Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki Bukłak/Camelbak kupić???
#1
Ze racji, że dużo piję i bez plecaka nie ruszam się na rower poczytałem troszkę i mam w planach kupić jakiś bukłak(2 litrowy).
No ale nie wiem co kupić.
Może coś doradzicie. Jakieś sprawdzone modele i po przystępnej cenie które warto zakupić??
Odpowiedz
#2
Ja używam hydrapaka (produkowanego dla Dakine). Dobry dostęp do środka (prawie cała szerokość bukłaka). Łatwo się wlewa wodę czy wsypuje izotoniki. Nawet bryłki lodu łatwo wsypać.

[Obrazek: hydrapak-slide-and-seal.jpg]

W reklamach pokazują że można wywinąć i jest to prawie prawda. Można wywinąć ale nie w 100% ze względu na to że brzegi muszą być jakoś połączone. Co nie zmienia faktu że dobrze się go myje zwyczajną gąbką z płynem do mycia naczyń i tylko blisko otworu do nalewania trzeba się więcej napracować.
Dobre łączenie worka z wężykiem (zawór ze sprężynką, a nie na wcisk jak w tanich bukłakach). Dość ciężko chodzi zawór przy ustniku. Ale wystarczy otworzyć go przed jazdą a potem korzystać tylko z prostego systemu w ustniku. Worek ma możliwość wieszania (klips na szynie zamykającej).

[Obrazek: 2192_plecak_dakine_drafter_test_8_resize.jpg]

Podobno daje radę pod kołami samochodu...

[Obrazek: hydrapak-reversible-reservoir-tire-shot.jpg]

Ja zaliczyłem z nim glebę na kamieniach przez głowę na plecy i nic się nie stało.

Na pewno są produkowane wersje 2 i 3 litrowa. Nie wiem jak z 1 litrową. Hydrapak wisiał jakiś czas temu w Inti ale nie pamiętam jaka pojemność.

I jeszcze widjo z instruktarzem. Wink
http://www.youtube.com/watch?v=6Bn23alr ... re=related
Odpowiedz
#3
Kuba, a ile takie cudo kosztuje?(ile jest warte)
Odpowiedz
#4
Z tego co piszą w necie 120 zł... Ale ja jestem prawie pewny że widziałem taniej (poniżej 100 zł). Zapytaj w Inti. Na allegro są, ale za 2 litry krzyczą sobie 99 zł + wysyłka.
Odpowiedz
#5
wiem właśnie widzę. A w INTI zapytałem przez @.
Mam na oku ten:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1695908633
Odpowiedz
#6
dostałem propozycję taką:
Bukłak Deuter Streamer 2 litry
[Obrazek: Img.ashx?Id=1943]
w cenie 89zł w INTISPORT warty czy lepiej HYDROPAK??
Odpowiedz
#7
Deuter w takiej cenie?
Myślę, że warto.
Zapytaj jeszcze o:
Streamer Thermo Bag
Lodówka to nie jest, ale dłużej w środku będzie isotonic a nie gorąca zupa :mrgreen:
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#8
Moim zdaniem słabsze jest łączenie rurki z bukłakiem (jeśli dobrze widzę to tam nie za zaworka), ale chyba zaworek w ustniku fajniejszy. Zamykanie worka jest jak w Hydrapaku.
Odpowiedz
#9
Oryginalne Camelbagi są często i niedrogo w Greencamo na Narutowicza od 2 do 3 l. Za 120 zł widziałem w niedawno w Decathlonie 2 L Camelbag. Nie kupuj mniejszego niż 2 L, nie ma sensu. Orginalne Camelbagi mają to do siebie że praktycznie nie trzeba ich czyścić i baaardzo długo zachowują świeżość wody (nawet kilka miesięcy, sam sprawdzałem). Ważne są też ustniki które są indywidualną sprawą i niektóre rozwiązania nie zawsze każdemu pasują. Przy Camelbagu troszkę dopłacasz za firmę, ale moim zdaniem na dłuższą metę się to opłaca, ja niedługo wymieniam swój balon od roweru na Camela i żałuje że kupiłem Deutera i Kellysa bo to wywalanie pieniążków w błotko.

Ps. Darist producenci zalecają żeby używać tylko do wody a nie Isotoników :-P
Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
Odpowiedz
#10
Pinky napisał(a):producenci zalecają żeby używać tylko do wody a nie Isotoników

Pewnie to zależy od rodzaju materiału z jakiego jest wykonany.
Deuter chyba nie zaleca (nie spotkałem się z takimi ograniczeniami).
Wręcz przeciwnie. W instrukcji czyszczenia jest część temu poświęcona :-P
INSTRUKCJA CZYSZCZENIA
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości