Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OC dla rowerzystów?
#11
kropka napisał(a):Ale Wy macie parcie z tymi ustawkami. A może ktoś już rozwiązał swój problem samotnych wycieczek? Niekazdy z różnych powodów może pokonywac wasze dystanse z waszą prędkościa.

Oj, Ty chyba lubisz, jak Cię chłopaki proszą.
Ale chłopaki zrobią Ci chyba na złość i przestaną :-P
A jak Ci tego proszenia zacznie brakować, to wiesz gdzie nas znaleźć :mrgreen:
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#12
OC bardzo przydatna sprawa Smile Sam się ubezpieczałem w zeszłym roku, w tym jakoś jeszcze nie Tongue Jak ktoś ma iPKO to może się tam ubezpieczyć w PZU wszystko przez Internet.
Mała symulacja:
okres ubezpieczenia - 6 miesięcy
suma ubezpieczenia NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) - 5000 zł
suma ubezpieczenia OC (odpowiedzialność cywilna) - 10 000 zł
Kwota do zapłaty: 15 zł

To chyba nie tak wiele Tongue
Odpowiedz
#13
kylos napisał(a):To chyba nie tak wiele Tongue
To żadne pieniądze.
Niektóre firmy takie OC dodają do standardowych ubezpieczeń w innym zakresie. Przy okazji zawierania umów ubezpieczeniowych trzeba pytać o ubezpieczenie rowerzysty lub bardziej ogólne ubezpieczenie w związku z wykonywaniem czynności życia prywatnego. W zakres tych czynności wchodzi m.in. amatorskie uprawianie sportu (a takim czymś jest to, co robi większość z nas tu na tym forum Smile
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#14
15 zeta to drobiazg nawet jeśli rower przez zimę postoi za szafą. Urwanie lusterka w samochodzie może przecież przytrafić się każdemuSad.
"Obywatelu! Bądź czujny, rowerzyści nie śpią i nie jedzą... Oni czekają w mroku, aby przejechać ci znienacka 26-calówkami po nogach." - Nonsensopedia
Odpowiedz
#15
Akurat kiedyś nagrałem coś związanego z tematem ;-)
Jurku wrzucam ten materiał filmowy, o którym Ci dziś mówiłem.

Film o ubezpieczeniu rowerzystów

Źródło:
Fakty TVN 02.05.2009

PS
Plik skompresowałem do 15 MB, więc bez obaw :lol:
Odpowiedz
#16
Obejrzałem filmik. Trochę powala zdanie na końcu, że gdyby ubezpieczało się więcej rowerzystów, byłoby taniej. A dlaczego nie spuścić trochę z ceny, żeby zachęcić rowerzystów? Trochę nie łapię zaprezentowanego sposobu rozumowania... :-|
Odpowiedz
#17
Zainteresowany tematem znalazłem w zasadzie tylko jedną ofertę skierowaną wyłącznie dla rowerzystów - "Bezpieczny rowerzysta". Reszta to kombinowanie z kilkoma polisami. Tania to ona niestety nie jest :roll:

Artykuł choć w zasadzie reklamowy, to jednak daje obraz całej sytuacji, warto przeczytać.

A -> TU <- możecie wykupić ubezpieczenie online. Co jest całkiem fajną sprawą.

PS
Nie łączą mnie żadne rodzinne, religijne, intymne czy jakie tam jeszcze kto chce powiązania z osobami ze wspomnianej firmy ubezpieczeniowej. Coby jasność w przyrodzie była :-)
Odpowiedz
#18
No właśnie, ja tu nie widzę nigdzie np 15 zł za OC :-?
Odpowiedz
#19
No właśnie jak to jest z tymi kilkunastoma złotymi za OC? Ponad sto złotych to trochę dużo przy moich zarobkach.
"Obywatelu! Bądź czujny, rowerzyści nie śpią i nie jedzą... Oni czekają w mroku, aby przejechać ci znienacka 26-calówkami po nogach." - Nonsensopedia
Odpowiedz
#20
Co prawda nie ubezpieczałem się nigdy na OC i NNW tylko, ale jeszcze dokupiłem ubezpieczenie roweru i bagażu, i wyszło mi tyle:
[Obrazek: beznazwycut.jpg]
. Ubezpieczenie kompletne i praktycznie nic mi nie było straszne, mogli mnie zrzucić z roweru, ukraść telefon, mogła mnie rzeka zalać i zniszczyć cały sprzęt, mógł piorun walnąć w komórkę i ją rozwalić, mógł konar spaść na rower i go przygnieść ;D

Musicie mi wierzyć na słowo, że OC z sumą ubezpieczenia 10 000 zł i NNW z sumą ubezpieczenia 5000 zł na 6 miesięcy kosztuje 15 zł Smile
"Zwykły rower jest pojazdem napędzanym mięśniami. Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli." Anonim
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości