Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marsz Niepodległości w Warszawie
#1
Ależ kompromitacja polskiej telewizji. Przez godzinę pokazują te same zdjęcia walk na Placu Konstytucji mówiąc, że to uczestnicy Marszu Niepodległości walczą z policją. Po godzinie skontaktowano się z Arturem Zawiszą organizatorem marszu, który telefonicznie przekazał dziennikarce, że marsz dawno juz minął Plac Konstytucji i w grupie kilku tysięcy, w świątecznej atmosferze, w spokoju, przy udziale przedstawicieli życia społeczno-politycznego zmierza ulicami Warszawy. Za chwilę telewizja podała, że marsz został zdelegalizowany. Po kilkunastu minutach skontaktowano się wreszcie z ratuszem, który wszystkiemu zaprzeczył i oświadczył, że marsz jest jak najbardziej legalny i będzie do godz. 20.
Jest 16.07 i od ponad godziny ciągle te same zdjęcia i ani razu nie ma przekazu z Marszu Niepodległości.
Inspektor policji Mariusz Sokołowski właśnie powiedział, ze organizator marszu odciął się od tych grup chuligańskich i potwierdził, że Marsz Niepodległosci jest jak najbardziej legalny.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#2
Dodatkowo wyraźnie negatywny przekaz, sugerujący, że to uczestnicy Marszu wszczynają zamieszki, podczas gdy całe zamieszanie wzięło się z powodu uniemożliwienia im przejścia przez różnego rodzaju przeciwników tegoż marszu. Niestety to nie pierwsza i nie ostatnia manipulacja.
Odpowiedz
#3
Telewizja i inne media pracują zawsze tak samo. Pokazują to co ludzie chcą oglądać, duże emocje, szokujące wydarzenia to na nas działa i oglądalność wzrasta. Oni o tym wiedzą i to pokazują. W Warszawie zarejestrowano na dziś 23 zgromadzenia i pokazywanie ludzi którzy sobie idą spokojnie z flagą jest nudne jak oglądanie przemówienia marszałków, wojewodów, generałów i prezydentów przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Dziwi mnie więc, że Was to dziwi Smile) Media manipulują nami przez 365 dni w roku, w każdym artykule w gazecie i w każdych wiadomościach w TV, a Wy tu wielką kompromitację ogłaszacie Smile
Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
Odpowiedz
#4
Tak naprawdę to nawet nie uczestnicy Marszu spowodowali te zamieszki, a osoby, które podszyły się pod tę ideę. Dziennikarz, który wrócił z placu powiedział, że po wezwaniu przez megafon, aby wycofać się część się wycofała, ale część (ci zamaskowani) nie usłuchało tego wezwania i rozpoczęły się te zamieszki.
Inna rzecz, że nie byłoby tej całej sytuacji gdyby nie blokada demonstracji przez środowiska lewicowe, jakieś stowarzyszenia przeciw homofobii i inne, o których nie warto wspominac

michalbrodowski napisał(a):(...)
Dziwi mnie więc, że Was to dziwi Smile) Media pracują tak codziennie, przez 365 dni w roku, a Wy tu wielką kompromitację ogłaszacie Smile

Szkoda Michał, że tak łatwo nad tym przechodzisz. Przecież kłamstwo trzeba demaskować bo później rodzą się różne upiory.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#5
Na takiej demonstracji powinny być wewnętrzne służby porządkowe, które nie dopuściłyby udziału jakichkolwiek zadymiarzy. Ale to są z reguły wielcy, łysi faceci (często pseudokibice), których wiele osób się boi. A to oni potem robią zadymy.
A to co napisał Michał, to niestety prawda. I wcale nie widzę tego, że przeszedł nad tym do porządku dziennego. Ludzie lubią sensacje, a jak jedni bija innych po gębie to już w ogóle wielka frajda jest dla wielu.
Media manipulują ludźmi, bo to nietrudna rzecz. Ja prawie w ogóle nie oglądam telewizji, bo niedobrze mi się robi od tego, co się tam mówi i pokazuje.
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#6
A ja uważam, że w tym przypadku TAKA manipulacja medialna jest akurat potrzebna i jak najbardziej na miejscu.
Odpowiedz
#7
michalbrodowski napisał(a):Dziwi mnie więc, że Was to dziwi Smile)

Coś kolega pokręcił. Ja jedynie stwierdziłem fakt manipulacji, być może dla Ciebie oczywisty, a być może nie oczywisty dla innych. Nigdzie nie okazałem zdziwienia z tego powodu.

Tak więc (dla zabawy, coby wszyscy mieli jasność):
Dziwi mnie, że Ciebie dziwi, że mnie dziwi pomimo, że mnie nie dziwi. Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
mrozo czyli dopuszczasz, że można kłamać, kłamać, aby osiągnąć swój cel.
I dlaczego złem ma być manifestacja przywiązania do tradycyjnych wartości. Proponujesz tzw. wylanie dziecka z kąpielą bo skoro są przeciwnicy to zabrońmy w ogóle. Ale pierwszym była tradycja Marszów Niepodległościowych i nie oszukujmy się wszelkie kontrmanifestacje są celową prowokacją.
A rzeczywiście pomyliłem się w określeniu naszych mediów: to nie kompromitacja to manipulacja. Ale wcale nie musimy się na to godzić.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#9
Kłamać nie - pokazywać jak to może wyglądać (wygląda) co roku jak najbardziej. Przegięciem mogło być podawanie, że marsz został zdelegalizowany nie sprawdzając tego wcześniej.

Marsze Niepodległości - proszę bardzo, ale organizowane przez kogoś kompetentnego a nie organizacje typu ONR - bo ten w Warszawie właśnie ONR organizował. Dla mnie bynajmniej tradycyjnymi wartościami nie są wartości skrajnie nacjonalistyczne.
Odpowiedz
#10
sawek napisał(a):Coś kolega pokręcił. Ja jedynie stwierdziłem fakt manipulacji,
Sławku, ale ja nic do Ciebie nie pisałem. Coś musiałeś sobie za dużo wyobrazić Smile Pisząc "Was" miałem coś całkiem innego na myśli...

Jurek S napisał(a):Szkoda Michał, że tak łatwo nad tym przechodzisz. Przecież kłamstwo trzeba demaskować bo później rodzą się różne upiory.
Jurek... gdybym ja miał demaskować kłamstwo, to życia całego by mi zbrakło i nic bym nie wskórał Smile Taki świat nas teraz otacza, kłamstwo jest wszędzie. Jedyne co możemy zrobić to samemu dawać świadectwo prawdzie Wink
Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości