Strony (4):    1 2 3 4   
Kuba   29-02-2012, 14:43
#21
No cóż crossy będą lżejsze niż trekingi które będą lżejsze niż mieszczuchy. Tu się nic nie poradzi. Chociaż ten Scott Sub jest lekki a jest pomyślany na miasto.

Ostatnio szukałem znajomemu roweru na miasto i znalazłem kilka fajnych używanych crosso-mieszczuchów do 1k zł. Był nawet felt z 8 biegowym nexusem i carbonowym widłem.

Niemniej jednak na używkę nie namawiam bo używki to zazwyczaj brak gwarancji, części z przebiegiem, co oznacza wcześniejsze inwestycje itd.

Z tym osprzętem to nie przesadzajmy. Wszystko zależy od sposobu jazdy, dbania o rower, warunków jazdy itd. Ja czasem byłem zaskoczony jak dobrze potrafią po sporym czasie pracować sisy czy altusy. Za to dziwiło mnie jak beznadziejny jest SLX. Moim zdaniem Alivio jest najbardziej optymalną grupą do tego typu rowerów (z napędów "typowych"). A przynajmniej był gdy był 8 biegowy. Deore było słabe, na LXach trekingowych nikt prawie nie jeździ. XT... Można ale to są koszty. Zwłaszcza że teraz Shitmano namieszało wprowadzając Dynasys, który jest niekompatybilny z wcześniejszymi napędami przez inne przełożenie manetka-przerzutka (już widziałem kombinowane przejściówki ale bez testów). Wyższe 9 przestaną być produkowane i zostanie 9 biegowe alivio i tak albo wymiana napędu na 10.
Michal   29-02-2012, 17:15
#22
Tylko po co 10 lub 9 , owszem jak sie uda to ok ale dokładać nie ma sensu..
Kuba   29-02-2012, 17:31
#23
Chodzi mi o to że nie ma co się zbytnio podniecać osprzętem - napędem.

Michal napisał(a):lepiej kupić używany z lepsza grupą osprzętu która dłużej pojeździ.

Michal napisał(a):Jak wyżej, co najmniej alivio , na Twoje potrzeby.

Bo bardzo ciężko jest dostać coś na Deore albo XT 8 biegowym (a napisałeś co najmniej Alivio). Zostaje Alivio (ale też nie najnowsze). Kupując natomiast coś na 9 (od Deore do XT) będziemy w przyszłości zmuszeni albo do downgrade'u (do Alivio) albo do zmiany napędu na 10 biegowy (dziewiątki podrożały ostatnimi czasy będąc miejscami droższymi od dziesiątek). Znowu kupując coś na Alivio 9b będziemy zmuszeni do pozostania przy Alivio albo zmiany całego napędu na 10b.

Shimano już nie ma w specyfikacji Deore i XT 9 biegowego. Sprzedadzą to co naprodukowali i już. Myślę że stąd się bierze podwyżka cen.
mariox   29-02-2012, 17:58
#24
krisorek, jeśli nie jesteś jeszcze zdecydowany na to, co byś chciał kupić (chodzi o typ roweru, np. trekking, cross) to najlepiej urządzić sobie z Żoną tournee po sklepach rowerowych (dzisiaj widziałem, jak pięknie przed Inżynierią rowerki błyszczały :-) ) przymierzycie się do nich, przejedziecie się i przekonacie, na którym jest Wam wygodnie. Potem, znając konkretny model poszukacie tańszego na necie (albo spróbujecie ukręcić cenę u sprzedawcy, czasem się udaje).

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
krisorek   29-02-2012, 18:48
#25
Hehe, no to już nie wiem teraz, czy wiem więcej, czy mniej, czy tyle samo jak przed napisaniem pierwszego postu:-D Strasznie dużo tych, nawet bym powiedział że niektórych zbyt fachowych jak dla mnie porad. Ale dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc. Chyba zrobię tak jak doradził mariox, pojadę w przyszłym tygodniu i pooglądam sobie na żywo, ale dzięki Waszej pomocy już bardziej chyba będę wiedział na co zwrócić uwagę.
Nie wiem czy takie informacje można podawać na forum, jak nie, to na pw prosiłbym jeszcze o podanie adresów gdzie najlepiej w Lublinie szukać rowerów. Ja wiem tylko że jest jakaś hurtownia na związkowej, ale może macie jakieś jeszcze inne żeby porównać ceny.

Z góry dzięki.
Pozdrawiam.
macrainbow   29-02-2012, 20:24
#26
Ja mam cos takiego na sprzedaz, nowa maszyna, za 1500zł
http://x.garnek.pl/ga2282/a77210e583c14 ... 560052.jpg
KermitOZ   29-02-2012, 21:49
#27
krisorek napisał(a):Ja wiem tylko że jest jakaś hurtownia na związkowej, ale może macie jakieś jeszcze inne żeby porównać ceny.
To jest akurat sklep, którego nie polecamy (poszukać na forum opinii o sklepie Wilex) Big Grin A z polecanych sklepów, w których będzie tych rowerów trochę do obejrzenia to wspomniana Inżynieria na Rusałce, Toro na Zana i Dobre Rowery na Wojciechowskiej. W Bike Boys na Glinianej jest raczej trochę mniej, ale też warto zajrzeć. Dokładne adresy do znalezienia na forum Smile

Co do napędów to najlepszy byłby 3x8, ale niestety 8 wychodzi z użycia. I to jest kolejny argument za kupieniem używki Big Grin

pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Rado   01-03-2012, 01:19
#28
Tu masz całkiem fajny rowerek, z niezłym osprzętem: http://allegro.pl/stevens-primera-luxe-d...27049.html

[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Seb   01-03-2012, 11:56
#29
Nie będę podawał konkretnych rowerów.

Do wiosny jeszcze trochę i według mnie powinieneś pochodzić/pojeździć po lubelskich sklepach, popytać pomęczyć sprzedawców, zapisać modele rowerów jakie są tam dostępne i w jakich cenach i jeżeli będziesz miał chęć przedstawisz nam je tutaj.
Z konkretnych modeli pomożemy coś wybrać, ewentualnie wtedy podam inne alternatywne modele rowerów.

Zorientujesz się trochę w lubelskich sklepach i wtedy będziemy myśleć co dalej.

Niestety ani ja ani kto inny nie wybierze za Ciebie rowerka, bo z rowerem to jest tak że trzeba na niego wsiąść i się przejechać, sprawdzić czy wszystko nam pasuje - pozycja, jazda, praca rowerka, wygląd (wygląd też się dla mnie liczy)

Co do rozmiaru ramy to tak jak mówili inni dla Ciebie mniej więcej 18-20 cali. (sam mam 179 cm i jeżdżę na 19" ale 20 w trekkingu też mi pasuje, ale to zależy od budowy ciała, znam osobę która jest mojego wzrostu i jeździ na 18" i większego by nie chciał.)
Dla żony to będzie mniej więcej 17 cali

Sklepy rowerowe masz tutaj:
http://rowery.teatrnn.pl/search/node/sklepy
Chociaż trochę nieaktualne ale nic innego nie znalazłem z listą lubelskich sklepów.
Poszukaj adresów także w dziale tutaj na forum:
http://forum.rowerowylublin.org/viewforum.php?f=31

I działaj, trzeba na to trochę czasu poświęcić ale nikt nie powiedział, że zakup roweru jest łatwy :-)
KermitOZ   01-03-2012, 12:06
#30
Etam, Seb, wszystko jest u nas na forum przecież w tym temacie: http://forum.rowerowylublin.org/viewtopic.php?t=3538 Wink

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Strony (4):    1 2 3 4   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.