Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opony 26x2.10 a 26x1.75 czy warto wymienić....
#11
Nawet przy większej wadze mogą być mniejsze opory toczenia. Łatwiej turlać walec niż lżejszy o kilka kg graniastosłup o podstawie sześciokąta Wink
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#12
Wymienię opony jak znajdę chętnego na obecne raczej... http://forum.rowerowylublin.org/viewtopic.php?t=5469
Ne upieram się przy żadnym modelu, jeżeli możecie jakiś konkretny doradzić to by było dobrze, oczywiście semi-slicki tak do 120zł za komplet.
Opony będzie użytkowała dziewczyna, żywe 50Kg, rekreacyjnie po ścieżkach rowerowych, polnych i asfaltach na dłuższych trasach.
Nie wiem ile ważą obecne? ktoś wie mniej więcej? ale widzę, że te cieńsze (1.75) ważą trochę ponad 500gr niektóre.
Odpowiedz
#13
No to jak tak to zakup kende kobre zwijan lub drut, i pompuj na duże ciśnienia i będziesz zadowolony. U BB mieli ostatnio po 35 zł podajże za sztukę. A jak chcesz miec lekko szybko i przyjemnie to zakup po prostu slicki no kenda kwest 1,5 i będziesz miał zerowe opory toczenia.
Odpowiedz
#14
Michal napisał(a):kenda kwest 1,5
tak tylko na tym po chodnikach w mieście się nie poszaleje,trzeba praktycznie się zatrzymywać i przeprowadzać rower. A o komforcie to już nie powiem Undecided . Nie róbmy z roweru mtb na siłę kolarzówki. Bo nie tylko opony wpływają na opory toczenia roweru. Przy prędkości rzędu 20km/h każda opona się będzie toczyć prawie podobnie.Z hałasem to już różnie ale ogólnie to można opowiadania pisać :mrgreen:
Odpowiedz
#15
gello1 napisał(a):Nie róbmy z roweru mtb na siłę kolarzówki.
Prawda
gello1 napisał(a):Przy prędkości rzędu 20km/h każda opona się będzie toczyć prawie podobnie.
G. Prawda Wink
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#16
No toczyć się będzie podobnie ... na okrągło Tongue, tylko ile siły jest potrzebne żeby rower rozpędzić do takiej prędkości? (chociaż kosmiczna nie jest). Jak ktoś ma prę w nogach to może mu to nie będzie robiło różnicy ale jak ktoś formą nie grzeszy i ma mniej siły to zauważy różnicę.
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#17
a z ciekawości... jakie rozmiary opon ma większość rowerów crossowych i trekkingowych
28 na ile?
Na początku myślałem by kupić rower typu cross (na kołach 28 cali) ale dla kobiety o wzroście 156cm odradzono mi ten pomysł...
Odpowiedz
#18
Ja ujeżdżam obecnie kwesty, i bez problemu na utwardzonych ścieżkach czy lekkich krawężnikach. Komfort fakt spadł ale szybkości wzrosły..W obwodzie trzymam kende karem kevlar
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości