Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koga Miyata FLYER
#1
W końcu przyszedł czas, że chyba bez wstydu mogę pokazać się także ze swoją szosą, chociaż do ideału jej jeszcze trochę brakuje. Zaczęło się od tego, że po złożeniu swojego fixa i jego w miarę szybkiej sprzedaży zajarałem się szybką jazdą na cienkim i dużym kole, wobec czego zacząłem poszukiwania szosy do miejskich przepraw. Jeszcze średnio zorientowany w rynku i markach sugerowałem się głównie osprzętem i ceną. Tak na początku czerwca zakupiłem na allegro poniższy rower, ale zanim znalazłem się w jego posiadaniu minął prawie miesiąc (tylko odbiór osobisty). Rower kupiłem stosunkowo tanio, więc nie płakałem, gdy okazało się, że wymaga serwisu - tutaj dzięki za nieocenioną pomoc Pawła z Centrali Rowerowej. Było sporo pracy, bo rower trochę stał, ponadto okazało się, że jest na niefabrycznym osprzęcie (FLYER jest w całości na Shimano 600) w związku z czym był problem z dopasowaniem klamkomanetek do tylnej przerzutki Shimano 105 bez indeksacji etc... Pomimo tych i innych przygód rowerem jeździ się wyśmienicie o ile oczywiście nawierzchnia na to pozwala. Jest szybki, zwrotny i mega wygodny, a do tego bardzo lekki.


Dokładna specyfikacja techniczna:
Rama: Cr-Mo KOGA 60cm +aluminiowy widelec 4ZA
Stery: Shimano 600
Mostek: Cinelli 1” po trwałym mariażu ze stalowym widelcem musiał zostać przecięty i zastąpiony Modolo Multilink 1”
Kierownica: Cinelli
Owijka: piankowa Ambrosio (odradzam) + korki Cinelli --> SILVA CORK carbon
Przerzutka przód: Shimano 600
Przerzutka tył: Shimano 105 Golden Arrow --> Shimano 600
Klamkomanetki: Shimano Tourney ST-A070 2x7rz

Koło przednie:
Obręcz: Wolber
Opona: B'Twin Fast Reliable Comfortable 700x23 --> Continental Ultra Sport 700x23
Piasta: Shimano 600
Hamulec: Shimano Ultegra BR-6500

Koło tylne:
Obręcz: Mavic MA2
Opona: Continental Ultra Sport 700x23
Piasta: Shimano 600
Hamulec: Shimano Ultegra BR-6500

Sztyca: Accent
Siodło: Selle Italia nt1
Suport: Shimano
Korba: Shimano 105 Golden Arrow
Łańcuch: Shimano
Pedały: Lyotard z noskami Christophe + paski Verago
Waga: ??

Zdjęcie z aukcji:
[Obrazek: 24431332061.th.jpg]

Zdjęcia z 10.09.2012:
[Obrazek: 20120910163408.th.jpg]
[Obrazek: 20120910163332.th.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości