Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświetlenie do roweru
#11
woody napisał(a):Co do przedniej proponuję zastanowić się nad np. taką:
http://www.dealextreme.co...ght-3-aaa-26798
ja tam mam tą co woody, poleca i wcale nie jest taka zła. Wiadomo są lepsze ale mnie zadowala ilość emitowanego światła. I wcale tak krótko nie trzyma. 3xAAA akumulatorki 1000mAh i działa z 2h spokojnie.
Odpowiedz
#12
Możesz się zastanowić nad latarkami grega
Link do tematu
Gościu robi na prawdę dobre latarki. Na forum możesz przeczytać setki pozytywnych opini na temat tej latarki.

Ultrafire C2 by Upek
Ja posiadam tę latarkę od użytkownika Upek. Naprawdę polecam, troszeczkę taniej wychodzi niż solarforce.

Wszystko zależy ile chcesz wydać na latarkę. Jeżeli chcesz mieć naprawdę dużo światła szukaj czegoś z diodą XP-G tak jak powiedział Seb, albo XM-L jak wcześniej już pisałem.
Piotrek.
Odpowiedz
#13
Ultrafire C2 to już jest kozackie światełko, za tą cenę nie znajdzie się nic lepszego, a światła daje bardzo dużo, można powiedzieć że na rower to aż za dużo :-) (żartuję na rowerze im więcej tym lepiej)

Wybór już zależy od osoby kupującej, jednak warto się zastanowić nad propozycją moją i Piotrka, bo to są bardzo dobre światełka.

No tak Grzesiek ja nie mówię, że to nie działa długo ale zasilanie AAA jest skazane na porażkę bo przy mocniejszych lampkach zbyt krótko działa.

Prosta matematyka:
Twoja lampka ma moc mniej więcej 100 lumenów co przy trzech AAA o pojemności 1000mAh daje czas działania 2-3h na pełnej mocy, w sumie bez rewelacji.

Moja ultrafire A10B technicznie daje ok. 370-390 lumenów ale licząc straty itp powinna dawać na wyjściu ponad 300 lumenów czyli mam trzy razy więcej mocy. Przy jednym ogniwie 18650 o pojemności 2400mAh czas świecenia ok. 2h na pełnej mocy.

Podobny czas świecenia, ale światła z mojej ponad trzy razy więcej. Chyba rozumiesz o co chodzi.
Odpowiedz
#14
Seb napisał(a):Podobny czas świecenia, ale światła z mojej ponad trzy razy więcej. Chyba rozumiesz o co chodzi.
wiem wiem :mrgreen:
Odpowiedz
#15
Dzięki wszystkim za rady Smile

Zakupiłem http://allegro.pl/show_item.php?item=2398135836 oraz http://allegro.pl/show_item.php?item=2355340349

Mam nadzieję, że będę zadowolony Smile.
Odpowiedz
#16
Tylko kupiłeś w sumie 2 lampki na tyłSmile
Odpowiedz
#17
Michal napisał(a):Tylko kupiłeś w sumie 2 lampki na tyłSmile

Była w komplecie. Najwyżej będę z obiema jeździł zdwojony efekt hehe. Choć pewnie działanie Mactronic Wall w porównaniu z tą z kompletu jest o niebo lepsze;p
Odpowiedz
#18
z racji, że sezon światełkowy w pełni (bo strsznie szybko się ściemnia, a na Jurkowe ustawki konieczne jest światełko), postanowiłam zakupić jakieś dobre przednie oświetlenie... niestety to co posiadam, nie daje mi prawie wcale światła - służy raczej żeby to mnie widziano Wink

Po przeczytaniu kilku wątków i opinii mniej więcej wiem na co zwrócić uwagę, ale i tak się gubię w tych wszystkich symbolach i danych technicznych Wink. Możecie coś polecić? zależy mi na dość szerokim, jasnym i długim świetle Wink. Lampki będę raczej używała do jazdy rekreacyjnej ścieżkowo-terenowo-asfaltowej.

Z tego co przeglądałam na allegro, to większość lampek ma tryb 40%, 100%, strobo i ewentualnie sos. Czy występują jakieś o bardziej zróżnicowanym natężeniu światła (np 30, 60, 80, 100%)? stroboskop i sos są mi zbędę, a wolałabym szerszą regulację dawanego światła.
Gdzieś natknęłam się na informacje o silnym nagrzewaniu się lampek, a nie chciałabym żeby po kilku wypadach zwyczajnie się przegrzała :-(..

Nie mam pojęcia w jakich cenach są te "najlepsze" ;-) i te dobre lampki, ale podpowiem, że po podliczeniach i przemyśleniach na temat budżetu, mogę przeznaczyć na lampke do około 150 - oczywiście im taniej i efektywniej tym lepiej :-D

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :lol:
Odpowiedz
#19
hej renania ja zakupiłem coś takiego https://www.serfas.com/products/view/14 ... s%7Cpage:1
nie będę się rozpisywał nad zaletami czy wadami, jeżeli chcesz możemy się gdzieś spotkać na ścieżce i zaprezentuję ci tą lampkę. Osobiście uważam że jest naprawdę dobra.
Odpowiedz
#20
zapomniałem dodać że za lampkę zapłaciłem 90 zł.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości