Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZZR Jaguar Ostre
#1
Cześć, na forum jestem nowy, ale działu przywitań nie znalazłem, więc witam się tu Tongue (Oczywiście mogłem słabo szukać TongueP)

Zacznę od tego, że z roweram w zasadzie się nie rozstaje od dłuższego czasu, a prawdziwa zajawka zaczęła się jakieś 4 lata temu, kiedy zarobiłem na pierwszą szosówkę, była to starsza miyata, modelu niestety nie znam, ale jezdziło się na niej świetnie. Niestety kierując się chciwością sprzedałem miyate. Potem był octane one do dirtu, po nim bmx, i z tego wszystkiego jednak miyata dawała chyba najwięcej frajdy. To tak w ramach wstępu...

Na ostre zajawkę miałem już dłuższy czas, ale do tej pory jakoś tak nie brałem tematu na poważnie, aż tu pewnego dnia zapadłą klamka i odwrotu nie ma Tongue
Pod wpływem impulsu nabyłem jaguara w dobrych pieniądzach z zamiarem przekonwertowania go na ostre koło.
Co prawda dopiero po fakcie zacząłem zgłębiać tajniki takiej konwersji, i dość szybko dowiedziałem się, że nie jest to najwdzięczniejsza konstrukcja na fixa, i więcej sensu miała by zwykła renowacja ale już za późno Tongue

A oto i baza:
[Obrazek: dscf0859w.jpg]

Aktualnie rower już rozebrany na części pierwsze, generalny zamysł jest, ale jak to wszystko wyjdzie to życie zweryfikuje.
Czekam na nowe koła żeby przymierzyć do ramy, i jeżeli nie trzeba będzie nic rzeźbić to piaskowanie, nowy lakier etc...
Co z korbami i napędem na raize nie wiem, bo jak już wspomniałem to przy zakupie nie przewidziałęm kilku niuansów konstrukcyjnych Tongue
Odpowiedz
#2
Fajna ramka. Kupiłbym jakąś bardziej popularną ramkę na pierwszego fixa, a na renowację nigdy nie jest za późno :->

http://www.lowrider.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=7476
Odpowiedz
#3
Szczerze powiem że wcale nie myślałem o modelu ramy i jej zdatności, bo tak mi się jaguar spodobał, pieniądze dobre i na miejscu a nie wysyłkowo...

No renowacja odbędzie się tak czy owak, ale nie taka jaką można by wykonać. Jak rozbierałem rower to o tym nie myślałem za bardzo i pewne elementy potraktowałem dość nie humanitarnie i dla nich już za późno, a można by było z nich coś wykrzesać Tongue Ale będzie dobrze... Mam nadzieję Smile
Odpowiedz
#4
Ciekawa rama pod mody. Powodzenia w majsterkowaniu.
Odpowiedz
#5
Dziś dotarły nowe koła i "na sucho" wyglądają całkiem dobrze, a napewno dużo lepiej niż się spodziewałem Smile Jutro przymiarka do ramy bo nie znałem szerokości piast i jak wszystko zagra to jutro piaskuje rame i elementy Smile

Bonusowo dostałem nawet zembatkę, tylko chyba trochę za duża będzie bo na korbie mam 42 jeżeli dobrze pamiętam a na koło dostałem 16...

[Obrazek: dscf0873m.jpg]
Odpowiedz
#6
Najtańsze stożki na allegro, zdaje się, ze bardzo ciężkie. Piasty chyba też nie są na maszynach. W podobnej cenie można znaleźć fajne używki. Sam mam leciutkie obręcze ze szprychami, które oddam za kilkanaście plnów Wink Gdybyś potrzebował rady, to wal na PW
Odpowiedz
#7
Owszem, koła budżetowe, ale chciałem nowe i proste obręcze, i jak bym nie liczył, to była najbardziej opłacalna opcja, a i tak złożone taniej niż na allegro są dostępne. Na początku myślałem żeby oryginalne zrobić, ale ranty są pogięte. Myślałem też o używanych obręczach, ale jakoś nic mi się nie napatoczyło, a i trzeba by później latać na centrowanie itd... A tak mam całe nowe gotowe koła. Na maszynach mi szczególnie nie zależy Smile Natomiast jeżeli miał byś jakieś opony 700x28 to był bym zainteresowany... Teraz to już chcę jak najszybciej to poskładać i zacząć jeździć bo na bmx to trochę porażkowo się jeździ jeśli chodzi o przemieszczanie Tongue Smile
Odpowiedz
#8
PW ;-)
Odpowiedz
#9
Piasty pasują, i o dziwo stare 27 1/4 są większe od nowych 28... Ale niestety generalnego wypasu nie ma... Rama była naprawiana na tylnych rurkach, przez co z tyłu nie ma geometrii i generalnie jest krzywo... Bez cięcia i spawania się nie obejdzie :/

[Obrazek: p270313170401.jpg]
Odpowiedz
#10
Musisz chyba zaopatrzyć się w inna ramę. Z raczej nic dobrego nie wyjdzie, skoro jest krzywa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości