Strony (2):    1 2
Joseph   06-12-2011, 00:08
#11
Win7 na takim sprzęcie? Ja nie posiadam takich pokładów cierpliwości Wink
Kuba   06-12-2011, 00:17
#12
PrażonyRabarbar pytanie trochę nie na temat... Grzeje Ci się bardzo ten Asus. Ja mam starszy (1201N). Grzeje się i wyłącza praktycznie od początku (czyli od półtora roku) zwłaszcza przy filmach (nie wspominam o próbach grania ;-) ) ale nie tylko. A był reklamowany jako taki na którym da się filmy i w HD oglądać. Pomaga podkładanie czegoś pod spód żeby stał wyżej i lepiej powietrze łapał ale też nie zawsze. Strasznie irytujący feature.
PrażonyRabarbar   06-12-2011, 00:34
#13
Netbook jest cichy i nie zauważyłem jeszcze aby się przegrzewał.
Filmy fullhd chodzą bez problemów, płynie.
Do odtwarzania używam Splash z załączonymi opcjami Detail Boost i Light Boost
na ok 60-70% i jest okey, z Motion2 już mocno zamula.
Splash ma włączoną akceleracje sprzętową, wiec cpu się nie wysila.

Z grami jeszcze nie próbowałem, ale podobno na niektórych starszych grach daje rade na min. detali.

§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Joseph   06-12-2011, 00:47
#14
Kuba napisał(a):Grzeje Ci się bardzo ten Asus. Ja mam starszy (1201N). Grzeje się i wyłącza praktycznie od początku
Z tego co widzę to Twój jest na Atomie Intela,
Nie wiem jak platforma AMD Fusion, ale zapewne z podobnego półki procka (AMD Neo) jak na takie parametry jestem bardzo zadowolony.
Z Neo miałem większą styczność około roku czasu, bił moim zdaniem wszystkie dostępne wtedy Atomy.
Nie wiem jak temat filmów - mam je w 2 małych serwerach plików (HP Proliant Microserver), aktualnie nawet bez środowiska graficznego Smile
Kuba   06-12-2011, 18:15
#15
Dokładnie proc to Intela Atom 330 czyli taka dwurdzeniówka. Ale pobór energii ma 8 WAT więc prawie 2x mniej niż AMD Neo. Zakładam zatem że grzeje się mniej. Myślę że głównym winowajcą jest karta graficzna Nvidia Ion (GeForce 9400M). Z gier próbowałem z bratem Battefielda 1942 po sieci. Na bardzo niskich detalach, akceleracji i kilku zabiegach nawet dało się grać w większości map. Co nie zmienia faktu że komp się przegrzewał.
kokolorum   31-12-2011, 16:05
#16
Jeśli chodzi o linuxa to mam duże doświadczenie we wdrażaniu systemów linuxowych w firmach produkcyjnych na desktopach i serwerach. Testowałem przez długi czas wiele dystrybucji aż ostatecznie wybrałem Debian/Gnu Linux 32/64 bit. Debian okazał się najbardziej stabilny i elastyczny w konfiguracji, co pozwalało uzyskać bardzo dobre efekty i wyniki. Innymi słowy nadawał się do pracy jak i do administracji przez admina, w przeciwieństwie do wielu innych (bezpłatnych) dystrybucji, które testowałem takich jak Fedora, Centos, Mandriva, Slackware, i wiele innych... Tylko debian dawał najwyższą stabilność i umożliwiał łatwe skonfigurowanie X-ów, że chodziły znacznie szybciej niż inne dystrybucje. Testowałem też UBUNTU i powiem tyle, że jest to druga dystrybucja po debiane jaką ewentualnie mógłbym polecić, acz kolwiek nie tak stabilna i nie tak użyteczna jak debian. Wiele autorskich rozwiązań, sprawiało mi sporo problemów w skonfigurowaniu, gdyż prawdopodobnie nie były one wystarczająco przetestowane przez wydawcę i były po prostu niestabilne, musiałem też sięgać po rozwiązania spoza dystrybucji, jednakże jeśli ktoś nie ma doświadczenia z Debianem to polecam, właśnie ze względu na niskie wymagania znajomości wiedzy administracyjnej. Fedora, Centos i Mandriva niestety wiele razy okazywały się niestabilne w aplikacjach desktopowych jak i po prostu były dużo wolniejsze niż Debian czy Ubuntu...
Strony (2):    1 2
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.