Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Single Track Nove Mesto /Góry Izerskie/ Maj 2013?
#31
elhm napisał(a):Na taką wycieczkę wciągnie pewnie ze 150l benzyny..
Kurde... czym ty jeździsz - 12l/100km. Nawet trafikiem czy vivaro z przyczepą i 9 os to 10l. Oczywiście ja się nie czepiam ale to sporo kasy lata w powietrzu.
Odpowiedz
#32
Judaas napisał(a):(liczę każdy po ca 13 kg).
Ej no nie obrażaj mi roweru :-P

Noorbi napisał(a):Kurde... czym ty jeździsz - 12l/100km.
Autem osobowym, które na trasie lubi wziąć dyszkę, gdy zwykle jeżdżę sam. A z 4 osobami, a przede wszystkim z żaglem w postaci 4 rowerów zakładam, że może wziąć 12 przy lekkiej nodze Wink

Rzuciłem propozycję, bo pojawiła się czwarta osoba. Wtedy paliwo jakieś 850zł + ten bagażnik bazowy musiałbym pożyczyć, czyli jeszcze ze stówkę, to daje 950 na 4 łby czyli jakieś 230-240 pln na łeb.

Jednak jak patrzę na spalanie auta Judasowego, to te 5/100 przy 3 rowerach na dachu nawet jak urosnie do 7/100 to ciagle duzo mniej niz moj Wink Licząc jakieś 1300km, to Judaszowym 8-) samochodem powinno wyjsc calosc jakos z 500zł. Na trzy łby to ze 170 jak dobrze liczę. Choć też nie wiem jaką politykę podziału kosztów paliwa prowadzi Judasz :mrgreen:

W każym razie jakby co, to kwestię zostawiam otwartą.
Odpowiedz
#33
Myślę, że ok 20 zrobimy przymiarkę i zobaczymy co i jak. Ewentualnie zmienimy samochód. Dobrze, że mamy alternatywę.
Trzeba jeszcze ogarnąć kwestię zakwaterowania. Z tego co wiek Chupa woli w samym Novym Mescie. Z tego co patrzyłem to ceny za nocleg sa po ok 300 koron. Znalazłem nawet taki apartament http://www.apartments-hlava.cz/cs/ubyto ... -as65.html Tylko to podwójne łużko mnie przeraża ;P

Zacząłem też śledzić prognozy pogody (wróżenie z fusów) i wygląda na to, że sytuacja podeschnie trochę. Zapowiadają ok 15 stopni Smile

Zmieniając delikatnie temat to na jakich oponkach jedziecie? Mam Rapid Roby i zastanawiam się czy nie będzie za ślisko?
Odpowiedz
#34
No wlasnie, pogoda. Jesli bedzie tam bagno, to trzeba bedzie sie jeszcze zastanowić nad wyjazdem, bo jazda w błocie po kolana to żadna przyjemność.

Ja wezmę rocket rony.
Odpowiedz
#35
Myślę, że mokro będzie, bata nie ma bo to tereny leśne. Jednak z tego co patrzyłem to ostatnio nie padało tam. Smile
Pod kątem błota moje pytanie było. Zastanawiam się czy nie dać czegoś innego na napęd. Np właśnie Rocet Ron albo Black Shark.
Odpowiedz
#36
Hmm, jeśli chcesz coś bardziej agresywnego to raczej na przód bym to zakładał.

Co do moich rocket ronów to biorę je dlatego, że mam prawie nówki, więc póki co najlepszy bieżnik mają względem reszty. Jakbym miał np. nobby nick, to brałbym właśnie takie. Ewentualnie tył RO RO a przód NO NI.
Ale opony to w ostatniej chwili można założyć, trzeba będzie śledzić warunki na trackach.
Patrzę właśnie na ich stronę i widzę, że coś się zmieniło, a przede wszystkim język został tylko czeski Smile Wydaje mi się, że gdzieś podawali aktualne warunki na ścieżkach, ale nie potrafię teraz tego namierzyć.
Odpowiedz
#37
Myślałem, że Agresywny bieżnik daje się na tył. Moje Roby są w dobrym stanie ale zastanawiam się nad kupnem czegoś by nie było amby na trasie.
Strona po zmianach. Może pojawi się polski. Jak korzystam z google tłumacza i działa Smile
Jest info, że 28 kwietnia rozpoczynają sezon Big Grin No i uwaga : będzie można wypożyczyć sprzęt - za 480 koron na 8 hSmile Fulle 26, 27 i 29 cali Big Grin
Odpowiedz
#38
Ekspertem nie jestem, ale zawsze wydawało mi się, że łatwiej zapanować nad ślizgającym się tyłem niż ślizgającym się przodem, szczególnie na zjeździe. Ale ekspertem nie jestem Smile

To info z fullami to ciekawe info Smile Ciekawe jak będzie z dostępnością.
Odpowiedz
#39
No i masz rację. Poczytałem i popisałem, gościu zaproponował mi coś takiego na przód:
http://29opon.pl/product-pol-9157-Opona ... 9x2-2.html
albo NN tylko, że w wersji performance. Bo wydawać 200 zeta na oponę to obecnie trochę dużo. Smile

Dowiedziałem się, że z błotkiem nie będzie raczej problemu. ST ma teren raczej twardy i nawet jak jest mokro nie będzie problemu z błotem (mam na myśli baginakaSmile
Odpowiedz
#40
Noorbi, Zastanów się czy chcesz jechać pociągiem? Zrobimy przymiarkę i podejmiemy decyzję. Mamy jeszcze sporo czasu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości