Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zimowe porządki
#1
Przeglądałem ostatnio użytkowników forum i zauważyłem, że jest spora grupa osób, które się zarejestrowały ale ani razu nie logowały. Ponadto jest też spora grupa, która ostatnią datę logowania ma jeszcze w 2009.
Moja propozycja:
1. Akcja mailowa przypominająca o istnieniu forum osobom, które ostatni raz logowały się przed 31.12.2009 (lub przed 31.12.2010 do przemyślenia)
2. informacja na stronie o zmianach na forum i usunięciu kont "ww datą logowania"
3. Z dniem 31.12.2011 usunięcie kont użytkowników, których ostatnia data jest przed 31.12.2009
4. Akcje powtarzać cyklicznie co roku.

Po tej akcji będziemy mieli przynajmniej jasność (w jakimś stopniu) co do liczby osób użytkujących forum.
Odpowiedz
#2
Nie wiem dlaczego pomysły (niektóre dobre jak akcja mailowa) które może wykonać tylko Zarząd nie kierujesz bezpośrednio na maila zarządu, lecz do wszystkich na forum, trochę to bezcelowe. Nie będziemy kasować kont użytkowników bo 1) podbija nam suchą statystykę (a co! Tongue) 2) jest wielu użytkowników, którzy się zarejestrowali, piszą rzadko bądź wcale, ale czytają forum (zarejestrowani lub nie). Usunięcie ich kont zupełnie nic nie wniesie, więc szkoda sobie zawracać tym głowę.

Przy okazji, żeby nie kontynuować OT w wątku dzisiejszej ustawki, wypowiem się co do pomysłu ustawek historycznych. Imho nie ma się co rozdrabniać, nowy, tak szczegółowy dział nic nie wniesie. Oczywiście co do samych tego typu ustawek to jestem zdecydowanie "za". A jeśli mam być trochę złośliwym (wybaczcie Wink) to może prędzej wprowadzić dział "ustawki katolickie" lub "ustawki modlitewne" Big Grin

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#3
Drogi Grzegorzu
Widzę że masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Jak dokładnie prześledzisz cały tok myślowy to odnajdziesz tam sens usunięcia kont nie używanych mniej więcej od 2 lat. Ponadto wrzuciłem to na forum dlatego, aby sprawa została przedyskutowana w szerszym gronie, niż tylko feudalne ("trudne słowo") grono administratorów forum.

Co do ustawek historycznyc , które utożsamiłeś z modlitwą to widzę w tym nie widzialną rękę, która tchnęła w twoja głowę nowa ideę. Powinieneś teraz sam zaproponować pierwsza ustawkę - najlepiej opatrzoną szerokim komentarzem historycznym w miejscach kultu religijnego. W końcu to TWÓJ oryginalny pomysły.
Odpowiedz
#4
bezpieka napisał(a):Jak dokładnie prześledzisz cały tok myślowy to odnajdziesz tam sens usunięcia kont nie używanych mniej więcej od 2 lat.
Dalej tego sensu nie odnalazłem, chociaż bardzo się starałem.

bezpieka napisał(a):Ponadto wrzuciłem to na forum dlatego, aby sprawa została przedyskutowana w szerszym gronie, niż tylko feudalne ("trudne słowo") grono administratorów forum.
Szczerze mówiąc to nie wiem jaki ktokolwiek może mieć interes w usuwaniu tych użytkowników a tym bardziej jaki interes mogą mieć niefeudalni userzy, którzy nie są administratorami forum.

bezpieka napisał(a):Co do ustawek historycznyc , które utożsamiłeś z modlitwą
To chyba Ty jednak masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, bo przypisywanie mojej wypowiedzi utożsamiania ustawek historycznych i modlitwy jest dużym nadużyciem i wynika chyba ze złej woli oraz pobieżnego przejrzenia mojego posta.

bezpieka napisał(a):widzę w tym nie widzialną rękę, która tchnęła w twoja głowę nowa ideę
Też chciałbym mieć takie moce i wzrok supermana, żeby dostrzegać jakieś niewidzialne (trudne słowo, ale po małym treningu da się je napisać łącznie), ale jestem tylko zwykłym człowiekiem, który coraz rzadziej doświadcza takich łask Wink Zaś każdą ideę, która mogłaby mnie rozwinąć z chęcią przyjmę.

bezpieka napisał(a):Powinieneś teraz sam zaproponować pierwsza ustawkę - najlepiej opatrzoną szerokim komentarzem historycznym w miejscach kultu religijnego. W końcu to TWÓJ oryginalny pomysły.
No właśnie rozchodzi się o to, że jak się wczytasz to jednak nic mi tak pomysłowego do głowy nie zawitało, szkoda, bo zapewne chętnych znalazłoby się sporo Tongue

Pozdrawiam Cię serdecznie
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#5
bezpieka napisał(a):Ponadto wrzuciłem to na forum dlatego, aby sprawa została przedyskutowana w szerszym gronie, niż tylko feudalne ("trudne słowo") grono administratorów forum.
No to dyskutuję - nic mnie to nie obchodzi. Dopóki nie wpływa to na pracę forum to mam w szczególnym poważaniu czy i ile jest widmowych kont.

Co do feudalizmu - nie bądź śmieszny, to prywatne forum a nie demokratyczne zgromadzenie czy inna komuna.
Odpowiedz
#6
dzięki bezpieka za propozycję. uważam, że czas poświęcony na znalezienie użytkowników, o których piszesz, weryfikację ich i wysłanie do nich e-mail'i jest wart więcej niż ewentualna korzyść, jaką można by osiągnąć po takiej akcji. imho taka zabawa nie ma sensu. userzy, którzy się nie logują od jakiegoś czasu, nie przeszkadzają nam na pewno.

sam mam konta na jakichś tam forach. na niektórych z nich bywam np. raz na pół roku czy rok lub nawet rzadziej. raczej bym nie chciał dostać od nich jakiejś prośby o "przypomnienie się" poprzez zalogowanie.
Odpowiedz
#7
Krzysztofie
Co do wyszukania użytkowników, którzy spełniają określone kryteria to jest to jedno zapytanie SQL do bazy. Czas realizacji 0,01 sekundy. Skrobniecie zgrabnej formułki o tym co zrobiliśmy w ostatnim roku i dopisanie fajnego ponownego zaproszenia jakieś 2h (przy 3 polakach nie wykonalne). Z tego co kojarzę silnik tego forum pozwala na wysłanie adminom jednego maila wielu użytkownikom. Rzeczywiście aktywni forumowicze BEZCENNI. Co do terminu zgodzę się ze nie jest on może szczęśliwy i można to zrobić na wiosnę (początek sezonu).
Usuwanie kont ma sens taki że odblokowuje się loginy.
Ponadto marzą wam się sponsorzy i imprezy. Żeby ich pozyskać musisz dać im coś realnego czyli ilość odsłon i liczbę aktywnych user-ów.
A wpadłem na ten pomysł po otrzymaniu fajnego maila z elektroda.pl, w którym przypominali mi o swoim istnieniu.
Odpowiedz
#8
konkretne, szczegółowe, dane statystyczne forum i strony głównej Stowarzyszenia posiadamy. Statystyki są na tyle dokładne, a liczby na tyle imponujące, że nie trzeba się nawet specjalnie zagłębiać w liczbę aktywnych użytkowników. Mamy ogrom odwiedzin od niezalogowanych.

dzięki raz jeszcze za uwagę.
Odpowiedz
#9
Ja dla odmiany popieram pomysł Bezpieki. :-)

Konta zombie czy konta spamerów nikomu do niczego nie są potrzebne a z mojej strony każda optymalizacja bazy danych czy systemu jest mile widziana.

Jeśli zaś chodzi o statystyki (ilość userów) o których pisze Grzegorz to i tak nie mają one żadnego znaczenia. Każdy kto ma cokolwiek wspólnego z marketingiem internetowych wie, że liczy się jakość użytkowników a nie ich ilość. Ilość już od dawna nie robi na nikim wrażenia. Tym bardziej, że w banalny sposób można przy pomocy odpowiedniego softu i skryptów założyć praktycznie dowolną ilość użytkowników aby taką statystykę podkręcić. Ruch na stronie również można wygenerować lub kupić za grosze.

Ale co by nie mówić, zostałem przegłosowany przez Krzyśka i Grześka. Martwić się z tego powodu nie będę bo w zaoszczędzonym w ten sposób czasie wypiję sobie dodatkowe piwko. ;-)
Pozdrawiam,
Maciek
Nocny Patrol
Odpowiedz
#10
Ja tylko dodam:
Strona wygenerowana w 22,14 sekund. Zapytań do SQL: 13
To jest tylko wynik logowania do strony z 05.11 z godziny 17:09
i takie wyniki zdarzają się coraz częściej.
a tu na potwierdzenie następne logowanie
Nie długo logowanie na FRL będzie wyglądało jak na NK w szczycie popularności.
Ale to przecież nie jest sprawa zwykłego "użyszkodnika".
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości