Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GÓRY NASZE GÓRY - 2009
#1
Z Niedrzwicy do Lublina na kołach. W Lublinie wpakowałem się w pociąg i dotarłem nim do Zagórza. W Zagórzu obejrzałem ruiny Klasztoru O.O. Karmelitów Bosych i kompleks skoczni narciarskich "Zakucie" K10, K20 i K40. Następnie dotarłem do Leska tutaj obejrzałem okazały Zamek Sobień. Kolejne ciekawe miejsce to Zalew i Tama w Myczkowcach a za nią znana wszystkim Zapora w Solinie i Jezioro Solińskie. Ustrzyki Dolne - Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego i dalej do Lutowisk - Ośrodek Informacji i Edukacji Turystycznej BPN. W Ustrzykach Górnych zachwycałem się panoramą Bieszczad. Brzegi Dolne wspaniałe serpentyny a dalej Wetlina i wspaniałe krajobrazy z Połoniną Wetlińską na czele. Kolejne ciekawe miejsce to Cisna i Majdan - Muzeum i siedziba Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej.W Komańczy zwiedziłem Klasztor ss. Nazaretanek a w nim Muzeum - Izbę Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Następnie była Krempna z siedzibą dyrekcji i Muzeum Magurskiego Parku Narodowego. Bocznymi drogami przez Uście Gorlickie dotarłem do Krynicy - Muzeum Nikifora. Kolejne ciekawe miejsce to Muszyna - Muzeum Regionalne PTTK, Piwniczna Zdrój i Rytro z ruinami zamku na wzgórzu. W Starym Sączu obejrzałem Ołtarz Papieski i zwiedziłem Muzeum Regionalnego im. S. Udzieli. Później było Schronisko "Na Przehybie" (morderczy podjazd), malowniczą lecz bardzo błotnistą trasą dojazd do Szczawnicy - Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya. W Krościenku nad Dunajcem odwiedziłem Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego. Potem przyszedł czas na Czorsztyn - Zamek, Zaporę i Zalew Czorsztyński. W Niedzicy zwiedziłem Muzeum Zamek Dunajec i dalej przez Łapsze Niżne i Łapsze Wyżne dotarłem do Bukowiny Tatrzańskiej - panorama Tatr zapiera dech w piersiach. Przystanąłem obok Kaplicy Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce. Zakopane na początek skocznie narciarskie - Wielka Krokiew i kompleks Średniej Krokwi, potem Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego, Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w "Kolibie", Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Muzeum Karola Szymanowskiego w wilii "Atma", Muzeum Jana Kasprowicza. Koleją Linowo-Terenową wjechałem na Gubałówkę - wspaniała panorama Zakopanego. Następnie dotarłem do Chochołowa - Muzeum Powstania Chochołowskiego. Potem był Czarny Dumajec i Zubrzyca Górna - Orawski Park Etnograficzny. Następne wyzwanie to dojazd do Zawoji - Muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego. Maków Podhalański, Sucha Beskidzka - Muzeum Miejskie. Kolejny przystanek na mojej trasie to miasto, o którym słyszał cały świat - Wadowice. Odwiedziłem Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, Muzeum Miejskie i Bazylikę Mniejszą p.w. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Potem była Kalwaria Zebrzydowska - Sanktuarium Pasyjno – Maryjne i Dróżki Kalwaryjskie. Po drodze minąłem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Kraków-Łagiewniki i dotarłem do Krakowa. Zwiedziłem Wawel, Smoczą Jamę i pojechałem na krakowski rynek. Tutaj zaczęło się prawdziwe zwiedzanie: Kościół Mariacki, Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Barbakan, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Historyczne, Celestat, Muzeum S. Wyspiańskiego, Muzeum Czartoryskich, Dom Jana Matejki. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Z Krakowa do Lublina przyjechałem pociągiem a dalej na kołach do Niedrzwicy. 690 km.
http://www.kellys-team.pl/kellys_squad/ ... tml/g/383/
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości