Karolina.Anna   12-01-2013, 23:58
#1
Witajcie,
podpowiedzcie mi proszę jakiej wielkości ramę powinnam mieć w rowerze, bo szukając czegoś jest to przecież jeden z podstawowych parametrów, o które trzeba pytać zanim się pojedzie obejrzeć rowerek. Według wszystkich tabelek dostępnych w internecie dla moich 177cm wzrostu potrzeba ramę wielkości 19". Mam na oku jeden rowerek, który wymiary rury ma 57cm. Czyli w przeliczeniu nacale jest to 22". Nie wiem czy dobrze liczę te cale. Powiedzcie mi czy taki rower będzie dla mnie dobry czy może już za duży. Jest on na kołach 28".
Ifson   13-01-2013, 00:15
#2
Karolina.Anna napisał(a):Witajcie,
podpowiedzcie mi proszę jakiej wielkości ramę powinnam mieć w rowerze, bo szukając czegoś jest to przecież jeden z podstawowych parametrów, o które trzeba pytać zanim się pojedzie obejrzeć rowerek. Według wszystkich tabelek dostępnych w internecie dla moich 177cm wzrostu potrzeba ramę wielkości 19". Mam na oku jeden rowerek, który wymiary rury ma 57cm. Czyli w przeliczeniu nacale jest to 22". Nie wiem czy dobrze liczę te cale. Powiedzcie mi czy taki rower będzie dla mnie dobry czy może już za duży. Jest on na kołach 28".

Powiem tak, 2 lata jeździłem na meridzie 20" mając 173cm wzrostu. Przesiadając się na 17stkę to był strzał w dziesiątkę. Ustąpił ból pleców. Dużo osób jeździ na mniejszych ramach. Bo, wtedy prowadzi się lepiej rower.
Ostanio też zakupiłem rower na 56cm. I bez żadnych problemów. Kwestia jeszcze gdzie miał mierzone to 57cm :mrgreen: :mrgreen:
Bardziej obstawiałbym dla ciebie 18stkę niż 19stkę.

btw: jaki to bajks?

[Obrazek: u10999y2013v3.gif]
KEEP CALM AND !!! ODŁAMKOWYM ŁADUJ !!!
gello1   13-01-2013, 00:24
#3
Dla Ciebie Max 18 jak tu kolega pisze. 19 cali ja mam ale tez i 182cm.
Karolina.Anna   13-01-2013, 00:25
#4
te 57 cm to jest długość rury podsiodłowej podobno. Rowerek który sobie upatrzyłam to Sparta Somerset. To jest rower miejski. Czyli jak uważasz, czy taki rower będzie dla mnie za duży?
KermitOZ   13-01-2013, 00:25
#5
Panowie, pamiętajcie, że tutaj chodzi o holendra a to trochę inna rozmiarówka niż w mtb i rowerach szosowych Smile Chociaż i tak mi się 22" wydają za duże.

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.