Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biegowy test Coopera, 15.10.2011 8:00-16:00
#1
Witam Cykliści,

sezon letni się kończy to może warto jakoś inaczej niż rowerowo sprawdzić jaką kondycję sobie wypracowaliśmy.

Już w najbliższą sobotę, 15 października 2011 roku będzie można sprawdzić wydolność swojego organizmu podczas próby biegowej tzw. Testu Coopera.

Wikipedia napisał(a):Test Coopera (czyt. test Kupera); próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców.

Kenneth Cooper opracował zestaw ćwiczeń obejmujących bieg, chód, pływanie i kolarstwo. Jednak to próba biegowa cieszy się największą popularnością.

Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Całą impreza odbywać się będzie na bieżni przy Gimnazjum nr 16 w Lublinie, ul. Poturzyńska 2.

Internet:
www i wydarzenie facebook.

Może to nie do końca ustawka, ale myślę, że fajnie przybyć i się sprawdzić. Ja w każdym razie się wybieram.

Pozdrawiam,
Piotrek!
Zarabiam na życie... i na wydatki rowerowe ubezpieczając, więc jak coś... pytaj smiało Tongue
Odpowiedz
#2
ja się wybieram na test Coopera, choć pamiętam bardzo dobrze jak uczestniczyłam w nim na zajęciach z fizjologii człowieka na studiach w Białej Podlaskiej :-D
Odpowiedz
#3
W tą niedzielę, tj. 13.05.2012 powtórka z rozrywki!! Każdy kto chce, może przyjść, przebiec się 12 min bez zatrzymywania i sprawdzić w jakiej jest formie, a dodatkowo GRATIS dostać POWERADE(już nie wodę, jak rok temu :mrgreen: ), koszulkę i dyplomSmile http://www.azs.lublin.pl/index.php?opti ... iew&id=757
O tu sobie można zobaczyć tabelki i mniej więcej sobie sprawdzić jaką ma się wydolność http://pl.wikipedia.org/wiki/Test_Coopera Mimo to, wiadomo, lepiej przyjść w niedzielę na stadion MKSu, bo oprócz wyniku są bonusy 8-) Start godz. 9, ale można się zjawić do godz. 15. Zapraszam!

Edit. zauważcie że na jesieni będzie druga tura testu, więc można się przebiec teraz i potem w październiku w celu porównania wynikówWink ciekawe jak bardzo się może zmienić u rowerzystów... :?:
Rutyna jest dla tych, którzy chcą PRZEŻYĆ, a adrenalina dla tych, którzy chcą ŻYĆ!
Odpowiedz
#4
Ktoś się wybiera oprócz mnie? :roll:
Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości