Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
18.09.2011 g. 8.30 Dw. Gł. PKP - Dęblin - Nałęczów - Lublin
#1
W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zapraszamy na rowerowo-kolejową wycieczkę do Dęblina, Gołębia, Puław i Nałęczowa.

Wyjeżdżamy w niedzielę, 18 września 2011 r., o godzinie 08.50, pociągiem PKP Przewozy Regionalne, z Dw. Głównego PKP w Lublinie, do DĘBLINA.

W Dęblinie oglądamy największy w Polsce parking "Park and Ride", gdzie zwykle zobaczyć można masę rowerów, później oglądamy osiedla wyposażone w stojaki rowerowe pod blokami.

Następnie udamy się do Puław przez miejscowość GOŁĄB, gdzie odwiedzimy Muzeum Rowerów Nietypowych.

W PUŁAWACH będzie okazja przejechać się ulicami "holenderskiego" miasteczka - czyli bardzo pro-rowerowej dzielnicy miasta, gdzie rowerzyści mogą poczuć się uprzywilejowani.

Z Puław wyruszymy do NAŁĘCZOWA (stacja PKP), skąd o godzinie 15.56 wyruszymy pociągiem z powrotem do Lublina.

DYSTANS WYCIECZKI na rowerze : Około 55 - 60 km (w wydłużonej opcji ok. 85 - 90 km).
BILETY NA POCIĄG: grupowe, do zamówienia najpóźniej do środy, bez konieczności uiszczania dodatkowej opłaty za przewóz roweru.

UCZESTNICY: w wycieczce może wziąć każda osoba pełnoletnia lub niepełnoletnia, pod opieką opiekuna prawnego.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zgłaszania się tutaj (na forum), do końca środy, czyli do 23.59. Oczywiście można również zgłaszać się później, ale nie ma gwarancji, że wówczas uda się nabyć dla tak zgłoszonych osób bilety grupowe.

Pytania? Piszcie na forum Wink
Odpowiedz
#2
Zgłaszam się jako pierwszy Smile

Czy do pociągu będą dostawione wagony rowerowe?

Proponuję zbiórkę dla osób które będą jechać 8.20 na PKP w celu spraw organizacyjnych (ewentualnie wcześniej).
Odpowiedz
#3
wagonów raczej nie będzie specjalnych. ustalimy to z PKP PR najpewniej we czwartek, jak będziemy znali liczbę chętnych na wycieczkę. jeśli zajdzie taka potrzeba, to może i wagony się pojawią Wink

na PKP mamy się spotkać o 8.30, żeby zdążyć na pociąg o 8.50 (pociąg jedzie z Chełma/Dorohuska). ale możemy oczywiście spotkać się i o 8.20, a nawet wcześniej. (jak ja wstanę tak wcześnie???? :>>)
Odpowiedz
#4
Jadę. Wolałbym dosiąść się w Motyczu Leśnym do pociągu. Tu mam bliżej niż do Lublina.
Odpowiedz
#5
Do Dęblina nie jeździ EZT? Jeśli tak to mogą nie dostawić wagonów rowerowych, tylko powiedzą, że pierwszy i ostatni przedział jest dla rowerów. Miejmy nadzieję, że nie dadzą małego szynobusu;-)

Bardzo podoba mi się trasa i żałuję, że nie będę mógł pojechać:/
Odpowiedz
#6
jak na razie jest taki nawał chętnych, że nie ma znaczenia, czy będzie EZT, czy szynobus Smile
ale racja. pewnie właśnie EZT i powiedzą, że ostatni i pierwszy przedział. no i miejsca przy wyjściach ewentualnie.
Odpowiedz
#7
jadęSmile
Odpowiedz
#8
Witam !
Bardzo chętnie się do Was przyłączę :-)
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#9
Witam chciałbym się wybrać jestem nowy trochę słyszałem o RL
Jakie obowiązują zasady gry, co ze sobą trzeba zabrać itp.

Pozdrawiam DŻin
Odpowiedz
#10
RAFI napisał(a):Jakie obowiązują zasady gry, co ze sobą trzeba zabrać itp.
Nic nadzwyczajnego nie musisz zabierać: warto mieć dętkę, poza tym standardowo coś do picia i jedzenia, kasa na pociąg i ewentualne uzupełnienie jedzenia i przede wszystkim dobry humor Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości