Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ankieta do pracy magisterskiej
#31
wypełnione ;-)

24. kasiafor1488
Smile)
Odpowiedz
#32
Też wypełniłam Smile Ale zgadzam się, że w pytaniu o powody jazdy na rowerze powinna być możliwość zaznaczenia więcej niż jednej odpowiedzi.

25. Abigail
Odpowiedz
#33
20. Czy spożywa Pan/Pani podczas jazdy na rowerze jakieś posiłki? Jeśli tak, to jakie najczęściej?

Kanapki :]

26. qavtan
Odpowiedz
#34
darist napisał(a):Jeśli jest możliwość zmian (zaznaczenie kilku odpowiedzi) to może warto to zrobić :-D
To jest kwestia właśnie taka dyskusyjna zawsze. Oczywiście, przy każdym pytaniu może się pojawić kilka wersji, które pasują respondentom i pasowałoby tu wstawić możliwość wielokrotnego wyboru, lecz po poradach, a raczej zaleceniach promotora postanowiłem ograniczyć taki sposób badania do wyłącznie niezbędnego wg mnie minimum. Chodzi głównie o trudność z późniejszym zestawieniem procentowym wyników. W pytaniach gdzie możliwy jest tylko jeden wybór, dane procentowe odnośnie konkretnych odpowiedzi będą przejrzyste i rzetelne, z kolei w wypadku pytań z wielokrotnym wyborem, nie będę mógł dokładnie określić procentowego udziału odpowiedzi w odniesieniu do liczby ankietowanych. Ktoś może zaznaczyć 1 wariant, a ktoś inny 6 i tworzy to pewnego rodzaju komplikacje przy zestawianiu danych.
Oczywiście jak najbardziej rozumiem zastrzeżenia przedmówców, i dziękuję za pomocne wskazówki, myślę że na pewno wspomnę o nich w rozdziale wstępnym, niemniej forma ankietowa miała być jak najbardziej prosta i tak też ją ułożyłem Smile
Myślę że w miarę zrozumiale wyjaśniłem zaistniały problem Tongue

radzik napisał(a):skoro TiR, to jesteś ziomkiem Rudego?Big Grin
tak, pisał mi żebym bratu podesłał, ale widzę że z forum dotarłeś Tongue

michalbrodowski napisał(a):Wpisujta ludzie wpisujta, pula nagród w losowaniu rośnie Smile
PS. A jeśli chodzi o te numery i losowanie, to... czyżbym nie znał jakiegoś fragmentu regulaminu forum ?? Tongue
Odpowiedz
#35
no chyba nie myślisz, że bezinteresownie klikamy?Big Grin :mrgreen: :mrgreen: :roll:
Odpowiedz
#36
tatomuminka napisał(a):W pytaniach gdzie możliwy jest tylko jeden wybór, dane procentowe odnośnie konkretnych odpowiedzi będą przejrzyste i rzetelne
Nie będą rzetelne, bo nie będą odzwierciedlać rzeczywistości (jeśli powinienem zaznaczyć 2-3 odp, a mogę tylko 1 to wyniki ankiety są niepełne i błędne).
tatomuminka napisał(a):z kolei w wypadku pytań z wielokrotnym wyborem, nie będę mógł dokładnie określić procentowego udziału odpowiedzi w odniesieniu do liczby ankietowanych. Ktoś może zaznaczyć 1 wariant, a ktoś inny 6 i tworzy to pewnego rodzaju komplikacje przy zestawianiu danych.
Nie ma sensu robić badań jeśli stawia się złe pytania lub nie analizuje się odpowiednio odpowiedzi. Wycięcie w niektórych pytaniach możliwości wielokrotnego wyboru sprawia, że łatwiej policzyć, ale wynik i tak jest później kompletnie nie przydatny.

Jakby nie było ankietę wypełniłem już wczoraj, chociaż w takiej formie jakoś nie widzę sensu dla tych badań...

27. KermitOZ
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#37
tatomuminka napisał(a):PS. A jeśli chodzi o te numery i losowanie, to... czyżbym nie znał jakiegoś fragmentu regulaminu forum ?? Tongue

Aaaaa nie przejmuj się.. To Michał Brodowski chyba ufundował jakieś nagrody :mrgreen: . Michał.. to może nam poopowiadasz tutaj o tym losowaniu i nagrodach, co? ;-)
Odpowiedz
#38
ok, KermitOZ, nie neguję, to wszystko racja. Ale taką formę i treść ankiety zatwierdził mi superwajzor i radził żeby bardziej nie komplikować, a w jego mniemaniu tworzenie pytań z możliwym wielokrotnym wyborem to jest po prostu komplikowanie sobie sprawy, i że zawsze da się wybrać tę jedną odpowiedź która wyróżnia się spośród tych które ankietowanemu pasuje :->
jak przy większości ankiet, tak i moja nie jest na pewno idealna, aczkolwiek wystarczająca na moje potrzeby Smile
Ale krytyka jak najbardziej mile widziane w dalszym ciągu... na pewno nie zaszkodzi, a być może kiedyś czymś zaowocuje
Odpowiedz
#39
O matko.. liczyć nawet do 20 nie umiecie, numerki gubicie, wpisujecie imiona zamiast nicków Wink
Instrukcja przecież była jasna--> Numer. nick <-- w kolorze czerwonym

Ilesz musiałem się napoprawiać :/
Pat napisał(a):Aaaaa nie przejmuj się.. To Michał Brodowski chyba ufundował jakieś nagrody :mrgreen: . Michał.. to może nam poopowiadasz tutaj o tym losowaniu i nagrodach, co? ;-)
Jakie losowanie? jakie nagrody? Ja nic nie wiem Smile
Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
Odpowiedz
#40
wypełniłem już wczoraj, jeszcze przed Waszą akcją numerkową :-)

28. marecky
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości