Strony (3): 1 2 3   
WombaTHTS   07-08-2011, 18:56
#1
Temat ten jest kontynuacją tematu o ustawce: http://forum.rowerowylublin.org/viewtopic.php?p=42686


Jako że tematem przewodnim wycieczki było porównanie SportsTrackera i Endomondo, pozwole sobie skrobnąć małe podsumowanie (może ktoś skorzysta).

Trasy zarejestrowanej przez ST opublikowac nie mogę, bo przy probie wysłania wyskakuje ładny komunikat "Kup wersję pro" Wink Czas działania obu aplikacji był zbliżony, Endo wskazuje 2 godziny i 5 minut, a ST 2 godziny 56 minut. Różnica może wynikać z braku auto-pauzy w ST, która jest włączona w Endo (przynajmniej ja tej opcji nie znalazłem).
Zarejestrowany dystans niemal ten sam. Endo zużyło 24% energii baterii, natomiast ST 30%. Na niekorzyść ST działa fakt wystąpienia dość sporej rozmowy telefonicznej w trakcie pracy aplikacji, jednak nie zuzyło to nawet 1 procenta, co dopiero mówiąc o 6ciu. Może większe zużycie wynika z braku auto-pauzy.

Najważniejsza dla mnie jednak rzeczą, jest dokładność rejestracji trasy. Z braku mozliwosci publikacji zapisu z ST, nie moge dokładnie porównać, ale z podglądu na komórce, nie wygląda to dobrze. Nie wiem tylko czy to jest poprostu mała dokładność zapisu, czy na telefonie trasa jest rysowana w pewnym uproszczeniu.

Tak więc, zostaje raczej przy Endo, ST w darmowej wersji nie pozwala wysyłać tras, nie jest zbyt dokładny, nie ma auto-pauzy i wcale nie zuzywa wiecej pradu od Endo - przesiadka nie ma sensu.

PS, Endo mogłoby miec opcje wznowienia danego przejazdu tak jak ST Tongue


Szmit napisał(a):A ja się zasugerowałem tą trasą (endomondo) z pierwszego postu, wklepałem ładnie "Związkowa" do GPS'a i szukam... wiatru w polu haha.
No własnie to wkleiłem tak orientacyjnie, początek trasy nie oznaczał miejsca ustawki, zapomniałem o tym wspomnieć, mój błąd, postaram się być na przyszłość bardziej precyzyjny.
Szmit   07-08-2011, 20:16
#2
To może wrzucisz trasę z Endomondo jaką zrobiliście ? Ile było osób ?

Co do SportsTrackera, to jeśli dobrze pamiętam (a używałem dawno) to ustawiało się granicę prędkości w km poniżej której właśnie włączała się auto pauza. Osobno dla każdego profilu (bieganie, rower...).
Pat   07-08-2011, 21:19
#3
WombaTHTS napisał(a):Endo mogłoby miec opcje wznowienia danego przejazdu tak jak ST Tongue

Endo ma taką opcję :-) .Pauza automatycznie się włącza kiedy się zatrzymujesz lub sam ją włączasz, a jak ruszasz to endo automatycznie zaczyna kontynuować poprzednią trasę lub też możesz ją ręcznie wznowić (przynajmniej ja tak mam :-)) . Szkoda natomiast, że jak już wybierze się "zakończ" to nie ma możliwości kontynuowania trasy np drugiego dnia... ;-)

Edit:

Chyba że właśnie o takie wznowienie Ci chodzi (z zakończonej "na amen" trasy). Faktycznie mogłoby coś takiego być Undecided
mariox   07-08-2011, 22:11
#4
Coś takiego ma buddyway.

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
terragady   08-08-2011, 14:03
#5
WombaTHTS napisał(a):Moja pierwsza ustawka tu zakonczona Tongue

Wyszło mi 45.2 km i srednia 20.42km/h.

Jako że tematem przewodnim wycieczki było porównanie SportsTrackera i Endomondo, pozwole sobie skrobnąć małe podsumowanie (może ktoś skorzysta).

Trasy zarejestrowanej przez ST opublikowac nie mogę, bo przy probie wysłania wyskakuje ładny komunikat "Kup wersję pro" Wink Czas działania obu aplikacji był zbliżony, Endo wskazuje 2 godziny i 5 minut, a ST 2 godziny 56 minut. Różnica może wynikać z braku auto-pauzy w ST, która jest włączona w Endo (przynajmniej ja tej opcji nie znalazłem).
Zarejestrowany dystans niemal ten sam. Endo zużyło 24% energii baterii, natomiast ST 30%. Na niekorzyść ST działa fakt wystąpienia dość sporej rozmowy telefonicznej w trakcie pracy aplikacji, jednak nie zuzyło to nawet 1 procenta, co dopiero mówiąc o 6ciu. Może większe zużycie wynika z braku auto-pauzy.

Najważniejsza dla mnie jednak rzeczą, jest dokładność rejestracji trasy. Z braku mozliwosci publikacji zapisu z ST, nie moge dokładnie porównać, ale z podglądu na komórce, nie wygląda to dobrze. Nie wiem tylko czy to jest poprostu mała dokładność zapisu, czy na telefonie trasa jest rysowana w pewnym uproszczeniu.

Tak więc, zostaje raczej przy Endo, ST w darmowej wersji nie pozwala wysyłać tras, nie jest zbyt dokładny, nie ma auto-pauzy i wcale nie zuzywa wiecej pradu od Endo - przesiadka nie ma sensu.

PS, Endo mogłoby miec opcje wznowienia danego przejazdu tak jak ST Tongue


Szmit napisał(a):A ja się zasugerowałem tą trasą (endomondo) z pierwszego postu, wklepałem ładnie "Związkowa" do GPS'a i szukam... wiatru w polu haha.
No własnie to wkleiłem tak orientacyjnie, początek trasy nie oznaczał miejsca ustawki, zapomniałem o tym wspomnieć, mój błąd, postaram się być na przyszłość bardziej precyzyjny.

Nie mam pojęcia jakiego SportsTrackera używasz ale ja nawet nie mam do wyboru wersji pro.
Chodzi Ci o to http://www.sports-tracker.com/ ? Tam przecież normalnie ściągasz z Ovi pełną wersję, jedyne co musisz dokupić to tego Polara do mierzenia pulsu, ale to nie jest konieczne do użytkowania, mi traski bardzo ładnie wrzuca.
Proszę bardzo ostatnia zarejestrowana trasa http://www.sports-tracker.com/#/workout ... jnt3jh4s8o

Autopauza jest, wznowienia trasy po zakończeniu nie ma równiez więc też nie wiem skąd to wziąłeś. Może Ty masz jakiś inny program?

EDIT:
Aha przepraszam już widzę swój błąd, używasz innego systemu niż ja (symbian) tam teraz coś widzę inaczej to wszystko wygląda, zwracam honor Wink

EDIT2:
aha i żeby nie było to wszystko jest do zdobycia jeżeli chcesz potestować to warto by było zaopatrzeć się w DWIE pełne wersje a nie jedną testową a drugą pełną
KLIK
WombaTHTS   08-08-2011, 14:23
#6
Szmit napisał(a):Co do SportsTrackera, to jeśli dobrze pamiętam (a używałem dawno) to ustawiało się granicę prędkości w km poniżej której właśnie włączała się auto pauza. Osobno dla każdego profilu (bieganie, rower...).
Ustawiłem prędkość minimalną na 2km/h, po zatrzymaniu ST wskazywał prędkość 0, a mimo to czas naliczał dalej, stąd wnioskuję, że ta autopauza nie działa jak powinna.


Pat napisał(a):Chyba że właśnie o takie wznowienie Ci chodzi (z zakończonej "na amen" trasy). Faktycznie mogłoby coś takiego być Undecided
Tak, o to własnie mi chodzi.


terragady napisał(a):EDIT:
Aha przepraszam już widzę swój błąd, używasz innego systemu niż ja (symbian) tam teraz coś widzę inaczej to wszystko wygląda, zwracam honor Wink

EDIT2:
aha i żeby nie było to wszystko jest do zdobycia jeżeli chcesz potestować to warto by było zaopatrzeć się w DWIE pełne wersje a nie jedną testową a drugą pełną
KLIK
Ja mam telefon z androidem.

Ja nigdzie nie pisałem, że Endo mam w full wersji. Endo również jest w wersji darmowej, a mimo to pozwala na wiecej niz darmowy ST.
terragady   08-08-2011, 16:24
#7
Można by było przenieść te posty, bo są dość wartościowe jako porównanie dwóch programów.

Co do siebie dodam że warto było na początku zaznaczyć że to na androida, bo to niby te same programy ale różne wydania, i jak widać jedne darmowe drugie nie.

Że tak zapytam jaki masz telefon z androidem, i na ile starcza Ci bateria na takie programy? Trochę pewnie ssie.
WombaTHTS   09-08-2011, 11:35
#8
terragady napisał(a):Że tak zapytam jaki masz telefon z androidem, i na ile starcza Ci bateria na takie programy? Trochę pewnie ssie.

Jak juz wspominałem w pierwszym poście, Endomondo przy pracy w czasie około 2,5h zuzyło 24% baterii. ST podobnie. W pełni naładowana bateria starcza mi na całodzienne wycieczki + jest jeszcze prądu na zwykłe uzytkowanie telefonu.


Jeszcze może wypunktuje, że Endo w bezpłatnej wersji udostępnia wszystkie podstawowe funkcjonalności, włącznie z podglądem trasy live na stronie. Wersja płatna (ok. 11zł) dodaje tylko:
Cytat:Dodatkowe funkcje wersji PRO:
- Ustaw jeden ze swoich poprzednich treningów jako cel do poprawienia. Podczas treningu otrzymasz informacje głosowe czy jesteś szybszy
- Zestaw słuchawkowy: używając go otrzymasz informacje głosowe, wstrzymasz lub wznowisz trening (Android 2.2+)

Natomiast ST w wersji bezpłatnej oferuje jedynie zapis trasy. Podgląd live czy wysłanie trasy na stronę możliwe jest w wersji płatnej (ok. 28zł).

Endo nie dość, że tansze to wiecej oferuje w darmowej wersji. Na dodatek, nie potwierdziły się opinie jakoby ST zuzywał duzo mniej energii niz Endo (patrz 1 post)


Dziś pokombinuje z pelna wersją ST i jeżeli uda się wypchnąć zapis trasy na stronę, to rozszerzę tego posta.
mariox   09-08-2011, 11:46
#9
WombaTHTS napisał(a):Jak juz wspominałem w pierwszym poście, Endomondo przy pracy w czasie około 2,5h zuzyło 24% baterii. ST podobnie.
Kwestia telefonu. I baterii.
WombaTHTS napisał(a):Natomiast ST w wersji bezpłatnej oferuje jedynie zapis trasy.
Jak sobie zabuforujesz wcześniej mapę, to też będziesz miał podgląd trasy.
WombaTHTS napisał(a):Podgląd live czy wysłanie trasy na stronę możliwe jest w wersji płatnej (ok. 28zł).
Gdzie Ty znalazłeś tzw. "pełną" wersję ST?

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
roskxc   09-08-2011, 12:14
#10
sorry, za offtopa, ale nigdy nie korzystalem z trackerów. Czy wystarczy zwykłe połączenie GPS w telefonie, czy takie trackery pobieraja jeszcze jakies dodatkowe - płatne dane?
Strony (3): 1 2 3   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.