Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marsz Niepodległości w Warszawie
#21
mariox napisał(a):Jak napisałem wcześniej, organizatorzy marszu powinni zapewnić sobie wewnętrzne służby porządkowe, które nie dopuściłyby do uczestnictwa w marszu osób niepożądanych. Jako przykład podam Przystanek Woodstock (zaraz dostanę opieprz od Jurka za przytoczenie tego przykładu), gdzie spora grupa wolontariuszy pilnuje porządku i dzięki temu nie ma żadnych zadym. Podczas następnego marszu organizator powinien o tym pomyśleć.
A tak w ogóle to moim zdaniem sprawa jest prosta. Jest zapis wideo, można pociągnąć do odpowiedzialności sprawców. Ponadto, niektórzy z zadymiarzy mieli zasłonięte twarze kominiarkami (w kolorach pewnego znanego warszawskiego klubu sportowego), a zasłanianie twarzy na takich imprezach jest zabronione. Policja powinna więc ich wyciągać z tłumu i nakładać sankcje. Ale Policjanci też się pewnie bali.
Czyli jak zwykle wszystko na opak, bo nikt tradycyjnie nie robi tego, co powinien.

Mariuszu akurat zgadzam się z Tobą prawie na 100% To prawie odnosi się tylko do tego, że nikt nie organizuje kontra Przystanek Woodstock bo na pewno nie jest nim Przystanek Jezus :-D
Dzisiaj Prezydent powiedział mądre słowa: "Nie dyktujmy innym, jak mają kochać Polskę." Dlaczego więc nazywa się mnie nacjonalistą gdy chcę także poprzez udział w takim marszu zamanifestować swoje przywiązanie do Ojczyzny?
Nie mówimy oczywiście o zachowaniach chuligańskich, które powinny być ścigane z całą surowością.
I drugie mądre słowa jakie dzisiaj usłyszałem
- Patriotyzm w czasie pokoju najpełniej wyraża się przez pracę podejmowaną na rzecz dobra wspólnego, któremu na imię Polska. Ten, kto solidnie wypełnia obowiązki wynikające z powołania i zawodu, kto jest uczciwy, kto zabiega o dobre imię kraju – zasługuje na miano patrioty – mówił w homilii bp Guzdek.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#22
Wypowiedź Olka i:
Jurek S napisał(a):- Patriotyzm w czasie pokoju najpełniej wyraża się przez pracę podejmowaną na rzecz dobra wspólnego, któremu na imię Polska. Ten, kto solidnie wypełnia obowiązki wynikające z powołania i zawodu, kto jest uczciwy, kto zabiega o dobre imię kraju – zasługuje na miano patrioty – mówił w homilii bp Guzdek.
w pełni popieram.
Nie rozumiem natomiast bronienia MN organizowanego przez ONR. Nie popieram również kolorowych, bo oni też przeginali pałę.
Jurku nikt nie nazwał Cię nacjonalistą. Bo takim samym nacjonalistą był bym ja czy ktokolwiek inny kto na swój sposób uczestniczył dziś w obchodach uroczystości.
Ale chyba sam przyznasz, że to co pokazali ONRowcy w Warszawie plus to co można było widzieć wieczorem u nas na starówce (pijanych ludzi chodzących oraz co niektórzy aż się przewracali - w jednej ręce z flagą, a w drugiej z papierosem) to patriotyzmem nazwać nie można ...
Odpowiedz
#23
Przede wszystkim przestańmy zakłamywać rzeczywistość. To co się działo w Warszawie było skutkiem budowanej od kilku tygodni atmosfery nienawiści organizacji lewicowych, kolorowych itp. do wszystkiego co jest związane z Polską Tradycją Narodową. Odpowiedzieli na to chętnie różnej maści chuligani, których chlebem powszednim są wszelkie zadymy.
Dzisiaj był ciekawy wywiad w TVN z panem Bosakiem, który min powiedział, że telewizja epatowała widzów obrazami chuligańskich zachowań zamaskowanych osobników, którzy nie mają nic wspólnego z ONR, a nie pokazała ani razy Marszu Niepodległości, który przeszedł w liczbie kilkunastu tysięcy bez zakłóceń pod pomnik Dmowskiego.
A wracając do słów z którymi się zgadzasz. Biskup Gozdek powiedział dalej:
Biskup Guzdek przywołał również postać Ignacego Paderewskiego, jednego z twórców wolności 1918 roku, który wskazywał na etos pracy, jako jeden z najważniejszych w budowaniu Ojczyzny. Podkreślił, że ten wielki kompozytor i polityk otwarcie przyznawał się do wyznawanej wiary, mówiąc: „należę do wierzących i z przekonania, z serca, z poczucia obowiązku Polaka przy świętej wierze ojców naszych stoję”. - Te słowa świadczą o tym, że jego patriotyzm miał swoje źródło w Ewangelii, był zakorzeniony w Bogu. Kościół był dla niego duchowym oparciem. Podobnie i dziś, autentyczna i dojrzała wiara staje się dla wielu dodatkowym motywem w służbie dla Ojczyzny – podkreślił bp Guzdek.
Ja to odbieram szerzej tzn, patriotyzm musi mieć swoje korzenie i one określają czemu on służy. A czemu służy patriotyzm takiej Wandy Sawickiej to już wiemy po odtajnieniu skrzętnie ukrywanego uzasadnienia wyroku
http://info.wiara.pl/doc/1004431.GN-uja ... -Nowickiej
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#24
http://wpolityce.pl/wydarzenia/17916-uj ... aczeli-bic

Jurku na prawdę nie rozumiem po co bronić jednych jak winni byli jedni, drudzy i co widać w powyższym linku trzeci ...
Odpowiedz
#25
Pośrednio władze przyznały się do tego, że złe prawo było powodem całej tej sytuacji. Dopiero teraz (nareszcie) mówi się o nowelizacji ustawy o zgromadzeniach. Mają być wprowadzone trzy punkty:
1. Zakaz zasłaniania twarzy
2. Zakaz wnoszenia środków pirotechnicznych
3. Nie udzielanie zgodny na kontr manifestacje.
W ogóle paranoją było, ze to do tej pory funkcjonowało. Kiedy dziennikarka zadawała pytanie pani Gronkiewicz Walz dlaczego nie zrobiono tego po zeszłorocznych doświadczeniach nie odpowiedziała wykręcając się ogólnikami od odpowiedzi.
I chyba jakimś potwornym rechotem historii jest to, że faszyści z Niemiec będą nas uczyć antyfaszyzmu. Nawet Prezydent Komorowski w krótkim wystąpieniu o 20.30 był poruszony tym, kto sprowadził faszystowskie bojówki z Niemiec.
Nie możemy do jednego kotła wrzucać antypolskich wystapień inspirowanych przez niepolskie środowiska z chuligańskimi wybrykami naszych kiboli. A mieszanie do tego ludzi, którzy szli w Marszu Niepodległości jest w moim przekonaniu zakłamywaniem rzeczywistości.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#26
Polecam końcówkę http://www.youtube.com/watch?v=BHTrAcSHdsU
Komentarz zbędny!!!
Myślałem że komuna się skończyła a jest gorzej!!!!!
Odpowiedz
#27
ale skąd wiesz, że gazem nie dostał od tych Niemców ??
Odpowiedz
#28
mrozo napisał(a):ale skąd wiesz, że gazem nie dostał od tych Niemców ??
Znowu będzie że przeginam, ale mrozo myślę że jeszcze się dobrze dzisiaj nie obudziłeś, powinieneś oczy przemyć. Jak nie pomoże to koniecznie okulista przywita Ci z otwartymi ramionami.

Policjant w cywilu najpierw psika gazem, a potem kopie człowieka w twarz i skacze mu po głowie (o ten fragment mi chodziło)
Odpowiedz
#29
kolego chyba sam musisz udać się okulisty, bo nie był to przypadkowy przechodzień. przyjrzyj się dokładnie na kierunek w którym idzie ten osobnik w granatowo białej kurtce i jak zmienia się ten kierunek.

ja ten filmik oglądałem wczoraj kilka razy i przeanalizowałem go już dogłębnie.
Odpowiedz
#30
Bez komentarza. Ochyda.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości