Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łańcuch XT, HG-93, 9rz.
#11
szymek_sq napisał(a):Jeździsz do całkowitego zajechania napędu [wymiana kaseta łańcuch zębatki korby]? Piszesz o wymianie kasety i łańcucha tylko. Skoro nie przeskakuje to po co wymieniać? Mi się udało na jednym łańcuchu deore + kaseta srama i korba sountora do całkowitego zajechania przejechać prawie 12kk. Jeżdżę od jakiegoś czasu 3xłańcuch kmc Z9000 [miałem też xt i nie widzę różnicy]+ kaseta xt, proponuję abyś spojrzał na te łańcuchy. Pomiarów łańcucha dokonuje suwmiarką. Ten wspomniany 12kk jest od nowego w kij dłuższy [jak znajdę to zmierzę].
Generalnie przy pierwszym zestawie kaseta-łańcuch (8rz) dopuściłem do tego, że łańcuch mi przeskakiwał i mało nie powybijałem zębów. Staram się wyczuć moment graniczny i wtedy zmieniam. Blaty w korbie pozostawiam jeszcze a mają ok. 13 k km. Są w dobrym stanie. Zawsze jeździłem 1 kaseta-1 łańcuch. Teraz spróbuję na 2. Zobaczymy, będę miał porównanie za jakieś 2-3 sezony.

EDIT.
Stary łańcuch i kaseta wyrzucone, wstawione nowe. Mam nadzieję, że HG-73 jest trwalszy.
Moja ortografia jest pełna natury-same byki!!Big Grin
Pozdrawiam,
Paweł K.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości