Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buty MTB
#1
Witam, od dłuższego czasu rozglądam się za butami do pedałów zatrzaskowych w cenie do ok. 500 zł (tańsze oczywiście też wchodzą w grę). Póki co najbardziej odpowiadały mi, po wstępnym przymierzeniu (wygoda i sztywność to priorytet), trzy modele:
Shimano SH-XC60
Specialized Comp MTB
Northwave Lizzard Pro SBS
Pytanie brzmi: czy ktoś z Was jest posiadaczem którychś z wymienionych butów? Jeśli tak, to jakie są wrażenia z użytkowania? Chodzi mi głównie o sztywność (mam dość moich i tak już przyciasnych Sidi, które się niemal same uginają :-P ), wytrzymałość i jakość wykonania (czy się nic nie rozlatuje itp.). Oprócz tego chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tego, które z tych butów mają najlepszy stosunek jakość/cena.
W razie czego czekam też na inne propozycje modeli butów.
Wszelkie opinie mile widziane :-)

Pozdrawiam.
god@localhost# killall animals && killall people && umount /dev/world && halt
Odpowiedz
#2
Zwróć też uwagę na to jak but "trzyma", bo jeśli przy podciąganiu pedała stopa "tata" w bucie to nawet jeśli podeszwa jest sztywna to i tak but jest kiepski. Kiedyś tego nie zauważałem, ale od pewnego czasu bardzo mi to przeszkadza i jak kiedyś będę zmieniał buty to właśnie na to zwrócę szczególną uwagę.

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#3
Buty, które wymieniłem mają właśnie dobre trzymanie tak w pionie, jak i poziomie, a to jest jeden z głównych elementów, jakie brałem pod uwagę. Fakt, zapomniałem o tym wspomnieć ;-)
Niedawno mierzyłem w Lublinie buty Diadora (nie pamiętam modelu) na karbonowej podeszwie i z klamrą, ale pomimo sztywności i niskiej ceny po obniżce buty te od razu odrzuciłem - trzymanie w pionie na moich stopach nie występowało nawet przy maksymalnym ściśnięciu butów...
god@localhost# killall animals && killall people && umount /dev/world && halt
Odpowiedz
#4
Jeżeli priorytetem jest dopasowanie, to może coś z termoformingiem? W specjalnym piecyku wygrzewają wkładki i buty tak że idealnie dopasowują się do nogi, zero luzów. Niby lekko większy wydatek niż planujesz, ale możesz podpytać w Inżynierii czy nie sprzedaliby taniej. Ja te buty kupiłam u nich za 300 zł a termoforming zrobili w gratisie. Wyglądem nie powalają, ale w jeździe są naprawdę super :-)
Odpowiedz
#5
Byłem dzisiaj w Inżynierii, ale Andrzej nie miał i nie proponował niczego interesującego poza wymienionymi przeze mnie XC-60. Cena też nie różniła się za bardzo od innych sklepów. Jakieś inne propozycje?

PS
Im więcej zakupów tam robię/szukam czegoś, tym mniejszą mam ochotę na kolejne wizyty :-P
god@localhost# killall animals && killall people && umount /dev/world && halt
Odpowiedz
#6
JA w Inżynierii nabyłem w sierpniu zeszłego roku buty SHIMANO SH-183n za cenę równo 300zł(katalogowa 450-550zł)

Nie jest to karbonowa podeszwa a wzmacniana włóknem szkalnym z zewnętrzną wyciśniętą podeszwą z podwójnej warstwy poliamidu/ poliuretanu.
Jeśli chodzi o sztywność to mnie to zadowala.

But bardzo masywny. Po przebiegu ponad 6 tys km i zero zużycia.

Tak wyglądały jak były nowe:
[Obrazek: SL277588.jpg]
[Obrazek: SL277589.jpg]
[Obrazek: SL277584.jpg]
[Obrazek: SL277585.jpg]

A tak po około 6 tys km:


[Obrazek: SL279163.jpg]
[Obrazek: SL279162.jpg]
[Obrazek: SL279161.jpg]
[Obrazek: SL279160.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości