Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pancerny plecak
#1
Witam,
znacie może jakieś w miarę pojemne i wytrzymałe plecaki? Jak się okazuje, mimo delikatnego użytkowania mój plecak nie wytrzymał trudów nauki. Szukam zatem trwałego modelu w rozsądnej cenie - czy możecie podać jakiś godny polecenia model?
Odpowiedz
#2
hi jabol!

Otóż ja posiadam taki oto plecak
[Obrazek: plecak-nike-edge-elite-air-med-back.jpg]
Dość pojemny i lekki. Plecak ma już 4 lata a nadal trzyma się dobrze :mrgreen: :mrgreen:
Przeżył nawet mały pożar.. ;-) (spięcie akumulatora Li-Po w środku plecaka Tongue)

NIKE EDGE ELITE AIR LG BACKP
[Obrazek: u10999y2013v3.gif]
KEEP CALM AND !!! ODŁAMKOWYM ŁADUJ !!!
Odpowiedz
#3
Jak z suwakami? Miałem 2 plecaki nike, jeden przetrzymał 5 lat (podstawówka i kawałek gimnazjum), drugi tylko 2 (liceum daje w kość) - zawsze był problem z suwakami.
Odpowiedz
#4
Z suwakami wszystko git. Dodam że plecak jest z "eko" skóry i ma poduszki powietrzne na ramionach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: full bajery.
[Obrazek: u10999y2013v3.gif]
KEEP CALM AND !!! ODŁAMKOWYM ŁADUJ !!!
Odpowiedz
#5
Ja polecam plecaki firmy Salewa - mój wytrzymał 3 lata gimnazjum, 3 liceum i kolejne 3 studiów, a potem niestety był już za bardzo sponiewierany i się nieco rozdarł na szczycie koło zamka. Korzystać się z niego nadal da, ale jakoś teraz plecaka nie potrzebuję za bardzo ;-)
Co do zamków, to są naprawdę wytrzymałe (oczywiście pod warunkiem, ze firma nie zeszła na psy, ale raczej nic takiego się nie stało), parę razy zdarzyło się, ze się któryś zaciął, ale nigdy się nie psuły tak, żeby była konieczna wymiana. A przy tym plecak był często napakowany aż do bólu dość ciężkimi rzeczami (służył nie tylko do noszenia książek i zeszytów, zaliczył też kilka wycieczek i wędrówek po górach).
Jak na plecak za ok. 130 zł, to 9 lat nienagannej służby to raczej świetny wynik.
god@localhost# killall animals && killall people && umount /dev/world && halt
Odpowiedz
#6
Najbardziej wytrzymalym materialem jest Cordura - http://pl.wikipedia.org/wiki/Cordura
Co do zamków - polecam firme YKK , jezeli plecak bedzie wykonany z tych materiałow, nie ma wuja zeby nie wytrzymal dlugo, ;-)
Odpowiedz
#7
Z tą wytrzymałością kordury bywa różnie. Kiedyś wyryłem na kamieniach przecierając spodenki z cordury podczas gdy koszulka byłą cała.

Ja przez jakiś czas na studiach używałem DAKINE Campus LG Backpack. Pond 30 litrów. Wypychałem go kniagami jakich w Liceum nie uświadczysz. Pożyczałem koleżance która chciała dużo upakować na tygodniowy wyjazd, ale nie przekroczyć obostrzeń tanich linii. Obecnie kradnie mi go mój brat bo swoje plecaki szybko wykańcza. Zamki są OK mimo że jeśli dobrze pamiętam to nie są jakieś YYK czy coś. Ma pseudo termiczną kieszonkę w którą wejdą trzy redbulle ale mi się mieściły dwa piwa w butelce. Ma też kieszonkę na okulary. Z minusów bym powiedział brak systemu nośnego/oddychającego (momentalnie plecy mokre). Kieszonka na laptopa nie ma jakiegoś usztywnienia ani paska żeby laptop nie latał. Przetarła mi się jakaś wkładka w środku ale główny materiał jest OK więc to nic nie zmienia. Oderwała mi się prawie cała gumka w pasku poprzecznym na klacie ale o dziwo ze 2 lata już tak się trzyma w większości oderwana i nie chce się urwać. Zapłaciłem za niego 130-140 zł w Croppie w Plazie chyba.

Szybki review (raczej reklamę) masz tu: http://www.youtube.com/watch?v=BN2UIZUrGbI

Poza tym Dakine robi świetne plecaki rowerowe (użytkuję Apexa) ale ceny nie są niskie (ale niższe niż taki EVOC np.).
Odpowiedz
#8
Ja od 9 lat katuję Bergsona Urban (chociaż na studiach to już ma wakacje w sumie Tongue). Do tej pory nie dzieje się z nim nic, oprócz tego, że go słońcem wyjarałem trochę i czarne kolory zrobiły się coś koło brązowego (kobietą nie jestem, więc żadnego "łososiowego" nie zarzucę) Wink Nie wiem czy dalej robią, ale daję cynk.
A przede wszystkim to przejdź się do dobrego turystycznego sklepu i się zapytaj, oni są najbardziej na bieżąco i wiedzą co i jak się trzyma.
Odpowiedz
#9
jabolewski napisał(a):Jak się okazuje, mimo delikatnego użytkowania mój plecak nie wytrzymał trudów nauki.
Eh, te dzisiejsze plecaki Wink Ja proponuję taki, tylko one są dosyć szerokie i musisz uważać, żeby o jakieś drzewo nie zahaczyć Wink:

[Obrazek: 80pm_222.jpg]
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#10
@ kuba, to musiałeś miec strasznego pecha, cordure uzywa armia i jest faktycznie jednym z najtrwalszych materialow. YKK to Japońska marka robiaca zamki, daja dozywotnia gwarancje jakosci Wink spojrz na swoje spodnie , czy nie ma w nich YKK Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości