Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SPD i ból w kolanach
#41
Mija u mnie tydzień przerwy, robię ćwiczenia rozciągające jutro mam wizytę u ortopedy a w weekend idę do fizjoterapeuty, co ciekawe pierwsze co powiedział to to, że pewnie już się w internecie oczytałem o ITBS i że pewnie to nie to Smile okaże się oczywiście dopiero jak zobaczy kolano ale nasunęła mi się taka myśl... na wielu forach / stronach jak ktoś pisze o bólu po zewnętrznej stronie kolana to od razu przytacza się artykuły gdzie jest napisane że w około 25-35% przypadków to ITBS a tymczasem na forach itp jest to ( odnoszę takie wrażenie) 100%. Nie neguję tu faktu wystąpienia u kogokolwiek dolegliwości czy skutecznego ich wyleczenia stosując "zabiegi" na tą czy inną dolegliwość. Chciałem tylko zwrócić uwagę na to jak bardzo trzeba uważać na diagnozowanie samego siebie na podstawie wiedzy zdobytej przez internet Smile

Ps: tak w ogóle zastanawia mnie jeden fakt noga juz praktycznie nie boli, w kolanie coraz mniej pyka /strzela ale jak dłużej siedzę i wstaję to lewe kolano boli ehhh a chce mi się jeździć tak, że nawet dzisiejszy deszcz by mi nie przeszkadzał
[Obrazek: u20745y2014v3.gif]
Odpowiedz
#42
Cytat:Chciałem tylko zwrócić uwagę na to jak bardzo trzeba uważać na diagnozowanie samego siebie na podstawie wiedzy zdobytej przez internet Smile

Dokładnie ja swojego czasu strasznie przechorowałem cała rodzina siedziała w Internecie i czytała co mi jest i na tej podstawie już zaczęła mnie opłakiwać. a tym czasem jestem prawie zupełnie zdrowy uprawiam sport i korzystam z życia. A i od tamtej pory w sprawach zdrowia słucham lekarzy a nie użytkowników Internetu.
Ponadto każdego przestrzegam przed samoleczeniem internetowym!!!
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#43
nikt nie twierdzi, że internet zastąpi lekarza..... ba to od niego powinno się zacząć ... ale dobrze czasem wiedzieć co w ogóle może się dziać .... z kolanami nie ma żartów i działania na własną rękę, najpierw porządna diagnoza a później dobrze zaplanowane leczenie Smile

co do procentowego rozkładu fora/życie ... pewnie wynika to z tego, że te pozostałe przyczyny bólu kolan to już nie przelewki tylko poważniejsze wewnętrzne uszkodzenia samego stawu i przyległości, a na to to już trzeba sobie porządnie zapracować, a ITBS może mieć każdy kto zaczął uprawiać jakąś aktywność i się do tego nie przygotował tylko od razu uderzył z wysokiego C

pozdro
zdrówka życzę
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#44
Mam nadzieję, że od września zacznę znów nabijać kilometry, pewnie na początku spokojnie Smile inaczej całkowicie spłukam się z kasy bo przez tydzień zdążyłem wymienić siodełko i kupić dwa zestawy ciuchów Tongue zawsze się przyda ale ciężko w domu wysiedzieć to chyba z tęsknoty za rowerem czynię przygotowania na chłodniejsze dni Smile
[Obrazek: u20745y2014v3.gif]
Odpowiedz
#45
DemogorgoN,
Mieszkam pod jednym dachem z lekarzem chirurgiem co prawda to nie ortopeda ale coś tam wie i powiedział mi że szybciej kolana mnie bolą od siedzenia czyli zgięte przez dłuższy czas w tej samej pozycji niż od jazdy na rowerze, mówił coś o przypieraniu rzepki do kości, kolano kinomana czy coś takiego.
A przypomniało mi się ze ustawienie roweru to tak żeby kolano pracowało w zakresie zgięcia od około 30 stopni do 110.
Ale jak idziesz do ortopedy to pewnie ci wszystko wytłumaczy i powie co jest nie tak.
Odpowiedz
#46
Ok na wizytę u ortopedy każą mi czekać miesiąc ( wiec dalej czekam) byłem u fizjoterapeuty, który od razu zauważył, że w lewym kolanie mam wyżej rzepkę, następnie powziął mi nogę we wszystkie strony i stwierdził, rzepka ok, ścięgna ok, więzadła ok, kolana idą mi lekko na zewnątrz a stopy do wewnątrz ( tragedii nie ma mogło mi się trafić gorzej Tongue) ból spowodowany jest tym, że mam strasznie napięte mięśnie głównie uda dlatego też rzepka jest wyżej. Po około pół godzinnym rozciaganiu dostałem wskazówki co i jak najlepiej rozciągać ( wiec codziennie kilkanaście minut na to przeznacze, choć do niektórych ćwiczeń potrzeba dwie osoby). Aha nie jest to ITBS, kolano biegacza, skoczka, kinomana ani niczyje inne ( poza tym, że moje) i to by było na tyle. Dzisiaj pierwszy raz od dłuższego czasu przejechałem 20 km bez bólu więc dalej się rozciągam i mam nadzieję, że niedługo wrócę do normalnego jeżdżenia i w końcu wpadnę na jakąś ustawkę Tongue
[Obrazek: u20745y2014v3.gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości