Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki magnez na skurcze?
#11
Marcin, to taki żart, czy coś w tym prawdy Tongue

oo, ciekawe, a co ma no-spa ze tak działa?
Grzegorz
Odpowiedz
#12
Jeżeli chodzi o magnez i potas to na jednej ze stron znajdziemy coś takiego (z czym zgodzę się w 100%), cytuję:

[...]
Parę zasad bezpieczeństwa:

- powinniśmy jednocześnie z magnezem brać wapń, nadmiar jednego z tych pierwiastków w osoczu potrafi wypłukać "konkurencję". Pomiędzy dawką magnezu a wapnia powinna być przynajmniej godzina różnicy, inaczej jedno zablokuje przyswajanie drugiego
- potas - warto pić sok pomidorowy w czasie kuracji magnezem, starczy pół litra dziennie.
- witamina B complex - 2 tabletki dziennie wystarczą. Chodzi o to, że organizm wypłukując nadmiar witaminy B6 jednocześnie wypłucze inne witaminy z grupy B
- osoby z niewydolnością nerek nie powinny poddawać się terapii takimi dawkami suplementów, jako że może to skończyć się nieprzyjemnie. Nic zagrażającego życiu czy zdrowiu, ale strachu się człowiek naje.
[...]

Mi np. 'Olimp Chela-Mag B6' nie leży... dlatego biorę: 'Doppelherz Aktiv Magnez-B6 Forte' minusem jest czas wchłaniania, ale 2x dziennie daje radęSmile

btw. 'Olimp Chela-Mag B6' w dobrej cenie był w aptece na Wallenroda (tej 24 godzinnej).
Odpowiedz
#13
gelos napisał(a):oo, ciekawe, a co ma no-spa ze tak działa?

Też się nad tym zastanawiam. Chyba, że ktoś ma w nogach mięśnie gładkie- wtedy by zadziałało :mrgreen:
Odpowiedz
#14
ja nie wiem co ma ale działa, sprawdzone empirycznie
Odpowiedz
#15
gelos napisał(a):A może jest coś innego w dobrej cenie i skuteczne?

Na moim poziomie wystarcza sen, normalne żarcie i isostar na trasie. Wydaje mi się że powinieneś od tego zacząć...
Odpowiedz
#16
easyrider napisał(a):Ja nie biorę żadnych suplementów i żadnych skurczów nie mam i nie miałem, a jeżdżę dość sporo.
Pojedź na 4h w góry na maraton MTB to pogadamy, na treningu to ja też nigdy skurczów nie miałem Tongue

ju79 napisał(a):Na moim poziomie wystarcza sen, normalne żarcie i isostar na trasie. Wydaje mi się że powinieneś od tego zacząć...
Jasne, to podstawa, ale pamiętajmy, że o ile na zwykłą jazdę wystarczy zwykłe zdrowe jedzenie, tak na jazdę wyczynową czasami to może być za mało. Nie jestem zwolennikiem suplementów, odżywek, tabletek, maści itp. Unikam tego jak mogę i także uważam, że zdrowe jedzenie i odpowiedni tryb życia często są w stanie wystarczyć. Ale jeśli się zmusza organizm do ekstremalnych rzeczy to w pewnym momencie makaron z jogurtem i bułka z bananem przestają wystarczać.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#17
No-spa działa rozkurczowo tylko na konkretny rodzaj mięśni -mięśnie gładkie które występują tylko w przewodzie pokarmowym narządach wewnętrznych naczyniach krwionośnych.

Jak się długo jeździ(np. 16h bez przerwy) to nikt nie jest w stanie zwykła dietą i izo zapewnić dostatecznej ilości magnezu potrzebnego do kurczliwości mięśni dlatego poleca się suplementację magnezu z vit. b6 która ułatwia jego wchłanianie

Ja w swojej aptece posiadam magnez z olimpu w rozsądnej cenie przy zamówienia przez internet możliwy odbiór osobisty 30,60 kaps i szoty pomarańcza i wiśnia i :
http://aptekacentrum.lublin.pl/witaminy ... 30391.html
http://aptekacentrum.lublin.pl/witaminy ... 13275.html
http://aptekacentrum.lublin.pl/witaminy ... 32529.html
http://aptekacentrum.lublin.pl/witaminy ... 32849.html

i wersja z potasem ale z tym trzeba uważać bo ma wąska granicę min/max
http://aptekacentrum.lublin.pl/witaminy ... 35107.html
"Czy posiadanie całej wiedzy świata,najlepszych trenerów i sprzętu zapewni ci złoty medal ?
Nie ,ale brak tych rzeczy może być powodem dla którego złotego medalu nie zdobędziesz"
Chris Carmichael
Odpowiedz
#18
KermitOZ napisał(a):Pojedź na 4h w góry na maraton MTB to pogadamy
To prawda, ja miewam incydentalnie skurcze podczas jazdy z kimś sporo mocniejszym.

KermitOZ napisał(a):
ju79 napisał(a):Na moim poziomie
jeśli się zmusza organizm do ekstremalnych rzeczy
Ja nie zmuszam. Zazwyczaj Smile
Gelos też nie zmusza. Dopiero jak wyczerpie tradycyjne podstawowe możliwości niech idzie do apteki Smile
Odpowiedz
#19
ju79 napisał(a):
KermitOZ napisał(a):Pojedź na 4h w góry na maraton MTB to pogadamy
To prawda, ja miewam incydentalnie skurcze podczas jazdy z kimś sporo mocniejszym.
ja też Wink

ale tak serio, to ja czasami miewam skurcze rano, tak po prostu, nie mogę wstać z łóżka, fakt, odkąd zmniejszyłem siłkę, rzadziej, ale niestety zdarzają się.
Ale ja często idę spać po 24 a wstaję do pracy o 6, więc może też przez brak snu, na pewno wiele jest różnych czynników, które warunkują występowanie lub nie.
A suplementy, ja też nie lubię leków/suplementów ale czasami niestety trzeba, nie wiem czy to placebo czy nie, ale w sobotę, łyknąłem 2 piguły, bo wcześniej przy zejściu z roweru łapały, potem ruszyłem po przerwie, to miałem skurcze w prawej nodze w udzie i łydce (nie wiem co to oznacza, ale właśnie najczęściej to prawa noga), no ale po paru minutach ustały,czyli zadziałały, więc przy wysiłku warto Tongue

EDIT:
Krzysiek, czemu nie macie tego?

Olimp_Chela-Mag_B6_forte
Grzegorz
Odpowiedz
#20
gelos napisał(a):EDIT:
Krzysiek, czemu nie macie tego?

Olimp_Chela-Mag_B6_forte

Wygląda na to że nie ma to pozwolenia do dopuszczenia w obrocie aptecznym na ten moment może za niedługo będzie sprawdzałem w hurtowniach i nie maja i nie słyszeli tylko to co linki wrzuciłem mamy na stanie

Może pijesz dużo kawy lub alkoholu bo to też powoduje utratę magnezu i potasu w konsekwencji skurcze
"Czy posiadanie całej wiedzy świata,najlepszych trenerów i sprzętu zapewni ci złoty medal ?
Nie ,ale brak tych rzeczy może być powodem dla którego złotego medalu nie zdobędziesz"
Chris Carmichael
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości