Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maratony Kresowe 2013
#11
Organizatorzy ślr przestali liczyć się z zawodnikami ale jednocześnie jest to jedyny cykl maratonów blisko województwa lubelskiego z dobrymi, ciekawymi i dość trudnymi trasami.
Dla zawodników z lubelskiego są dwa cykle w których warto startować ze względu na koszty czas, odległość są to śli i kresowe.
Na 3 maratony kresowe najbliżej lublina 2 pokrywają się z ślr.
Wybór nie będzie łatwy i nie tylko ja będę mijał z tym kłopot.

A z Chełmem pokrywa się jeszcze city rece w Lublinie. :mrgreen:
Odpowiedz
#12
Dla zawodników z lubelskiego są dwa cykle w których warto startować ze względu na koszty czas, odległość są to śli i kresowe.

A Cyklokarpaty? niewiele dalej ;-)
[Obrazek: u5878y2013v3.gif]
Odpowiedz
#13
Kresowe to taka ciut lepsza Mazovia. Trochę lepsze trasy i o niebo lepsza atmosfera (chociaż może to tylko specyfika Chełma, bo tam dwa razy startowałem i żałuję, że teraz ani w Chełmie ani na City Race nie pojadę). Nie uważam też, że organizatorzy ŚLR nie liczą się z zawodnikami, chociaż PRowo są beznadziejni (nie odpisują na maile, kalendarz został ujawniony późno (w dodatku przez edytowanie pierwszego posta). Także uważam, żę CK to jedyna konkurencja dla ŚLR, ale ja mam jakiś sentyment do ŚLR, lubię tam się ścigać i jeśli chodzi o Maratony to na ten sezon mój priorytet Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#14
Podaję terminy z Kalendarza Maratonów Kresowych na 2013 rok które były rozdawane w Mielniku:
21 kwiecień (niedziela) Augustów - "W Królewskim Mieście"
1 maja (środa) Wasilków - „W dolinie rzeki, na skraju puszczy”
12 maja
26 maja (niedziela) Sokółka - Na Tatarskim Szlaku
9 czerwca (niedziela) Michałowo - Dzika Puszcza
23 czerwca (niedziela) Drohiczyn - „W dolinie Góry Zamkowej”
7 lipca (niedziela) Chełm – Z Duchem Bieluchem
20 lipca (sobota) Сапоцкін (Sopoćkinie) "Суседзi" – Białoruś
28 lipca 28.07.2013 (niedziela) Urszulin "Po pracy, Polesie"
4 sierpnia (niedziela) Narewka - "W Krainie Żubra"
18 sierpnia (niedziela) Kraśniczyn - „Zielony Wąwóz”
1 września (niedziela) Szelment - „W Krainie Ozów”
15 września (niedziela) Supraśl - „Duch Puszczy”
28 września (sobota) Mielnik - Nad Bugiem

Z wiadomych powodów Maraton w Białymstoku moze się nie odbyć
Jeśli jeździć to tylko rowerem ...  
CUBE LTD 29 PRO
Odpowiedz
#15
monii233 napisał(a):18 sierpnia (niedziela) Kraśniczyn
:lol: :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz
#16
Kraśniczyn obowiązkowo trzeba być i cały przejechać Big GrinSmile
Jeśli jeździć to tylko rowerem ...  
CUBE LTD 29 PRO
Odpowiedz
#17
18.08.2013 (niedziela) Kraśniczyn - „Zielony Wąwóz”

Kraśniczyn zadebiutuje na trasie Maratonów Kresowych. Jednak już teraz można powiedzieć, że będzie jednym z głównych wydarzeń nadchodzącego sezonu. Trasa obfituje w piękne, a czasami wręcz niesamowite widoki. Całkowita suma przewyższeń wyniesie 1400m! To niemal dwa razy więcej niż na innych wymagających trasach naszych maratonów.


Kraśniczyn leży na południe od Chełma, we wschodniej części Wyżyny Lubelskiej. Trasa maratonu prowadzi do Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego. W krajobrazie dominują jary i całe systemy wąwozów lessowych. Kompleks leśny „Głęboka Dolina” objęto ochroną rezerwatową. Niezwykłe są również źródła w lesie „Baraniec”, z których wypływa krystalicznie czysta woda, aby po przepłynięciu kilkuset metrów znowu zniknąć pod ziemią.

Początek trasy maratonu to kilka podjazdów. A potem będą kolejne podjazdy i zjazdy... Jeszcze bardziej widowiskowe, gdyż w rejonie Rezerwatu Głęboka Dolina. Cała trasa wymaga pełnej mocy i koncentracji, gdyż nie ma praktycznie odcinków płaskich. Końcówka to szybki zjazd i prosta do mety.

Maraton w Kraśniczynie przygotuje ekipa Team Obst Chełm, która wszystko robi z ogromnym zaangażowaniem. Gwarantuje to, że wszystko będzie znakomicie zorganizowane, a impreza kresowo udana, mimo bardzo skromnych środków, jakimi dysponują organizatorzy.

Gmina Kraśniczyn

Zarys trasy

28.07.2013 (niedziela) Urszulin "Po pracy, Polesie"

Urszulin to perła Polesia i Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego. Leży 60km od Lublina, 50km od Chełma i 240km od Białegostoku. Urszulin leży wśród jezior i lasów. W obrębie gminy znajduje się 9 jezior. Nad jeziorami Rotcze i Sumin są zlokalizowane kąpieliska i pola biwakowe. Dlatego to dobre miejsce na wyjazd W środku wakacji.

Ponad 50% obszaru gminy Urszulin zajmuje Poleski Park Narodowy. Jego zwiedzanie dostarcza niezapomnianych wrażeń. Dla turystów wytyczono 4 ścieżki dydaktyczne: Dąb Dominik, Jezioro Długie, Perehod i Spławy. Należy koniecznie odwiedzić Ośrodek Dydaktyczno - Muzealny Poleskiego Parku Narodowego w Załuczu Starym. Składa się on z muzeum, wiaty muzealnej i ścieżki „Żółwik" z oczkiem wodnym, w którym można wypatrzeć największą gwiazdę parku - żółwia błotnego.

Co do charakterystyki maratonu, to trasa będzie płaska, ale bardzo malownicza, poprowadzona wśród jezior pojezierza Włodawskiego. Za przygotowanie maratonu w Urszulinie odpowiada Active Group Grzegorza Miedzińskiego. Grzegorz Miedziński jest znany z organizacji AZS MTB Cup i wyścigów typu "city", w tym Lublin City Race. Imprezy są zawsze znakomicie przygotowane, zaś na najlepszych zawodników czekają atrakcyjne nagrody.

URSZULIN


Puchar Lubelszczyzny na Kresowych

Okręgowy Związek Kolarski w Lublinie wpisał do kalendarza Związku Puchar Lubelszczyzny MTB. Będą składały się nań nasze imprezy rozgrywane na terenie Lubelszczyzny i Mielnik, który leży na granicy województw. Obowiązują kategorie jak na Kresowych. Do klasyfikacji Lubelszczyzny będą się liczyły trzy najlepsze wyniki z czterech. Przekażcie swoim znajomym z Województwa Lubelskiego, że jest się o co ścigać na Kresowych, nawet jeśli nie są w stanie przyjeżdżać na inne nasze imprezy.

Puchar Województwa Lubelskiego 2013:

* 7.07.2013 (niedziela) Chełm – "Z Duchem Bieluchem"
* 28.07.2013 (niedziela) Urszulin "Po pracy, Polesie"
* 18.08.2013 (niedziela) Kraśniczyn - „Zielony Wąwóz”
* 28.09.2013 (sobota) Mielnik - "Nad Bugiem

http://kolarstwolublin.w.interia.pl/201 ... 0OZKOL.pdf


15.09.2013 (niedziela) Supraśl - „Duch Puszczy”

Supraśla nie trzeba specjalnie przedstawiać. Podlaski klasyk. Mordercze interwały na Wzgórzach Krzemiennych potrafią solidnie zmęczyć. Po ubiegłorocznym maratonie na formum pojawiła się sugestia, aby trasa składała się z dwóch pętli po Krzemiennych. I tak się stanie! Także Półmaraton zaliczy większość tej rundy. Będą nowe górki, ale też damy spokojniejszy odcinek dla odpoczynku i urozmaicenia. Oszczędzimy tylko zawodników Mini... :-)

Zdjęcia Supraśl 2012

1.09.2013 (niedziela) Szelment - „W Krainie Ozów”

Właściwie to do Szelmentu trzeba jechać już teraz. Na narty oczywiście. Warunki znakomite, a tłumów już nie ma. Zapewniamy Was jednak, że na nasz maraton będzie przerwa w sezonie narciarskim... Taką przynajmniej mamy nadzieję, gdyż w tym roku zamierzamy zorganizować na Suwalszczyźnie naprawdę wyjątkowy Maraton Kresowy w randze Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Maratonie MTB.

Start i meta będą w ośrodku narciarskim „Szelment”. To idealne miejsce na naszą imprezę. Będzie więc dużo wygodniej dla zawodników, niż w poprzednich latach, gdy start i metę dzieliło kilkanaście kilometrów.

Dzięki takiemu rozwiązaniu przygotujemy jeszcze bardziej atrakcyjną trasę. Nie będziemy ograniczani koniecznością przejechania wielu kilometrów, aby wyjechać z miasta. Nie zrezygnujemy jednak z najciekawszych odcinków w Suwalskim Parku Krajobrazowym na dystansie Maraton.

WOSiR Szelmet
WOSiR Facebook
Jeśli jeździć to tylko rowerem ...  
CUBE LTD 29 PRO
Odpowiedz
#18
Chełm już niedługo :mrgreen:

[Obrazek: file.php?id=204]

A Kraśniczyn troszkę później:

[Obrazek: file.php?id=209]
Odpowiedz
#19
Ktoś się wybiera :-D ? Czy ktoś wie kiedy się pojawi więcej informacji niż obecnie na stronie http://maratonykresowe.pl/index.php?pag ... &raceId=71 ..chodzi o konto do przelewu, bo z tego co widzę , nie każda edycja ma ten sam rachunek do wpłat a mam już czwóreczkę do drużyny i chcemy przyoszczędzić na wpisowym. Po zeszłorocznej edycji słyszałem wiele ciepłych słów na temat tego maratonu więc jedziemy się trochę zmęczyć ;-)
Odpowiedz
#20
niedługo pojawi się konto do wpłat na stronie głównej w aktualnościach.
Pzdr

http://maratonykresowe.pl/index.php?page=news
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości