Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test - prawidłowe zachowania na drodze
#1
Polecam, wypełnienie zajmuje mniej niż 5minut a może nas upewnić w tym co wiemy lub nauczyć jak powinno się jeździć.

Cytat:Ulicami naszych miast jeździ coraz więcej rowerzystów. Czy wszyscy potrafią się bezpiecznie zachować w ruchu drogowym? Czy wszyscy kierowcy samochodów wiedzą, które zachowania rowerzystów są poprawne, a które nie? Ten test powstał z myślą o rowerzystach (ale nie tylko dla nich) - nie sprawdzamy tutaj teoretycznej znajomości przepisów, znaków... Stawiamy każdego potencjalnego rowerzystę w konkretnych sytuacjach i sprawdzamy, czy wie, jak się poprawnie zachować.

Przejdź do testu: http://krakow.swietocykliczne.pl/quiz/
Odpowiedz
#2
Fajny teścik, polecam!
Odpowiedz
#3
Dotrwałem do trzeciego pytania. Ani to zabawne ani pożyteczne, strata czasu.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#4
Dla tych, którzy nie są pewni swojej wiedzy na temat PORD lub w ogóle jej nie posiadają to cenny poradnik - wg mnie.
Odpowiedz
#5
qavtan napisał(a):to cenny poradnik

I pewnie tak być powinno.
Niestety większość zdjęć jest robionych z przodu rowerzysty i w niektórych przypadkach nie wiemy jakie znaki drogowe minął rowerzysta.
Zabawa byłąby fajna i pouczająca gdybyśmy nie musieli się tego domyślać.
Ale ponieważ bez względu na odpowiedź (dobrą lub złą) zawsze po każdym pytaniu jest wytłumaczenie, to dla nie znających przepisów nie powinno to być stratą czasu.
Dla znających... faktycznie niektóre pytania mogą być irytujące :mrgreen:
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#6
Dziękujemy za wypełnienie testu.

Twój wynik: 33/39

Test zaliczony. Życzymy miłej i bezpiecznej jazdy rowerem po mieście.

Twój wynik jako kierowca: 19/20

Bardzo dobrze - jako kierowca wiesz, czego oczekiwać od rowerzystów i jak bezpiecznie się zachować na drodze.

Wink
Odpowiedz
#7
zacząłem się wkurzać, jak miałem źle ;D
Odpowiedz
#8
Ja się wkurzyłem jak napisali, że auta w korku bezpieczniej omijać z prawej niż z lewej. Bzdura.
Odpowiedz
#9
Cud, że żyję, a z drugiej strony - kilku rowerzystów też powinienem już przejechać.
Takie są wyniki testu....

Ale przynajmniej wiem, z której strony mam omijać dziury w asfalcie :mrgreen:

maYkel - auta naprawdę lepiej omijać po prawej, po lewej omijają je skutery, Undecided
Odpowiedz
#10
yorki napisał(a):maYkel - auta naprawdę lepiej omijać po prawej, po lewej omijają je skutery, Undecided
Nie. Po prawej stronie auta zostawiają zawsze mniej miejsca, są dziury, odpływy, są czasem wysokie krawężniki o które można zahaczyć pedałem jeśli auto zostawi mało miejsca. Do tego drzwi po prawej potrafią się otworzyć w celu wypuszczenia pasażera, po lewej mi się nie zdarzyło jeszcze. Wreszcie - gdy dojeżdżasz do samego skrzyżowania to wolisz być po lewej niż po prawej, bo często kierowcy skręcając w prawo nie spodziewają się obok wyjeżdżającego rowerzysty i ścinają mu drogę. A do patrzenia na lewo w lusterka są przyzwyczajeni.

Ja wiem, że omijanie po lewej wydaje się bardziej niebezpieczne ale paradoksalnie jest na odwrót. Zaufaj kurierskiemu doświadczeniu. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości