Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Godzina dla Ziemi WWF
#1
Dnia 31 marca 2012 o godzinie 20:30 odbędzie się akcja "Godzina dla Ziemi". Akcja organizowana jest od 2007 roku. W największych miastach gaśnie wtedy światło na budynkach i innych dużych budowlach typu pomniki/obiekty sportowe/ważne zabytki. Światło gaśnie również w naszych domach i ma to na celu uświadomić ludziom ille energi się wtedu marnuje.
Więcej informacji pod tym linkiem: http://www.wwf.pl/godzinadlaziemi/
Ja się przyłączę ,a Ty :?:
Odpowiedz
#2
A ja nie, zwisają mi godziny dla ziemi, dni bez samochodu, pomocy zwierzętom, bezsensowne marsze, bojkoty stacji benzynowych itp pseudo ideowe manifestacje, które do niczego nie prowadzą, a wręcz są często szczytem hipokryzji.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#3
No to nie ,spokojnie po co taki bulwers. :roll:
Odpowiedz
#4
Ja robię codziennie Dzień dla Ziemi jeżdżąc głównie rowerem. A dzień bez samochodu jest o tyle ok że można kolejnych do roweru zachęcić.
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#5
Nie przyłączę się, bo światła używam wtedy gdy jest mi potrzebne, a co za tym idzie nie marnuję energii.

Moim zdaniem nie jest to dobry sposób na zachęcanie do bycia proekologicznym.
Ceny skupu surowców wtórnych są śmiesznie niskie ale firmy wywozowe mają limity wywozu które muszą spełnić. Zdarza się tak że trzeba jeździć szukać surowca lub wręcz go kupować żeby nie dostać kary. Trochę to idiotyczne. Społeczeństwo z segregacji też nic nie ma. Kary za wywózkę śmieci do lasu itp są śmiesznie niskie, a kontrola niewystarczająca. Zadziwiająco mało jest koszy na śmiecie i często papierek czy zużytą chusteczkę trzeba nieść spory kawałek. Większość ludzi nie wie gdzie może pozbyć się pojemników po zużytym oleju czy smarze albo samego oleju, smaru. W przemyśle wprowadza się ograniczenia i zakazy stosowania pewnych substancji niespecjalnie przejmując się tym, że będzie problem z zastąpieniem ich. Straszy się energią atomową i zmusza do używania pseudoekologicznych rozwiązań które nie są w stanie pokryć zapotrzebowania na energię.

Nie wierzę we wpływ człowieka na zmianę klimatu. Zresztą jak i sporo naukowców którzy widnieją pod tym słanym dokumentem stwierdzającym jak to strasznie szkodzimy Ziemi. Zostali tam podobno umieszczeni mimo że nie zgadzali się z opublikowanymi wnioskami.
Odpowiedz
#6
Aleksander W napisał(a):A dzień bez samochodu jest o tyle ok że można kolejnych do roweru zachęcić.
Dokładnie tak samo jak i w inne dni. Swoją drogą nie chciałbym być zachęcany do hodowania żółwi, biegania nago czy jazdy Ikarusem w godzinach szczytu. Niech każdy się cieszy swoją pasją i swoim sposobem na życie.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości