Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lekarz - ortopeda w Lublinie
#21
@mrozo, Ty wiesz to co powiedzieli ci lekarze, a ja mówię o tym co czuje pacjent, bo miałam okazję odczuć to na własnym kolanie (2 razy)

a pojęcie raz a porządnie nie istnieje .... nie wszystko jest możliwe do przewidzenia (patrz linijkę wyżej) ... a moim kolanem nie zajmowali się neptycy tylko poważni ludzie, a ich nazwiska zostały już w tym wątku wymienione
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#22
słuchaj się Asi bo wie co mówi :-)
Odpowiedz
#23
No już jestem po, dostałem zalecenie na glukozaminę, na wzmocnienie mięści trzymające rzepkę oraz zastrzyki z kwasu hialuronowego - mam się na 3 dni do szpitala położyć. Jak to nie za żadnych rezultatów no to zabieg/operacja. Podobno budowa mojego kolana stwarza dużą podatność na takie problemy.
Odpowiedz
#24
a ja myślałem, że kwas hialuronowy aplikują sobie tylko panie :-)
Odpowiedz
#25
Marcin szybkiego powrotu na trasy ze sprawnymi częściami :mrgreen:
Napisz coś o lekarzu aby moja opinia nie była jednostkowa.
Oby nie było takiej konieczności ale jeśli dla kogoś w przyszłości będzie to przydatne...

marecky napisał(a):a ja myślałem, że kwas hialuronowy aplikują sobie tylko panie :-)

Też :-D Ale w zupełnie innym celu :-D
Natomiast zastrzyki z kwasem hialuronowym wykonuje się bezpośrednio np. w kolano.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#26
Jeżeli chodzi o dr Bełżka <- nie wiem czy tak to powinienem odmienić, to wszystko jak najbardziej pozytywnie. Fakt że tanio nie jest 150 zł za 15 minut, choć wydaje mi się że trochę dłużej siedziałem, ale myślę że warto, bo bardzo dokładnie przyjrzał się kolanom obydwóm. Powiedział wszystko chyba o możliwościach leczenia i o dalszym postępowaniu. Zalecił mi te zastrzyki i właśnie u niego w szpitalu będę je robił, tylko muszę poczekać aż będą bo podobno nie zawsze są.

A właśnie co do ćwiczeń to możesz napisać co Ci zalecił? Bo w końcu jakoś moja rozmowa z nim na ten temat zmieniła bieg i nie dowiedziałem się jakie ćwiczenia mam robić a pewnie mamy podobne. Na mięsień trzymający kolano? Jakoś tak dopiero teraz się zorientowałem że nie wiem jakie te ćwiczenia robić. Ogólnie coś o rowerach porozmawialiśmy też, że boi się jeździć jak słyszy ile jest wypadków rowerzystów. Dwa dni temu nawet sam się przekonałem jak to może być niebezpieczne bo samochód pędzący 90 km/h uderzył w mojego dziadka jadącego na rowerze, oczywiście ograniczenie do 50 jest.
Odpowiedz
#27
terragady napisał(a):A właśnie co do ćwiczeń to możesz napisać co Ci zalecił?

Oczywiście, że nie mogę :mrgreen:
Gdyby to wszystko było takie uniwersalne to po co lekarz i osiągnięcia techniki takie jak na przykład USG :-P
Zawsze będę powtarzał, że od tego jest lekarz (komuś jednak trzeba zaufać) a nie porady na zasadzie "jedna pani drugiej pani" :mrgreen:
To co jednym może pomóc innym może zaszkodzić.
I warto o tym pamiętać :-D
Każde takie badanie może oznaczać inną diagnozę i inne sposoby leczenia i ćwiczeń.
A kolano niby u wszystkich takie samo :mrgreen:
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#28
No ale mięśnie mamy te same Smile wzmocnienie mięśni kolan raczej negatywnie nie wpłynie na kolano chyba Wink no nic to zapytam się go już w szpitalu podczas tych zastrzyków.
Odpowiedz
#29
Jeśli o ćwiczenia na m. czworogłowy chodzi, mogę podpowiedzieć, że uniwersalne i bezpieczne są ćw. izometryczne tego mięśnia (generalnie chodzi o wzmocnienie głów bocznej i przyśrodkowej). Chodzi o napinanie ww. mięśnia bez wykonania ruchu w kolanie. Dobrze byłoby, żebyś sprawdził albo żeby ktoś Ci sprawdził, czy nie masz przypadkiem skróconych mięśni łydki, m. naprężacza powięzi szerokiej czy głowy prostej m. czworogłowego, które często, jeśli są za krótkie, negatywnie wpływają na stabilność kolana. Jeśli są, trzeba by je rozluźniać, da się to zrobić samemu.
Odpowiedz
#30
Ogólnie mówił mi dr że jest mało ćwiczeń właśnie na ten mięsień. Napinanie podczas gdy kolano jest zgięte czy wyprostowane czy nie ma różnicy?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości