Strony (5):    1 2 3 4 5   
mrozo   08-01-2012, 01:59
#21
Pinky napisał(a):Pewien wybór Bergsona jest w sklepie turystyczno sportowym na Krakowskim. Idzie się tam po stronie Poczty, tak jak byś szedł do Ezopa, wchodzi się w bramę i na podwórku jest zejście w dół (można się tam targować) Mają tam bardzo duży wybór plecaków jak na tak mały sklep.
To jest ten sklep o którym pisałem: Turysta - Krakowskie Przedmieście 58/15 (w bramie). Teraz nie jest zbyt duży, ale kiedyś (jeszcze 4 lata temu) był to największy sklep turystyczny w Lublinie, mieścił się na Lipowej (tam gdzie później Militaria.pl)

4F ma swój sklep firmowy też w Tesco na Orkana obok Euro AGD.
Co do Karimmora - nie polecam. Nie wiem kiedy Pinky kupiłeś ich plecak, ale od około 4-5 lat w przypadku Karimmora płaci się jedynie za logo / markę firmy która dawniej mogła poszczycić się naprawdę super jakością. Aktualnie cała produkcja Karimmora jest przeniesiona do Chin. Wiem, że Chińczycy robią różne dobre rzeczy, ale akurat sprzęt turystyczny Karimmora już do nich nie należy. Miałem buty Karimmora - chodziłem w nich 3 miesiące i zaczęły się rozpadać - na gwarancji wymieniłem je właśnie w Turyście na Scarpy. Swoją drogą - Turysta obecnie jest sklepem coś w stylu Cyklo na Braci Wieniawskich. Dopóki zakupiony sprzęt jest w dobrym stanie to jest ok, w przypadku reklamacji - nie dotrzymują terminów, nie chcą polubownie rozwiązać problemu. Ja buty wymieniłem dopiero jak zacząłem ich straszyć rzecznikiem praw konsumenta.
Pinky   08-01-2012, 07:18
#22
O dzięki nie wiedziałem że mają na Orkana swój sklep, przyda się bo 4F cenowo i asortymentem jest w czołówce. Jeden plecak Karrimora kupiłem siedem lat temu i dopiero niedawno sprzedałem, mimo intensywnego użytkowania po wyczyszczeniu wyglądał na prawie nowy. Drugi rowerowy (chyba bardziej przeznaczony jest do Nordic Walking) kupiłem dwa lata temu i jest tylko lekkie zmechacenie na stronie wewnętrznej szelki nośnej, a bardzo często go wybieram na rower bo jest piekielnie wygodny. Pamiętaj że na wyroby Karrimora jest chyba dwuletnia gwarancja i niedroga naprawa jak im wyślesz sprzęt. Mają bodajże to zapisane na każdym papierku dodanym do osprzętu, i sprzedawca łaski nie robi bo będąc ich dystrybutorem bez problemu może to załatwić.

Ps. Jak oceniacie oba sklepy na rogu Świętoduskiej i Staszica ?

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
mrozo   08-01-2012, 13:12
#23
Z tego co mi się wydaje to chodzi Ci o Trampa i Skauta tub Hi Mountaina (który był po Skaucie). Niestety ale w tym momencie został tylko Tramp. W miejscu Skauta / Hi Mountaina jest teraz jakiś sklep z tanią odzieżą. Co do Trampa - ja jestem zadowolony z zakupów u nich - miła obsługa, podpowiedzą co warto, a czego nie. Czasami się mylą i wprowadzają niższe ceny, ale później mówią, że ma się szczęście i nie wprowadzają korekt :-P
Michal   08-01-2012, 15:20
#24
Wolfganga dostaniesz w Trampie na Świętoduskiej, i chyba jeszcze w Leclercu na Zana. Ja kupowałem od producenta bezpośrednio, dwa i jeden właśnie na Świętoduskiej.
truskafka   09-01-2012, 19:11
#25
ja mam podobny problem jak Jacek, 150 zł, plecak do 30l, znalazłam takie coś
http://allegro.pl/show_item.php?item=2029413213, producentem tego jest hi tec, warto?

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
mrozo   10-01-2012, 00:43
#26
Nie wyświetla mi się ten plecak co oglądałaś :-P
Ogólnie na temat Hi-Teca wolę się nie wypowiadać - bo nie używałem sprzętu tej firmy.
Jeżeli chodzi o plecak - do 30 litrów, cena około 150 zł, warto zwrócić uwagę (z tych co są dostępne) na:
http://allegro.pl/plecak-alpinus-surazo ... 35380.html
http://allegro.pl/plecak-firmy-4f-lobst ... 15450.html
http://allegro.pl/plecak-alpinus-pamper ... 43996.html
http://allegro.pl/plecak-fjord-nansen-b ... 61455.html
Ale najlepiej pójść do sklepu (jednego z wymienionych wyżej), zobaczyć co mają (może jakieś z tych co tu były wymieniane), przymierzyć, czy będzie pasował i dopiero kupować w sklepie lub na allegro. Czasami w Lublinie można kupić sprzęt turystyczny taniej niż na allegro.
Można też poszukać i poczytać opinie na http://ngt.pl (kiedyś tam pisałem opinie o kilku produktach).
Pinky   10-01-2012, 06:19
#27
Hi Tec się ostatnio popsuł i kupno ich wyrobów to loteria. Ubranka które kupiłem dają radę, buty po czterech miesiącach się przepierdziały. Ja bym ostrożnie do kupna tej marki teraz podchodził, kiedyś mieli dobre rzeczy, ale to się zmieniło. Kupując Alpinusa płacisz za markę, nie wiem czy to warto, 10 lat temu to była niezła firma. Truskawka dobrym wyborem dla Ciebie by było kupno tego plecaka , tylko cena jest dwa razy taka jaką podałaś. Sam bym go kupił, gdyby nie to że jest damski.

Dobrym wyborem troszkę ponad 150 zł jest ten plecak Testowałem i ma jeden minus że nie mieści się na tych gumkach kask rowerowy, za to jest przystosowany do Camelbaga. Dobrze się z nim jeździ przy pozycji na rowerze XC, po 18 km z obciążeniem w terenie nie czułem żadnego dyskomfortu. Jak z wytrzymałością to nie wiem gdyż testowany plecak nie był mój.

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
PrażonyRabarbar   10-01-2012, 08:44
#28
Alpinus, Deuter, 4F, FJORD NANSEN, HiMountain, wszytko szyte u chinoli.
Proponował bym Ci pójść do Decathlonu i po przymierzać te które Ci pasują.
Na plecaki dostajesz 5 lat gwarancji, jeżeli coś Ci się zepsuje, oddają kasę bez żadnych zbędnych pytań.
Najlepiej jak masz kartę stałego klienta, wtedy nie musisz się martwić o paragon który wypłowieje, lub się zagubi.

§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
MindEx   10-01-2012, 10:10
#29
PrażonyRabarbar napisał(a):Alpinus, Deuter, 4F, FJORD NANSEN, HiMountain, wszytko szyte u chinoli.
Proponował bym Ci pójść do Decathlonu i po przymierzać te które Ci pasują.
Na plecaki dostajesz 5 lat gwarancji, jeżeli coś Ci się zepsuje, oddają kasę bez żadnych zbędnych pytań.
Najlepiej jak masz kartę stałego klienta, wtedy nie musisz się martwić o paragon który wypłowieje, lub się zagubi.

a te z Decathlonu gdzie są szyte?
"chinole" szyją większość ciuchów i sprzętu sportowego na świecie. od zwykłych tiszertów do butów biegowych czy rowerowych. i nie powiedziałbym, że ma to ujemny wpływ na jakość tych towarów.

Alpinus, HiMountain - zarobią Polacy (i "chinole")
Quechua - zarobią Francuzi (i "chinole" jednak pewnie też)
no ale wiadomo, jeśli w Decathlonie faktycznie tak dobrze z gwarancją i zwrotami, to warto rozważyć.
PrażonyRabarbar   10-01-2012, 10:53
#30
Cytat:a te z Decathlonu gdzie są szyte?
"chinole" szyją większość ciuchów i sprzętu sportowego na świecie. od zwykłych tiszertów do butów biegowych czy rowerowych. i nie powiedziałbym, że ma to ujemny wpływ na jakość tych towarów.

Zgadzam się w 100%.
Jednym z argumentów za kupnem w sieciówce jest gwarancja gdzie po prostu dostajesz zwrot kasy, nie ma zabawy w zbytnie formalności, np. 14 dniowy czas oczekiwania na rozpatrzenia reklamacji.
Wczoraj właśnie zwracałem plecak, ale to był taki zwyczajny używany do szkoły (uszkodziła się suwak).
Dostałem zwrot kasy i kupiliśmy następny ale inny, więc nie zostałem z pustymi rękoma.

Mam plecak Deutera Cross Bike (20L), kosztował chyba ok. 200zł. Wczoraj popatrzyłem na plecaki z Decathlonu i wielkich różnic nie widzę. Oczywiście systemy nośne są różne, ale czy gorsze?
Mój Deuter był szyty w Wietnamie, więc koszty produkcji pewnie takie same jak te szyte dla Decathlonu.
Po 1,5 roku używania zauważyłem , że rączka u góry obrywa się przy szwie, a paragon to nawet jakbym miał to pewnie już byłby wypłowiały.
Dużym plusem dla tego plecak są zamki YKK.
MindEx napisał(a):Alpinus, HiMountain - zarobią Polacy (i "chinole")
i T.M.R. INVESTMENTS LIMITED, spółka założona i zarejestrowana w Anglii i Walii mająca 61,30% akcji spółki Euromark Polska S.A., właściciela marki Alpinus. Kolejne 10,02% należy do ING.

MindEx napisał(a):Quechua - zarobią Francuzi (i "chinole" jednak pewnie też)
i w jakimś % Polacy co pracują w Decathlonie i dla Decathlonu (transport, producenci)

§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Strony (5):    1 2 3 4 5   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.