Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okulary
#1
Zastanawiam się nad zakupem okularów, które będą sie dobrze sprawowały. Może ktoś kupił jakieś fajne, z których jest zadowolony i mógłby polecić.

Najlepiej jakby były niezbyt drogie i może z wymiennymi szkłami :-)
polaryzacja mile widziana, choć niekonieczna
Odpowiedz
#2
Dziś właśnie zakupiłem. Jeszcze nie testowane, ale szkła wymienne są.

http://www.allegro.pl/item701975973_oku ... gumki.html
Łukasz
Odpowiedz
#3
suchy przetestuj i koniecznie napisz jak się sprawują bo cena zachęcająca do kupna
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#4
Przy kupnie okularach osobiście bym się nie sugerował ceną. Lepiej dopłacić i kupić coś co będzie bezpieczne.
Osobiście mam i polecam:
http://allegro.pl/search.php?sg=0&string=uvex+protect

Oprawka bardzo giętka i wytrzymała. Zdarzyło mi się parę razy zahaczyć o paski od kasku przy zdejmowaniu. Po znacznym wygięciu nie widać nawet śladów "zmęczenia materiału", czyli bieli w miejscu wygięcia.
Szkła też są bardzo wytrzymałe - przy glebie spadły na kostkę brukową, przejechały kilka metrów i nie ma ani jednej ryski.

Polaryzacja w tanich okularach jest marna. Kiedyś miałem okulary firmy Arctica i miały duże zniekształcenia - jakby się patrzyło przez starą szybę.

Aha... jeszcze co ważne - każde tanie okulary mają to do siebie, że zmieniają perspektywę (oddalają/zbliżają/unoszą obraz). Takie przekłamania sprawiają, że na początku boli głowa - potem człowiek się przyzwyczaja, ale na pewno nie jest to dobre dla oczu.
Kolejna sprawa to ucisk za uszami. W okularach które podałem oprawka jest bardzo delikatna, giętka i nie uciska, ale jest przy tym wytrzymała.
Odpowiedz
#5
marecky napisał(a):Zastanawiam się nad zakupem okularów, które będą sie dobrze sprawowały. Może ktoś kupił jakieś fajne, z których jest zadowolony i mógłby polecić.

Njlepiej jakby były niezbyt drogie i może z wymiennymi szkłami
polaryzacja mile widziana
Zobacz w Consultrixie na Mełgiewskiej. Ja tam kupiłem Uvex-y z wymiennymi szkiełkami i wszechstronną regulacją.
Siedzibę mają na terenie dawnego Daewoo, trzeba przejść przez portiernię gdzie wydają przepustki.
Odpowiedz
#6
dzieki za pomoc, bede coś szukał, może jak na żywo zobacze to mnie jakieś przekonają :-)
Odpowiedz
#7
Pokazałbym Ci moje na jakiejś ustawce, ale mam taki zapiernicz, że nie wiem, czy w tym tygodniu dam radę w ogóle na rower wyjechać Sad
Odpowiedz
#8
Także polecam firmę UVEX. Jeśli chodzi o model to musisz się rozejrzeć które Ci się podobają, bo nawet te tanie 30/40zł są wg mnie dobrymi okularami. Ja mam już dwie sztuki i nie narzekam. Nie zmieniają zbytnio kolorów, zmiana odległości od obiektów nie jest tragiczna szczerze to ja nie widzę różnicy zbytnio(a mam dobry wzrok ;-)) ... są lekkie, elastyczne i wytrzymałe. Dobre jest też to, że można sobie je dopasować do twarzy tzn. kąt pochylenia szkiełka(szkiełek - w zależności od modelu) oraz długość zauszników(czy jak tam to się nazywa...to co zachodzi na uszy :-P ). Po skończonej jeździe jak są brudne, to zdejmujesz szkiełka i je myjesz wodą z mydłem, delikatnie żeby nie naruszyć powłoki i to wszystko. Posiadam modele UVEX i-VO na rower i do samochodu UVEX Skyper sx2.
Wybór należy do Ciebie... ;-)
Odpowiedz
#9
Ja polece ze swojej strony BBB model Navigator 2
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości