Karolina.Anna   01-01-2013, 22:09
#1
Wprawdzie zima trwa ale nurtuje mnie sprawa zabezpieczenia rowerzysty na wypadek deszczu. Jak Wy sobie radzicie podczas dojazdów codziennych w niepewna pogodę? Co zabieracie ze sobą do torby czy koszyka -jakiś płaszcz przeciwdeszczowy czy coś innego? da się jeździć z parasolem? Kiedys dojeżdżając rowerem na zajęcia odpuszczałam sobie deszczową pogodę albo ryzykowałam zmoknięcie i tyle. tylko że dojeżdżając do pracy już nie mam takiego komfortu żeby wyglądać jak zmokła kura. Co radzicie?
marcin0604   01-01-2013, 23:20
#2
Proponuję przeciwdeszczową kurtałkę do nabycia np. w decathlonie lub foliowy płaszczyk typu sztormiak jako minimum- do upolowania w większości szmateksów za grosze.

Parasolkę odradzam, gdyż z pewnością wygląda to bardzo romantycznie ale jest bardzo niepraktyczne a i mało bezpieczne.

Ponadto twój rower powinien mieć pełne błotniki.
A i suche butki na zmianę do plecaka wrzucić nie zaszkodzi.
mraugorzata   01-01-2013, 23:30
#3
A jak masz daleko do pracy? Jak założysz sztormiak, to nim dojedziesz to i tak będziesz mogła wszystko wykręcać, bo to nie przepuszcza powietrza i człowiek się topi w tym. Co prawda- to akurat nie wynika z mojego doświadczenia rowerowego, ale z górskiego. Ja polecam kurtki trekkingowe z membraną.
A nóg przed padającym deszczem chyba nie ochronisz, bo długich płaszczy nie ma co stosować- jeszcze się w łańcuch wkręcą Undecided

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Jurek S   02-01-2013, 10:57
#4
Tak naprawdę to tu niewielu jest co dojeżdża w złą pogodę Undecided nie mówiąc o dobrej. :lol:
Nie ma się co oszukiwać.
Ja stosuję taką podstawową zasadę - oceniam wielkość deszczu i jak bardzo zmoknę dojeżdżając do miejsca przeznaczenia :mrgreen: Więc jeżeli coś tam siąpi to ewentualnie na głowę, a reszta moknąc dosycha podczas jazdy. Przy większych deszczach w zależności od pory roku mam jakiś tam softshell lub ubranko ala sztormiaczek tylko lżejsze.
Ubranie z prawdziwego zdarzenia, które uchroni Cie od deszczu nie powodując zapocenia to wydatek kilkuset- , a nawet więcej złotowy. Więc dobre pytanie Małgosi o dystans. Przy niewielkim dystansie i nie napinaniu się podczas jazdy można zaryzykować jazdę w tym co proponuje Marcin. Niektórzy stosują po prostu zmienne ubranie, w które przebieraja się w pracy. Czyli jedziemy w ciuchach rowerowych, a ładnie złozone jadą np. w sakwie. Ale z Paniami to trochę gorzej :-P

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
qavtan   02-01-2013, 12:14
#5
Ja polecam porządny błotniko-chlapak na przednie koło (chroni stopy i łydki, 99% wody z przedniego koła zostaje na chlapaku) i płaszcz przeciwdeszczowy (chroni od ud w górę).

Pod płaszcz polecam mniej warstw ubrania, żeby się nie spocić, bo wiatru na ciele nie poczujemy.

Ochraniacze przeciewdeszczowe na buty też mogą być. Bo oprócz tego co leci z przedniego koła jeszcze coś kapie z góry i z boków, niedużo, ale jednak.
maYkel   02-01-2013, 13:12
#6
Ciuchy z membraną, pełne błotniki i dobry chlapak. Jak nie ma jakiejś biblijnej ulewy to wystarcza w zupełności (czyli w 90% przypadków).
Karolina.Anna   02-01-2013, 13:54
#7
Dzięki za odzew Smile Do pracy mam ok 15 km i to część niestety po ulicy bo brak chodnika więc zabezpieczenie od wody z kałuż niestety byłoby konieczne. Pełne błotniki są koniecznością,ale powiedz mi maYkel co masz na myśli mówiąc dobry chlapak? Są jakieś różnice?
Karolina.Anna   02-01-2013, 13:54
#8
Dzięki za odzew Smile Do pracy mam ok 15 km i to część niestety po ulicy bo brak chodnika więc zabezpieczenie od wody z kałuż niestety byłoby konieczne. Pełne błotniki są koniecznością,ale powiedz mi maYkel co masz na myśli mówiąc dobry chlapak? Są jakieś różnice?
maYkel   02-01-2013, 14:49
#9
Jak przejedziesz przez kałużę i masz suche buty to masz dobry chlapak. Generalnie powinien być długi i szeroki.

Chlapak dobry: klik oraz klik.

Chlapak do rzyci: klik lub klik.
Karolina.Anna   02-01-2013, 22:07
#10
O widzisz, nie ma jak dobre tłumaczenie Smile Bardzo obrazowe i wszystko załapałam Smile Dzięki
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.