Strony (5):    1 2 3 4 5   
msz   15-07-2009, 23:56
#11
może pomoże...
Oto kilka często stosowanych na wsi sposobów zwalczania komarów:
# kawałek świecy włożyć w mały fajansowy lichtarzyk czy kubeczek i ustawić na środku głębokiego talerza. Nalać 10 łyżek wody, dodać 1 łyżkę formaliny i świecę zapalić. Zwabione jej światełkiem komary topią się w wodzie.
# w pomieszczeniu zamknąć okna. Nalać na spodeczek trochę terpentyny i wyjść, zamykając drzwi. W ciągu 15-20 min. opary z terpentyny uśpią fruwające w pokoju komary, które opadną na podłogę. Wystarczy tylko zmieść je na śmietniczkę i spalić.
# na parapetach okien ustawić doniczki z kwitnącą pelargonią lub zawieszać zielone liście pomidorów.
# w pokojach ustawić spodeczki z plasterkami świeżej cebuli. Części ciała, najbardziej narażone na ukąszenie (twarz, ręce, nogi) posmarować octem, w którym przez 10 min. gotowały się liście orzecha włoskiego; podobnie "odstraszające" działanie ma też sok z liści bazylii.
# nad łóżeczkiem dziecinnym można zrobić z tetry lub gazy aptecznej prawdziwą moskitierę, a buzię dziecka posmarować sokiem z liści bazylii
# dobry efekt odstraszający (komary oczywiście) jest po umyciu się szarym mydłem
PrażonyRabarbar   23-07-2009, 01:48
#12
Może trochę OT, bo nie na szlaku rowerowym, ale przed chwilą udało mi się upolować na ciekawe zjawisko przyrodnicze :lol:

§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
PrażonyRabarbar   24-07-2009, 00:19
#13
Kolejna fota lbn z mojego okna
Grzesiek mnie prosił, więc wstawiam w większej rozdziałce.
Fota zrobiona z ręki, bo o tej godz. nie chciało mi się rozstawiać statywu.
Bez ingerencji szopa, wyszło trochę poruszone.

§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
mamut77   24-07-2009, 01:02
#14
Całkiem fajnie ci to wyszło, nawet mimo poruszenia. Polowałem kiedyś na takie zjawisko na szlaku i ze statywem, a wyszło dużo gorzej. Do tego sytuacja zrobiła mi się cokolwiek hardcorowa, kiedy już zerwał się wiatr i lunęło - ale też dla sztuki należy się poświęcać ;-) .

A może by tak utworzyć gdzieś na tym forum jakiś dział fotograficznych, dla mających ochotę pochwalić się fotkami z wypraw rowerowych :-) ?
perceive   30-07-2009, 11:37
#15
Na wczorajszej kobiecej ustawce mocno żałowałam, że nie wziełam aparatu... Były niesamowite mgliste klimaty... Kiedy więc pierwszy fortograficzny wyjazd?
marecky   02-08-2009, 23:14
#16
mamut77 napisał(a):Coś tak czuję, że wycieczki fotograficzne nie będą miały wielkiego wzięcia...
ja osobiście byłbym za tym żeby takowa się odbyła :-D
perceive   02-08-2009, 23:15
#17
marecky napisał(a):ja osobiście byłbym za tym żeby takowa się odbyła :-D

Rzucaj termin i miejsce i jestem w tej akcji :-)
marzyciel9   02-08-2009, 23:22
#18
i ja też, ja też :-D

tylko przełaj
marecky   02-08-2009, 23:28
#19
jak dla mnie to nawet jutro :mrgreen:
tylko że ustawka musiałaby być popoludniem więc może Jakubowice Murowane, bo to niedaleko

ruiny zamku, jakieś rzeczki, lasek...
Wieśko   02-08-2009, 23:32
#20
Już mnie ciekawi, co nasza drużyna sfoci i w jakich ujęciach :roll:
Strony (5):    1 2 3 4 5   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.