Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OC dla rowerzystów?
#21
W Szwajcarii jest obowiązek ubezpieczenia OC dla rowerów. Roczne ubezpieczenie kosztuje w granicach 15-20 pln. Co prawda nie pamiętam dokłdnie ile wynosiły kwoty ubezpieczenia OC i NW, ale to były bardzo duże sumy.
Dodatkowo ubezpieczenie funkcjonowało w formie rejestracji, gdzie przyklejało się na rower odpowiednią naklejkę z numerami (jakby kogoś interesowało nadal ze swojego ich nie zdarłem). Drugą cześć ubezpieczenia miało się w portfelu i jeśli przy kontroli jej nie miałeś byłeś od razu podejrzany o kradzież jednoślada. W razie kradzieży Twojego, ubezpieczonego rowera mogłeś to zgłosić na specjalnej stronie (na której wcześniej się zarejestrowałeś) w celu wspomagania poszukiwań (np. ktoś widział, ktoś chciał sprzedać).
Odpowiedz
#22
Ja drugi rok mam już wykupione ubezpieczenie OC rowerzysty w PZU.

U nich nazywa się to "Kompleksowe ubezpieczenie rowerzysty BEZPIECZNY ROWERZYSTA".

W moim przypadku wygląda to tak:

czas ubezpieczenie: 1 rok
NNW: 5.000 zł (składka 13 zł)
OC: 20.000 zł (składka 16 zł)
RAZEM składka na CAŁY ROK: 29 zł

Sumę ubezpieczenia można wybierać w miarę dowolnie (standardowe OC jest trochę niższe, ja sobie podwyższyłem na 20 tys. - co spowodowało podwyższenie składki, ubezpieczenie można wykupić na krócej niż rok - wtedy też jest taniej).
pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
Odpowiedz
#23
To w sumie nieźle to wygląda. Ciekawe tylko jakie są obwarowania? Np. czy jest obowiązek jazdy w kasku. Rozumiem, że NNW obejmuje np. jakąś kraksę. Jak to wygląda?
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#24
Tutaj są szczegóły ubezpieczenia:

Kompleksowe ubezpieczenie Bezpieczny Rowerzysta

Oprócz OC i NNW można sobie wykupić ubezpieczenie bagażu i casco roweru.
pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
Odpowiedz
#25
wykupiłem sobie właśnie polisę w Pzu;

nnw na 10.000 zł za 25 zł plus oc na 50.000 zł za 40 zł;

w sumie 65 zł na rok to niewiele a można urywać lusterka w najdroższych blachosmorach ;-)

ps. cała operacja trwa poniżej 5 minut i polisa jest ważna już od następnego dnia

polecam
tylko przełaj
Odpowiedz
#26
Pozwolę sobie odgrzać kotleta.

Zacząłem pracować w jednej z firm ubezpieczeniowych i OC w życiu prywatnym ogólnie obejmujące tez amatorską jazdę na rowerze można tam nabyć od 20zł rocznie więc jakby ktoś coś chciał... to zapraszam na priv Tongue

Mam nadzieję, że takie małe zareklamowanie samego siebie ale w temacie dyskusji nie przekracza nigdzie regulaminu forum Smile
Zarabiam na życie... i na wydatki rowerowe ubezpieczając, więc jak coś... pytaj smiało Tongue
Odpowiedz
#27
blayer napisał(a):Mam nadzieję, że takie małe zareklamowanie samego siebie ale w temacie dyskusji nie przekracza nigdzie regulaminu forum Smile
dobra sprawa to OC i naprawdę warto i bardzo dobrze ,że ktoś z forum się tym zajmuję - koszt niewielki , a sporo kłopotów można uniknąć.
Osobiście ja ubezpieczyłem się u jednej z ... koleżanek ... Marioxa
Odpowiedz
#28
Z doświadczenia wiem, że rowerzyście bardziej przydaje się naprawdę dobre ubezpieczenie NW i NNW.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości