazdę okrakiem, i potem szybki zjazd na ulicę.

Że co proszę? Logiczne jest, że gdyby dało się dojechać do Kazimierza drogą: wjazd do miasta od Warszawy, w lewo w Słowackiego, i tu jakby na rondzie koło PSP zaczynała by się druga trasa w stronę Kazimierza, z pominięciem, centrum , Włostowic, świateł, wysepek itd, to duża cześć kierowców wybrała by tą drogę, a dotychczasowa byłaby luźniejsza, w sam raz na jazdę rowerem Smile

Edit: już sobie wyobrażam autobus wyprzedzający rowerzystę po wysepce, no kolego... Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości