Strony (3): 1 2 3   
marcin84   16-09-2011, 12:57
#1
Muszę zakupić lampy przód +tył , oczywiście dobre i tanie ;-)
Będę teraz jeździł często po 22 więc chciałbym żeby w miarę solidnie działały, a nie tylko wisiały żeby nikt się nie czepiał.
Wstępnie wybrałem, może ktoś je posiada albo coś o nich wie.

http://www.centrumrowerowe.pl/012896/PRO...odukt.aspx

http://www.centrumrowerowe.pl/1050107905...odukt.aspx

Warto czy może polecacie coś innego ( w podobnej cenie ) ??
Pinky   16-09-2011, 18:54
#2
Za tą cenę można mieć latarkę przednią z aluminiowym korpusem i troszkę silniejszą albo równie mocno świecącą. A tył w tej cenie to kupisz Cateye które są sprawdzone latami. Moim zdaniem te światełka co podałeś może i są Pro i wogle, ale mało solidnie wyglądają i nie mają zwartej obudowy, co przy jeździe nocą po chaszczach może się tragicznie dla nich skończyć, nawet mała wywrotka z nią i może się uszkodzić bo za bardzo wystaje. Przednia waży pewnie tyle samo co z korpusem z aluminium, albo niewiele mniej. Zaznaczam że ich nie używałem, i jest to tylko moje odczucie.

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
gelos   16-09-2011, 19:32
#3
Chwalony zestaw to ten co podaje poniżej, ja sam mam sprowadzane z chin, ale te podobno są ok, ktoś z forum może się jeszcze wypowie ...

>> Zestaw lamp rowerowych MacTronic Bike Pro Scream i Walle<<

Grzegorz
darist   16-09-2011, 19:51
#4
gelos napisał(a):Chwalony zestaw to ten co podaje poniżej

gelos chwali zestaw, który świeci krótko... nawet bardzo krótko w porównaniu z tym, co chciałby marcin84
Ale od praktycznej strony świeci w każdych warunkach (wilgoć i temperatura).
Regulacja mocy i zoom sprawia, że bardzo łatwo można dostosować potrzeby do warunków.
Dodatkowo wytrzymałość na nieprzewidziane kontakty :lol:
Do przedniej lampy używam akumulatorków AAA i z jednym zapasem (na wszelki wypadek) spokojnie wystarcza.
Tylna lampka daje gwarancję, że będzie ona widoczna.
Lepsza byłaby chyba jedynie:
http://www.centrumrowerowe.pl/013057/Ca ... odukt.aspx
Propozycja gelosa jest droższa ale taki właśnie komplet bym wybrał.

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
gelos   16-09-2011, 20:08
#5
Jest jeszcze coś takiego:

zestaw rowerowy Mactronic Sniper + uchwyt + Walle

Nie wiem który lepszy, może Darist pomoże, te dwa w standardzie "zwykłych paluszków" popularne, ale są też na specjalne akumulatorki latarki, ale to już inna bajka, dłuższy czas świecenia, lepsza moc ale i konieczność zakupienia ładowarki i akumulatorów Wink

A co do tej na tył, wskazanej przez kolegę, to myślę, że lepiej tą kasę przeznaczyć na latarkę przednią, Walle to już naprawdę dobre światełko Tongue

Grzegorz
patkos   16-09-2011, 20:12
#6
marcin84 - jeżeli nie zamierzasz jeździć w nocy w terenie, to wymienione w tym temacie latarki spełnią swoją rolę.

Jeśli jednak zamierzasz zboczyć z asfaltów czy ścieżek rowerowych to lepiej kup coś porządnego i mocnego. Za 200zł (być może + przesyłka), można dostać modowaną latarkę Aurora 600 lumenów (realnych) z kompletem akumulatorów 18650, ładowarką i uchwytem na kierownicę. Nie ma porównania z firmowymi latarkami. Kilka osób z forum za moim pośrednictwem kupiło te latarki i chyba nikt nie narzeka :mrgreen:.
darist   16-09-2011, 20:21
#7
Jeśli MacTronic Bike Pro Scream jest już faktycznie robiony w wersji 243 lumeny, to moc oświetlenia, czas świecenia i rodzaje (opcje) świateł są identyczne jak w Mactronic Sniper.
Natomiast różnice to:
1) Bike Pro Scream jest sprzedawany z lepszym uchwytem, który jednak można zawsze dokupić (pasuje do modelu Sniper)
2) Bike Pro Scream ma wymienne ringi z przodu, umożliwiające boczne świecenie). Ale specjalnie nie jest to przydatne dlatego dobrze, że jeden z ringów nie przepuszcza światła.
3) Do modelu Sniper można przyczepić linkę (sznurek), dzięki czemu jest wygodniejsza w zastosowaniach poza rowerem (gdyby wypadła z dłoni).

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
gelos   16-09-2011, 20:33
#8
patkos napisał(a):marcin84 - jeżeli nie zamierzasz jeździć w nocy w terenie, to wymienione w tym temacie latarki spełnią swoją rolę.
Jeśli faktycznie coś mocniejszego to >>ta<< też jest dobrą opcją...

Grzegorz
patkos   16-09-2011, 20:51
#9
gelos napisał(a):
patkos napisał(a):marcin84 - jeżeli nie zamierzasz jeździć w nocy w terenie, to wymienione w tym temacie latarki spełnią swoją rolę.
Jeśli faktycznie coś mocniejszego to >>ta<< też jest dobrą opcją...
Aurora ma identyczną diodę, tylko wysterowany niższy prąd. Świeci trochę słabiej, za to zauważalnie dłużej.
darist   16-09-2011, 21:04
#10
Teraz marcin84 wszystko zależy od tego, gdzie i jak zamierzasz wykorzystać oświetlenie.
Jeśli trudny i zalesiony teren to z pewnością propozycja patkosa.
Wielokrotnie przerabiał "te tematy" i ma doświadczenie.
Jeśli szosa, ścieżka rowerowa lub w miarę lajtowy teren - to propozycja gelosa.
Tym bardziej, że w komplecie jest dobra lampka na tył.
Jeśli planujesz nocne jazdy dłuższe niż 2 godziny (z maksymalną mocą) to 3 dodatkowe paluszki AAA wrzucisz nawet do kieszeni (na wszelki wypadek).

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Strony (3): 1 2 3   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.