Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tylne zębatki
#1
Witam,

Ostatnio zaczą skakać mi łańcuch przy większym nacisku, ale tylko na 6 zębatce z tyłu.
Najbardziej skacze na 2-6 ale i na 3-6 potrafi popsuć jazde.

Gdy spojrzłem na 6 to faktycznie z zębów nie dużo zostało. Wytarły się i są bardzo cieniutkie. Wkurza mnie pomijanie jednej zębatki w jeździe.

Czy w takich wypadkach wymienia się samą kasete czy koniezna jest wymiana całego napędu. A może da się wymienić tylko jedną zębatke. Kiedyś w moim starym rowerze rozkreciłem tak kasete na części.
Odpowiedz
#2
Podobno da się zębatki podszlifować i wyprofilować w warsztacie rowerowym, żeby nie skakało ale nie wiem jaki jest koszt takiej roboty bo ja to generalnie wszystko sam w rowerze naprawiam.
Szczerze mówiąc nigdy tego nie robiłem tylko wymieniałem całą tylną zębatkę tzn całą kasetę wraz z łańcuchem (chyba, że jakiś sentymentalny jesteś i chcesz łańcuch zostawić)

Myślę że wymiana jednej zębatki jest nie opłacalna w stosunku do ceny nowej kasety (chociaż jeżeli masz kasetę za xxx zł to będzie raczej inaczej)
Odpowiedz
#3
Napęd jest zwykły Alivio (tył) - Suntor (korba). Ale niechciałbym się pakować w większe koszta.
Przy przeglądzie jakiś miesiąc temu powiedzieli mi że nowy łańcuch do przednich zębatek już się nie dotrze.
A że cały napęd jeszcze 5000 pojedzie.
Zrobiłem 1000 i taki zonk.
W takim razie przejade sie chyba dziś do serwisu. Zapytam czy da się to może podszlifować.
Łukasz
Odpowiedz
#4
Seb napisał(a):całą kasetę wraz z łańcuchem (chyba, że jakiś sentymentalny jesteś i chcesz łańcuch zostawić)

Z tego co ja się orientuję to przy wymianie kasety powinien być też wymieniony łańcuch...bo stary jest już zapewne wyciągnięty i nie będzie się odpowiednio układać na koronce... ;-)

Łatwo sprawdzić rozciągnięcie łańcucha...naciągamy go od strony tyłu kasety(tam gdzie się z nią styka na największej powierzchni) i oceniamy czy nie ma zbyt dużego luzu...trochę zawsze nawet nowy łańcuch będzie miał...gdy odchodzi ponad 1-1,5cm od kasety to już jest sygnał do wymiany... :roll:
Kobieta... zwodniczy demon w masce anioła tańcząc odbiera mi rozsądek...
[Obrazek: chill.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości