Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12.08, g.23:45, Łukoil JPII - Perseidy&Grill
#21
Wanda napisał(a):SHIM AN_na napisał/a:
A może tak zamiast grilla… ognisko, tak dla ognia a nie koniecznie kiełbaski?

według mnie jedno nie wyklucza drugiego


Jeśli mają być perseidy to raczej trochę wyklucza.
Szczególnie gdyby to miało być ognisko "tak dla ognia".
No i miejsce należałoby wtedy wybierać bardziej pod ognisko.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#22
Miałam raczej na myśli kiełbasę i ognisko :mrgreen: że się nie wykluczają :mrgreen:

Ale perseidy najważniejsze. mam nadzieję że będzie fajna pogoda - pamiętam moje zeszłoroczne rozczarowanie, akurat w tę jedyną noc było pełne zachmurzenie Cry
Nigdy nie jest za późno, aby szukać Nowego Świata, naszym celem jest żeglować poza zachód słońca i kąpielisko wszystkich gwiazd zachodnich...
Odpowiedz
#23
ja też jak nic nie wypadnie przyjadę Smile
Grzegorz
Odpowiedz
#24
No cóż, lubię patrzeć na ogień, to lepsze niż telewizor, myślałam, że coś ugram Smile . A niech ta... może być i barbecue, /skoro jedno z drugim w sprzeczności / = nie znam się na widoczności gwiazd, choć zjawiska ciekawam okrutnie- to i wykłócać się nie będę Smile. To co mam wziąć: jakie warzywa?, bo od kiełbaski mam celibat Smile))[shadow=blue][/shadow]
Gitarra i grill, brzmi też całkiem nieźle ;-)
Odpowiedz
#25
ja się piszęSmile
Odpowiedz
#26
mamut77 napisał(a):Jak mi się zdaje, rozmawiamy mniej więcej o takiej trasie:
http://www.bikemap.net/route/1705339#la ... encyclemap

My najczęściej tak jeździmy
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=qeuzvqwtcgrwnlqx

Słonko, gitarę weź (jak Ty ją będziesz wiozła?) chociaż księżyca nie będzie więc nie wiem do czego będziemy śpiewali :-D
Czy juz wstępnie wiadomo, o której byłby wyjazd? Tak w ogóle najlepiej obserwuje sie przed świtem Confusedhock: , ale to raczej nie dla mnie.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#27
darist napisał/a
Czekam jeszcze tylko na deklaracje w temacie grila :mrgreen:

A co deklaruje w tym temacie pomysłodawca grilla? ... że tak spytam ? :mrgreen:
Odpowiedz
#28
Jurek S napisał(a):Czy juz wstępnie wiadomo, o której byłby wyjazd? Tak w ogóle najlepiej obserwuje sie przed świtem Confusedhock: , ale to raczej nie dla mnie.

z tego co doczytałam, to nawet nie ma decyzji odnośnie terminu Wink
nie wiem jak pozostali, ale ja bym skłaniała się ku nocy 12/13... aczkolwiek to nie jest moje ostatnie słowo :-P :mrgreen:
Odpowiedz
#29
Jurek S napisał(a):Tak w ogóle najlepiej obserwuje sie przed świtem , ale to raczej nie dla mnie.

Ja też specjalnie się na tym nie znam więc skorzystałem z poradnika na ten rok:
Obserwacje maksimum Perseidów warto przeprowadzić w miarę możliwości pomiędzy godz. 23:30 a 01:30, kiedy radiant roju znajduje się najwyżej nad horyzontem w momencie, gdy niebo jest najciemniejsze. Oczywiście sam radiant górować będzie dopiero po godz. 02:00, jednak w tym okresie zwiększy się jasność nieba za sprawą obecności Księżyca i zbliżającego się wschodu Słońca. W im ciemniejszym miejscu obserwacyjnym się znajdziemy, tym większą ilość meteorów będziemy mogli dostrzec.

Na szczęście ten księżyc nie będzie za bardzo przeszkadzał bo już niewiele go będzie widać Smile
Natomiast maximum przypada w Polsce niestety na południowe godziny.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#30
Przygotowania do obserwacji nie są potrzebne. Wystarczy w miarę bezchmurną noc, najlepiej przed świtem wyjść na w miarę otwartą przestrzeń i obserwować niebo. Sprzyjające temperatury nocą powinny to ułatwić. Perseidy w Polsce można obserwować na północnym wschodzie bowiem tam znajduje się radiant, a więc miejsce z którego deszcz meteorów będzie się rozchodził. Niemniej nie ma co skupiać się na jednym miejscu bo spadająca gwiazda może pojawić się dosłownie wszędzie. :-D
http://polishwords.com.pl/blog/2012/ast ... eidy-2012/
Ale zdecydowanie pzyjaźniejsza ;-) dla mnie jest godz. 23.30 - 1.30.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości