Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana przełożenia
#1
Cześć! Dziś byłam na pierwszej przebieżce nowym rowerkiem, jakieś krótkie 7km. I pytanko mam czy można zmienić przełożenia w piaście? Chodzi mi o to że najlżejszy pierwszy bieg jest dla mnie nieco za ciężki a trzeciego z kolei wcale nie używam bo nadaje się tylko do rozpędzania się z górki. Chciałabym aby można było przesunąć te przełożenia tak, żeby uzyskać jeden lżejszy bieg zamiast najcięższego. Czy coś takiego jest w ogóle możliwe i jeśli tak to czy w każdym serwisie będą mogli mi to zrobić?
Odpowiedz
#2
Pisałem o tym w wątku o twoim przyszłym rowerze. Trzeba przełożenie ustawić tak, żeby najcięższe z trzech było odpowiednim dla Ciebie do jazdy po płaskim, pozostałe dwa są wtedy do podjazdów.

W piaście nic nie można przestawić, zmienia się natomiast rozmiary zębatek. Najprościej to zrobić zmieniając zębatkę na piaście. Zębatki są mocowane na taki standardowy już wielowpust (3-wpust Wink) i wyglądają tak: klik!

Kosztuje to parę złotych i występuje w różnych wielkościach, zazwyczaj co dwa zęby. Ty musisz nabyć nieco większą od tej aktualnej. Ciężko mi powiedzieć jaką bo nie wiem jakiej wielkości zębatki masz teraz. Zmienia się dość łatwo, ale do tego trzeba przypilnować długości łańcucha, ustawienia manetki i innych takich tam pierdół. Powinni to umieć zrobić w każdym porządnym serwisie.
Odpowiedz
#3
Ach widzisz widocznie wtedy nie do końca zrozumiałam o czym mówisz Smile Dziękuję za dokładne wytłumaczenie, teraz wiem co trzeba zrobić Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości