Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12-16.08 - Dojazd na Plener Podróżniczy im. K. Nowaka
#1
Hej

W dniach 17-19 sierpnia w Boruszynie odbędzie się Plener Podróżniczy im. Kazimierza Nowaka. Plener organizuje Stowarzyszenie Afryka Nowaka, organizowany jest także zorganizowany dojazd rowerowy na Plener z Koszalina, Krakowa i właśnie Lublina.

Cytat:Plener Podróżniczy to trzydniowa impreza skierowana do szerokiej widowni, niekoniecznie z doświadczeniem podróżniczym, niekoniecznie z ogromnymi aspiracjami. To impreza dla ludzi ciekawych świata, którzy mają odwagę otworzyć się na nieznane kultury, tradycje, zwyczaje, a przede wszystkim na nowych ludzi.

Ideą przewodnią Pleneru są podróże samotne, które wydają się być wciąż niedocenianym, traktowanym trochę z lękiem, trochę z pobłażaniem sposobem poznawania świata i samego siebie. Do udziału w Plenerze zaprosiliśmy polskich podróżników, którzy większość swych wypraw odbyli samotnie – podróżowali przez wszystkie kontynenty, morza i oceany, pustynie i górskie przełęcze. Postaramy się, aby w całkowicie innowacyjny sposób opowiedzieli o swym życiu, by skupili się na wewnętrznych przeżyciach, motywacjach i inspiracjach. Dowiemy się jak radzili sobie w trudnych sytuacjach, jakie uczucia wywołuje w nich odwiedzanie nowych miejsc, spotykanie nowych ludzi.Dowiemy się ile zostaje w nich ze Świata, którego samotnie doświadczyli.

Rowerowy Lublin organizuje grupę, która w dniach 12-16 sierpnia przejedzie trasę (ok 550km) i weźmie udział w plenerze. Oczywiście można przyjechać tylko na sam plener, albo wziąć udział w samym rajdzie i od razu wrócić.

W planach jest przejazd przez takie miejscowości jak Nałęczów i Kazimierz oraz Września, Gniezno i Poznań (dokładna mapa zostanie ustalona w przeciągu kilku dni, czekam na propozycje co ciekawego można jeszcze odwiedzić po drodze, w zależności, którą drogę wybierzemy odwiedzimy też Żelazową Wolę albo Łódź). Zapraszam wszystkich, którzy czują się na siłach żeby pokonać taką trasę z sakwami.

Bardzo prawdopodobne, że już w trakcie rajdu poznamy wielu rowerowych zapaleńców, gdyż dołączenie do nas na trasie planują grupy z Warszawy, Łodzi i chyba Torunia.

Udział w rajdzie będzie oczywiście bezpłatny. Trzeba będzie zadecydować czy śpimy w namiotach czy w agro, możliwy także mix (za noclegi niestety będziemy musieli płacić, podobnie jak za jedzenie i picie na trasie, ale to chyba oczywiste). Na plenerze płacimy tylko za nocleg. Na pewno będzie pole namiotowe, możliwe, że będzie także opcja spania w szkole.

Termin zgłoszeń do 5 sierpnia, ale mile widziane wcześniejsze deklaracje, gdyż musimy dać ludziom z Afryki Nowaka przybliżoną liczbę osób, która przyjedzie.

Szczegóły na temat pleneru:
http://plenerpodrozniczy.pl/
https://www.facebook.com/PlenerPodrozniczy

Jeśli macie jakieś pytania piszcie śmiało w tym wątku i pytajcie w piątek na Masie, postaram się pomóc Smile

Pozdrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#2
fajna sprawa ;-) jadę :!:
Odpowiedz
#3
Potwierdzam chęć przyłączenia się do wyjazdu w dniu 12 sierpnia. W związku z tym, iż jestem osobą nową na tym forum informuję wszystkich iż prowadziłem turystykę rowerową dla studentów w Klubie Uczelnianym AZS UMCS. Obecnie m.in. koordynuję wyjazdy studentów UMCS na Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Mam za sobą kilkanaście wyjazdów w Alpy na drogowe przełęcze powyżej 2 tys. m n.p.m. Niestety własnej strony www nie stworzyłem ale chętnie pokaże swoje wyprawy alpejskie na jakimś najbliższym slajdowisku.
Dariusz Wierzbicki
[Obrazek: button-1285-white.png]
Odpowiedz
#4
Jeżeli można się jeszcze wtrącić to po przekroczeniu Wisły pojechał bym w kierunku przez Czarnolas, Białobrzegi i Skierniewice. Tuż za Skierniewicami jest szlak rowerowy przez Puszczę Bolimowską do Nieborowa. Potem Łowicz i przez miejscowość Piątek gdzie znajduje się dość osobliwy pomnik - geometryczny środek Polski. Posiadam dość nietypowe wydanie ( nie ma tego w sprzedaży ) szlaki rowerowe województwa łódzkiego wydane w ramach promocji przez Urząd Marszałkowski woj. łódzkiego. Jest tu wiele mapek, zdjęć i mnóstwo adresów gospodarstw agroturystycznych. Wygląda na to że chociaż jeden nocleg w tym województwie będzie nieunikniony.
[Obrazek: button-1285-white.png]
Odpowiedz
#5
Hej

Na wyjazd zadeklarowało się wstępnie kilka osób z Lublina i kilka osób po drodze (póki co z okolic Torunia), proszę wszystkich o potwierdzenie udziału na maila: <!-- e --><a href="mailto:grzegorzmazur@rowerowylublin.org">grzegorzmazur@rowerowylublin.org</a><!-- e --> Zapowiada się więc kameralnie Smile

Oto mapa przejazdu http://goo.gl/maps/qTTtj Poprowadziłem ją między innymi przez sugerowane przez Darka miejscowości (oprócz Białobrzegów, gdyż później trzeba by jechać bardzo ruchliwą drogą do Grójca, a tak krócej i przyjemniej będzie przez Warkę).

Do uczestników będzie należało rozplanowanie sobie noclegów. Proponuję namioty, bo skoro już będziecie je wieźć to warto ich użyć. Moja propozycja etapów:
I - Lublin - Warka (146 km) http://goo.gl/maps/wxCt2
II - Warka - Piątek (145 km) http://goo.gl/maps/nwUlZ
III - Piątek - Września (154 km) http://goo.gl/maps/h7Dmx
IV - Września - Boruszyn (135 km) http://goo.gl/maps/dkO21

Grupie Toruńskiej oraz ewentualnej Łódzkiej i Łódzkiej proponuję dołączenie na nocleg w Piątku. Jeśli ktoś się wybiera z Radomia to proponuję wspólny nocleg w Warce (jeśli Warszawa chce dołączyć dzień wcześniej to także dla nich odpowiednia będzie Warka).

Czekam na maile
Pozdrawiam
Grzesiek


[EDIT]:
Wiedziałem, że coś tych kilometrów za dużo dziennie wychodzi. Walnąłem się i zamiast na 4 noclegi, zrobiłem trasę na 4 dni. Oto druga wersja, pięciodniowa. Warszawa dołącza na nocleg w Żelazowej Woli a Toruń i Łódź na nocleg w Kole. Dwa ostatnie dni mają dużo krótsze etapy, bo po drodze do zobaczenia jest więcej atrakcji (Września, Gniezno, Poznań).
Lublin - Kozienice - 108km http://goo.gl/maps/g8EWO
Kozienice - Żelazowa Wola - 148km http://goo.gl/maps/JsLVm
Żelazowa Wola - Koło - 146km http://goo.gl/maps/SRnLk
Koło - Września - 106km http://goo.gl/maps/BOlnO
Września - Boruszyn - 109km http://goo.gl/maps/6wECf
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#6
Hej

Sorki, że dwa posty po kolei, ale to ważne info:

Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem odbędzie się w piątek o 18:30 w AOS (zbiórka na hallu). Ostatecznie zwyciężyła opcja czterodniowa. Wszystkich chętnych zapraszam. Jeśli ktoś się waha to będzie mógł się ostatecznie utwierdzić, że chce lub nie chce jechać Smile

Pozdrower
Grzesiek

[EDIT]:
Chłopaki mieli jechać we dwóch, ale w sobotę po południu zrezygnowali z powodu złych prognoz pogody. Ostatecznie wyjazd z Lublina jest więc odwołany.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości