Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ubezpieczenie dla kolarza
#1
Mam takie pytanie, może ktoś będzie miał odpowiedź. Jakie polecicie ubezpieczenie OC (podczas treningów i zawodów) i NNW (zaistniałych podczas treningów i zawodów)? Z góry dzięki za odpowiedź.
Jakub.P
Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wybitnym sportowcem. - Marco Pantani
Odpowiedz
#2
Ja mam w PKO BP Kompleksowe Ubezpieczenie Rowerzysty - ”Bezpieczny Rowerzysta”. Składka 24zł na pół roku, NNW 10000, OC 10000. Myślę, że treningi się w tym łapią Wink. W razie zdarzenia, przecież nie musisz mówić że był to trening :-P . Z maratonami to nie wiem, ale myślę że może nie obejmować. Raczej chyba kupuje się coś dodatkowego (tak jak zwykłe ubezpieczenie turystyczne i ubezpieczenie turysty uprawiającego sporty ekstremalne). Nie wiem czy to moje ubezpieczenie jest warte polecenia, bo najzwyczajniej w świecie nie miałam czasu sprawdzić innych ofert :oops:
Odpowiedz
#3
OC jakieś najzwyklejsze - obejmie sytuacje zaistniałe podczas treningów (codziennego poruszania się po drodze), na zawodach rower jest twoim narzędziem więc tam raczej nie będzie działało
Podobnie będzie z NW - na drodze uwzględnią okoliczności i wypłacą odszkodowanie, co do samych zawodów to jesteś wtedy w grupie najwyższego ryzyka (świadomie balansujesz na krawędzi) więc pewnie po jakichś specjalnych stawkach...

w sumie dobre pytanie,
PS. ja tu tylko przedstawiłem swoje przypuszczenia
BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
Odpowiedz
#4
"Bezpieczny Rowerzysta" to jest ubezpieczenie z PZU, tylko sprzedawane w PKO BP. Wygląda dość ciekawie. Przejdę się do PZU i dopytam co i jak.
Jakub.P
Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wybitnym sportowcem. - Marco Pantani
Odpowiedz
#5
Jakub.P, temat był niedawno wałkowany. Przejrzyj archiwum. Mam to samo ubezpieczenie co Patrycja, tylko że za 33 zł na rok chyba a nie na pół.
Jak chcesz dam namiar na Agentkę.
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#6
mariox, ja poproszę na PW.
szukam 29er-a
Odpowiedz
#7
Ja też poproszę Smile
Jakub.P
Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wybitnym sportowcem. - Marco Pantani
Odpowiedz
#8
To proście na PW zamiast spamować na forum.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#9
Co to za pomysł że ubezpieczenie, czy gwarancje nie obejmują zawodów? Ludzie zazwyczaj tak samo ostro jeżdżą na treningu czy o tak o, jak na zawodach. Rower jest narzędziem zawsze więc nie rozumiem co mają do tego zawody. Rozumiem podział ubezpieczenia na sporty ekstremalne i normalne (nie wiem czemu szybownictwo czy pilotowanie samolotów z tzw. General Aviation wliczali w ekstremalne ale to drugorzędna kwestia).
Odpowiedz
#10
"Bezpieczny rowerzysta" nie obejmuje wyczynowego uprawiania sportu, czyli starty w zawodach itp., zreszta jak wiekszosc ubezpieczen. Sa jednak ubezpieczenia typowo sportowe obejmujace zawody (warta sport, pzu sport) no ale drozsze. Wydaje mi sie ze normalne ubezpieczenie na zycie obejmuje tez starty w zawodach. Wszystko jest dostepne w regulaminie polisy w rozdziale "Wylaczenie odpowiedzialnosci" lub cos w ten desen Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości