Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lidl-nowa promocja
#21
MindEx napisał(a):skoro kaski produkuje się w Niemczech, to transportowanie ich do niemieckich sklepów jest pewnie tańsze niż tłuczenie się z nimi po polskich "drogach" do naszego kraju. może np. dlatego w Niemczech jest nieco taniej. a nawet jeśli nie dlatego, to marecky napisał coś mądrego w temacie.

Zapomniałeś o jednej bardzo ważnej rzeczy, która w znacznym stopniu wpływa na koszty.
Zarobki pracowników w Lidlu.
1,5K-2K euro w Niemczech
1500zł w Polsce
Paliwo w tej samej cenie.

MindEx napisał(a):narzekasz, Sylwek, na zabieranie j. polskiego z podstawówek, a bloga sobie nazwałeś ... po angielsku Wink

Nie narzekam tylko stwierdzam fakty.
Nie w podstawówce tylko w liceach.
A bloga sobie tak nazwałem bo mi się tak spodobało i lubię suszone pomidory.
Myślisz, że połączenie nazwiska ze słowem photo byłoby bardziej słuszne? :-P
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz
#22
PrażonyRabarbar napisał(a):A bloga sobie tak nazwałem bo mi się tak spodobało
No i nikt nie ma o to pretensji, więc po co mieć pretensje o kilka zeta wyższą cenę w Lidlu w PL do ceny w Lidlu DE? Zresztą wyglądało to właśnie jak narzekanie, jakbyś podał cenę bez komentarza to byłoby to stwierdzenie faktów.

PrażonyRabarbar napisał(a):Myślisz, że połączenie nazwiska ze słowem photo byłoby bardziej słuszne? :-P
Pewnie Krzyśkowi tak się podobało i lubi swoje nazwisko Wink
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#23
KermitOZ napisał(a):PrażonyRabarbar napisał/a:
Myślisz, że połączenie nazwiska ze słowem photo byłoby bardziej słuszne? :-P
Pewnie Krzyśkowi tak się podobało i lubi swoje nazwisko Wink

No właśnie, więc co ma piernik do wiatraka?
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz
#24
Nie za bardzo rozumiem, weź to jaśniej wytłumacz i z użyciem większej liczby cytatów, bo wiem co napisałem, ale tak jakby przy tym pierniku brakuje wiatraka.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#25
KermitOZ napisał(a):Przykładowo nowe auta są tańsze w Polsce niż w Niemczech, no i co?
Są tańsze na pierwszy rzut oka, ale po bliższym przyjrzeniu się, niemiecki egzemplarz jest "full wypas", a polski "bida edyszyn".
MindEx napisał(a):transportowanie ich do niemieckich sklepów jest pewnie tańsze niż tłuczenie się z nimi po polskich "drogach" do naszego kraju. może np. dlatego w Niemczech jest nieco taniej.
Też nie tędy droga moim zdaniem. Dla przykładu - szafka produkowana w fabryce IKEA w Polsce, w amerykańskiej IKEI kosztuje 99 USD, a w polskiej 399 zł. Po drodze jest transport morski i zarobki amerykańskiej spedycji oraz personelu sklepów (choćby tam pracowali sami Meksykanie lub Portorykańczycy to i tak koszt wyższy, niż w PL), więc teoretycznie nie ma to prawa kosztować tyle samo, lub mniej. A jednak kosztuje.
Rzecz w tym innym. Zauważmy, że ceny, pomimo tego, że wyższe niż w Niemczech są i tak atrakcyjne jak na polskie warunki. W związku z tym sprzedaż po cenach niższych niż w Niemczech byłoby wręcz działaniem na szkodę firmy. Lidl nie jest od robienia klientom dobrze, tylko od zarabiania pieniędzy dla swoich właścicieli.
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#26
mariox napisał(a):Lidl nie jest od robienia klientom dobrze, tylko od zarabiania pieniędzy dla swoich właścicieli.

o właśnie właśnie. i dlatego:
- nie ma w ich folderach ludzi na rowerach, w marynarkach
- nie ma w PL tego samego asortymentu co w DE, czy tego, co w UK (innego niż w DE)
- ceny w różnych krajach są różne.

i nie ma tu sensu porównywanie zarobków pracowników LIDLa w PL do tych w DE itd. skoro w Polsce akceptujemy takie ceny, to znaczy, że za takie można nam te rzeczy sprzedawać.
wszystko jest warte dokładnie tyle, ile ktoś jest za to w stanie zapłacić. czyja jest wina? pewnie trochę naszych rządzących, ale też trochę ludzi.

ale ... mamy do dyspozycji Internet. można zawsze założyć na fejsie stronkę "bojkotujemy LIDLA" i ... może akcja się przyjmie, znajdzie setki tysięcy zwolenników i... zmusi to Lidla do zmiany cen. można spróbować. ale to już zadanie dla tych, którzy uważają, że ceny w Lidlu są zbyt wysokie... Wink
Odpowiedz
#27
Szczerze mówiąc nie rozumiem problemu... kilka zł różnicy to można w wielu produktach między polskimi sklepami znaleźć. U nas niektóre produkty są tańsze niż np. w UK (np. Shimano).

A jak już kogoś boli te kilka złotych to polecam spojrzeć jak Niemcy przepłacają w Lidlu za wieszak do roweru.
http://www.lidl.de/de/Sportlich-auf-2-R ... hrrad-Lift
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-38F ... _25295.htm
23 euro vs. 25 zł... To dopiero różnica a nie jakieś kilka złotych. Pomijalne różnice rzędu 2-3 zł na korzyść polskiego Lidla są też w kurtkach i koszykach na przykład. Nie chce mi się sprawdzać wszystkich cen, ale pewnie przypadków w obydwie strony jest więcej.
Odpowiedz
#28
hahaha. ciekawe, co na to ci, którzy twierdzą, że to SPISEK NIEMCÓW przeciwko POLAKOM Big Grin
Odpowiedz
#29
Nie sądziłem że swoją uwagą wywołam taką dyskusję Big Grin
Nie ważne czy jest spisek czy nie ma, każdy ma prawo sprzedawać za tyle ile chce, a klienci wybiorą. Rzecz jest tylko w tym, że takie sieci sklepów mogą z dużym powodzeniem kreować postawy ludzkie, a na nasze nieszczęście zwykle ta kreacja idzie w inną stronę niż my byśmy chcieli. Jedno zdjęcie gościa w marynarce na miejskim rowerze bez kasku da do myślenia większej liczbie osób, niż dziesięć najlepszych felietonów napisanych przez rowerzystów.
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#30
Aleksander W napisał(a):Jedno zdjęcie gościa w marynarce na miejskim rowerze bez kasku da do myślenia większej liczbie osób, niż dziesięć najlepszych felietonów napisanych przez rowerzystów.
Sklep jest od tego, żeby sprzedawać. A sprzedaje to, co się najlepiej sprzedaje Big Grin Lidl nie ma interesu w tym żeby kreować modę na modę rowerową Wink Lidl ma zobaczyć co jest na rynku na topie i wprowadzić to do sprzedaży. Jeśli mu się to będzie opłacać to pewnie zacznie także kreować. Na razie widocznie mu się to nie opłaca Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości