Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pisanie postów na forum jako gość
#11
Wiem, że na czatach istnieje możliwość blokowania IP użykowników nie potrafiących się zachować. Czy forum nie ma takiej możliwości? Jeśli tak, to można by blokować w razie potrzeby takich "Użytkowników Ulic".
Odpowiedz
#12
IP można, ale np Neostrada ma dynamiczne, co już raz utrudniło zbanowanie Big Grin

Może się uda w końcu uruchomić tę funkcję, ale do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#13
Maciek dziś zadziałał i teraz pisanie jest możliwe tylko dla zalogowanych użytkowników. Alleluja Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#14
Hmmm... Chwała administracji forum :-D tak będzie o wiele lepiej dla wszystkich.
Brawo 8-)
Odpowiedz
#15
Zwirek napisał(a):Wnioskuję o zablokowanie tej możliwości.
A było płacone za wniosek? ;-)

Jurek S napisał(a):Wiem, że Maciek obserwuje co się dzieje na forum więc może zadziała
Weekend ciężki był ale dziś w przerwie na kawę udało się kliknąć tu i tam i konto gościa zablokowane. Mam nadzieję, że to coś pomoże. Chociaż doświadczenie podpowiada, że prawdziwe trole rejestracji się nie boją. ;-)

marecky napisał(a):wyjściem jest także ustawienie we właściwościach forum, że w ogóle czytać posty a właściwie oglądać w ogóle zawartość forum, mogą tylko zarejestrowani...
IMHO to nie jest wyjście ponieważ na takie rozwiązanie mogą sobie pozwolić wyłącznie fora z długą historią i wyrobioną marką. Każdy nowy user chce wiedzieć czy warto się zarejestrować (czyt. wiedzieć mniej więcej komu podać swój adres e-mail itp.).

KermitOZ napisał(a):Maciek i Paweł też nie czają o co chodzi.
Noo, bo będzie ban na 3 dni! ;-)

mamut77 napisał(a):Wiem, że na czatach istnieje możliwość blokowania IP użykowników nie potrafiących się zachować.
A wziąłeś pod uwagę, że IP to nie jest nr telefonu, że każdy ma inny i przypisany na stałe? Jeszcze przez wiele lat stały i niezmienny adres IP dla każdego użytkownika sieci nie będzie standardem a blokując IP można np. odciąć sporą podsieć dużego operatora lub sieć osiedlową której ilość użytkowników liczy się w setkach.

KermitOZ napisał(a):Maciek dziś zadziałał i teraz pisanie jest możliwe tylko dla zalogowanych użytkowników. Alleluja Smile
Noo, masz farta! ;-)

Seb napisał(a):Chwała administracji forum :-D tak będzie o wiele lepiej dla wszystkich.
Brawo 8-)
Na najbliższą ustawkę wezmę duży plecak na browary! ;-)
Pozdrawiam,
Maciek
Nocny Patrol
Odpowiedz
#16
Maciek[NP] napisał(a):A wziąłeś pod uwagę, że IP to nie jest nr telefonu, że każdy ma inny i przypisany na stałe? Jeszcze przez wiele lat stały i niezmienny adres IP dla każdego użytkownika sieci nie będzie standardem a blokując IP można np. odciąć sporą podsieć dużego operatora lub sieć osiedlową której ilość użytkowników liczy się w setkach.
Z powyższego zdaję sobie sprawę. Tak samo jak zdaję sobie sprawę z różnic między IP zewnętrznym, a wewnętrznym, istnienia dynamicznych IP i tak dalej. Do kompletu mamy jeszcze możliwości zafałszowania numeru IP (chociaż przeciętnym trollom nie będzie się pewnie chciało, zakładając że w ogóle jakimś cudem będą potrafili).
Ale zdaję też sobie sprawę, że można ewentualnie zwrócić się do administratora sieci osiedlowej o pomoc w sprawie trolla atakującego zza podlegającego mu serwera.
Maciek[NP] napisał(a):Chociaż doświadczenie podpowiada, że prawdziwe trole rejestracji się nie boją.
I w związku z tym mam głupie pytanie; czy podany podczas rejestracji adres e-mail jest jakoś weryfikowany? W sensie, czy istnieje naprawdę. Bo jeśli nie, to mamy furtkę dla trolli.
Cytat:Maciek dziś zadziałał i teraz pisanie jest możliwe tylko dla zalogowanych użytkowników. Alleluja Smile
I fajnie :mrgreen: .
Odpowiedz
#17
też mi się podoba, że wreszcie to zostało zmienione. Brawo Maćku!
[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Odpowiedz
#18
mamut77 napisał(a):I w związku z tym mam głupie pytanie; czy podany podczas rejestracji adres e-mail jest jakoś weryfikowany?
Jest. Po zmianach trzeba kliknąć w link potwierdzający aktywację konta który zostaje automatycznie wysłany na adres e-mail podany podczas rejestracji. Wcześniej aktywacja nie była wymagana. A jeśli to nie pomoże to zmienimy sposób aktywacji kont na aktywację przez admina żeby Grzesiek miał co robić bo jak mu się nudzi to zrzędzi ;-)
Pozdrawiam,
Maciek
Nocny Patrol
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości