Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stojaki "U-kształtne" w Lublinie
#41
Przecież skądś sceny się bierze, to samo nagłośnienie. Stojaki też się da rozwiązać. Jak ktoś nie chce płacić to przeca nie musi, jest wiele stojaków stacjonarnych. Czy 15 mobilnych stojaków będzie kosztowało tyle samo co po 15 stojaków stacjonarnych w każdej miejscówce gdzie odbywają się imprezy (i gdzie nie będą wykorzystywane gdy imprez nie będzie)? Jeśli będą stacjonarne stojaki OK, ale czy to na pewno będzie lepsze rozwiązanie?
Odpowiedz
#42
kowalik.krzysztof napisał(a):Mobilne stojaki owszem ktoś musi obsługiwać, ale to daje (większą) pewność, że jadąc rowerem - wrócimy nim
To niech podczas imprez będą ciecie przy zwykłych stojakach, póki nie ma mobilnych.

kowalik.krzysztof napisał(a):Jeżdżenie rowerem jako wyznacznik bycia świrem, biedakiem czy wieśniakiem... moim zdaniem ten slogan jest już coraz mniej aktualny
Zrób sondę na ulicy albo przeprowadź jakieś badanie to zobaczysz, że jest inaczej. Niestety.

kowalik.krzysztof napisał(a):Teraz bycie świrem to jeżdżenie wszędzie autem (szczególnie takim co dużo pali)
Zgadzam się z Tobą. Ale to nie zmienia faktu, że my to wiemy, a wśród społeczeństwa myślenie jest zupełnie inne.

kowalik.krzysztof napisał(a):MOSiR powinien być ich posiadaczem
A niby dlaczego?

kowalik.krzysztof napisał(a):Część/całość kosztów utrzymania pochodziłaby z opłat z płatnej strefy parkowania (i tego rozwiązania jestem absolutnym propagatorem - wpływy z PSPN częściowo na jej obsługę, utrzymanie i rozwój, część na inwestycję pozwalające na niekorzystanie z PSPN - rower miejski, stojaki, dodatkowe kursy KM).
Cały szerego pobożnych życzeń. Rzeczywistość jest brutalna.

kowalik.krzysztof napisał(a):Montaż/demontaż stojaków nie zajmuje dużo czasu, są łatwe w transporcie.
No i żeby je przetransportować trzeba je wpakować na ciężarówkę, opłacić dodatkowo kierowcę, paliwo itd. Myślę, że opłaty by nie pokryły nawet tych kosztów, bo 1) byłyby zbyt niskie 2) byłyby zbyt wysokie, więc nikt by nie korzystał.

kowalik.krzysztof napisał(a):Dodatkowo wyobraźcie sobie ile np. przy muszli potrzeba stojaków? 20? a jak często byłyby używane? 1 w tygodniu?
I tak byłoby to rozwiązanie dużo tańsze. I w obsłudze i dla rowerzystów.

kowalik.krzysztof napisał(a):a imprezy typu Juwenalia mają być na zawsze trudno dostępne dla rowerzystów?
To kwestia uczelni. Działaja w nich wiele organizacji studenckich, samorządów, mogą się wykazać.

kowalik.krzysztof napisał(a):Co do argumentu, że nikt by nie chciał płacić za bezpieczny parking... To jakby powiedzieć: nie po to auto ma alarm i AC, by zostawiać je na strzeżonym parkingu.
Ok, idźmy dalej: jak już mam płacić za parking to po co mam jechać rowerem skoro wygodniej i szybciej (większość takich imprez dzieje się poza szczytem, więc nie ma korków) jest autem.

kowalik.krzysztof napisał(a):Nie każdy jeździ rowerem, bo jest biedakiem
Ale jak się będzie wydawać kasę na takie "luksusy" to krótka droga.

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#43
Kolejne dwa nowe stojaki, jeszcze ze starego projektu, tym razem pod UW na Lubomelskiej:

[Obrazek: img2157f.jpg]

[Obrazek: img2158h.jpg]

[Obrazek: img2161zk.jpg]

Czasowo na trawie, UW deklaruje że zrobi utwardzenie.
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#44
orientuje się ktoś dlaczego tegoroczna partia stojaków będzie wykonana przez inną firmę niż ubiegłoroczna? W ogóle jak bardzo beda odbiegały nowe stojaki od starych?
Odpowiedz
#45
Firma od Secesji niestety przespała termin nadsyłania odpowiedzi na zapytanie ofertowe.
Z tego co mi wiadomo stojaki będą miały dwa załamania na poziomej rurze, a nie jedno jak Secesja.
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#46
Ponad 20 nowych stojaków stoi już na mieście, w tym tygodniu powinno być ich już 75. Pozostałe 25 będzie później.
Dziś szersze info i zdjęcia.
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#47
ja wczoraj widziałem kilka(naście) pod halą na Globusie. Eleganckie!
Odpowiedz
#48
Co najmniej 28 nowych stojaków już jest na mieście:

W centrum stojaki są już w tych miejscach:


- Brama Grodzka (dostawka) - 1 szt.

- Trybunał (dostawka) - 1 szt.

- Rynek 11 (Biblioteka) - 1 szt.

- Plac Rybny - 2 szt.

- Bramowa (apteka) - 2 szt.

- Plac Łokietka (kebab) - 1 szt.

- Królewska 3 (Solidarność) - 2 szt.

- Królewska 11 (Luxmed) - 2 szt.


Poza centrum:

- Hala MOSiR na Al. Zygmuntowskich - 4 szt.

- Hala Globus na ul. Kazimierza Wielkiego - 8 szt.

- siedziba MOSiR i Biura Obsługi Mieszkańców na Filaretów - 2 szt.

- Zana 38 (Urząd Miasta i inne instytucje) - 4 szt.


Trochę fotek:
http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... count=2149

[Obrazek: img2612x.jpg]

[Obrazek: img2617di.jpg]
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości