Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siodełko do roweru +
#1
Przeglądałem tematy z ostatniego roku i nie znalazłem kwestii związanej z kupnem wygodnego siodełka, a chciałbym takowy kupić.

Cena do 60-70 zł. Znajdę coś wygodnego za tą cenę ?

Ponadto interesuje mnie zakup chwytów do kierownicy ( rower górski ).

Z góry dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#2
Po pierwsze, nikt Ci nie powie co będzie dla Ciebie wygodne.
Po drugie, różne siodełka są wygodne przy różnych rowerach.

Napisz jaki masz rower i jak jeździsz to będzie wiadomo przynajmniej które raczej odrzucić. Ponadto najlepiej dogadać się z kimś kto Ci pożyczy siodełko żebyś sobie je przetestował. Niektóre firmy udostępniają testówki ale nie wiem czy coś znajdziesz. Kiedyś mieli w Cyclo na wigilijnej San Marco testowe, ale na zasadzie, że płacisz za siodełko, i możesz potem oddać czy coś. Do tego były to wysokie, a więc drogie modele.

Ze swojej strony polecam siodełka WTB. Moja pupa się z nimi najbardziej lubi, ale z tego co zauważyłem to większości osób pasują. Sporo producentów montuje je jako OEMy do swoich rowerów. Niemniej jednak odradzam kupowania w ciemno.
Odpowiedz
#3
Mój rower to zwykły góral. Przeważnie jeżdżę ścieżkami rowerowymi, ale zdarza się wypad do pobliskich miejscowości tj. Kazimierz, Nałęczów itp. Sporadycznie poruszam się rowerem w lesie.
Odpowiedz
#4
No to jak do górskiego i na dłuższe wyjazdy to np. coś takiego:
http://www.grawitacyjny.pl/p13295-wtb-s ... -grey.html
Ale mimo wszystko każde siodełko powinieneś sprawdzić przed zakupem. Bo każdy ma swoją tolerancję na twardość, otarcia, potrzebuję innej długości czy szerokości.
No i zakładam że górski typowy, a nie np. założony mostek podnoszący kierownicę do poziomu mieszczucha.
Odpowiedz
#5
Mam podobny problem. Siodełko do trekingowego roweru. Często natomiast zdarza mi się robić trasy dosyć długie 2-3 godz., a czasem cały dzień jazdy. Jeżdżę teraz na zwykłym autorowskim 9-letnim. Czas na zmiany, doradziecie coś? Moja waga ok. 90 kg.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości