Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rowerzyści pomkną S17 jako pierwsi
#1
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /130509567

Cytat:Jeszcze przed otwarciem pierwszego od strony Warszawy odcinka S17 drogowcy zaproszą rowerzystów na objazd trasy.

Ten odcinek S17 jest już gotowy. Czeka jedynie na niezbędne zgody, aby po asfalcie mogły pomknąć auta.

– Najpierw na nową drogę zaprosimy rowerzystów. Przed kierowcami rowerzyści sprawdzą, jak się jeździ po nowym asfalcie, na drodze, która powstała od podstaw, po nowym szlaku – zapowiada Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rzecznik nie chciał zdradzić dokładnej daty tego wydarzenia. – Objazd rowerowy planujemy na koniec maja – ujawnia jedynie.

Tak zwane zadanie numer 1, to 23,7 kilometra drogi ekspresowej pomiędzy węzłami Kurów Zachód a Jastków. Budowa drogi to nie tylko dwupasmówka, ale także mosty, węzły, skrzyżowania, drogi poprzeczne i dojazdowe. W sumie powstało 57 odcinków o łącznej długości 38,4 km. Wybudowano 20 obiektów inżynierskich, w tym siedem mostów, trzynaście wiaduktów drogowych, 31 przejść dla zwierząt, w tym dla płazów.

Jest to najmniej "zaekranowany” odcinek S17, a zarazem najbardziej atrakcyjny pod względem widoków. Łącznie postawiono 10 km ekranów. Ten odcinek kosztował Skarb Państwa 785 milionów złotych. Większość zwróci Unia po zakończeniu i rozliczeniu inwestycji.

Ale to nie jedyne dobre wiadomości. Na odcinku od Lublina do Piask nie ma już większości znaków ograniczających prędkość do 70 km/h.
torno
Odpowiedz
#2
Wow, ale fajnie :] Pozytywna inicjatywa.
Odpowiedz
#3
Nie wiem czy to się przypadkiem nie wzięło z pomysłu naszego kolegi ze stowarzyszenia (bezpieka), które ze dwa tygodnie temu rozmawiał ze mną dokładnie na ten temat i miał z taką propozycją wystąpić do kierownika tego odcinka.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#4
Kur...de, nie ma mnie akurat w końcu maja...
Odpowiedz
#5
A właśnie kilka dni temu rozmawiałem z kolegą, że fajnie by było pojeździć po tej przyszłej S17 zanim ruch otworzą Smile Teraz tylko muszą się wstrzelić w odpowiednią datę z tą imprezą czego sobie i wszystkim życzę Wink
Odpowiedz
#6
Na dzień dzisiejszy powiem tylko:
- znam już przybliżony termin
- śledźcie Forum będzie najprawdopodobniej ustawka
- Czy będą dodatkowe atrakcje? Na razie nie wiem i nie liczcie na to !!
Odpowiedz
#7
Polecam też głos patrzący na tę imprezę z innej strony "Hej, cykliści! Zobaczcie jaka fajna droga, z której nie będziecie mogli korzystać!", który można zauważyć na Polska na Rowery
Odpowiedz
#8
qavtan napisał(a):Polecam też głos patrzący na tę imprezę z innej strony "Hej, cykliści! Zobaczcie jaka fajna droga, z której nie będziecie mogli korzystać!", który można zauważyć na Polska na Rowery

No juz nie popadajmy w paranoję ;-) . Po płycie lotniska też jeździliśmy, a przecież skrzydeł do roweru sobie nie dorobimy. Niech będą drogi ekspresowe, autostrady właśnie po to, żeby wyprowadzić ruch z lokalnych dróg, po których my będziemy mogli swobodnie się poruszać
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#9
Jurek S napisał(a):Niech będą drogi ekspresowe, autostrady właśnie po to, żeby wyprowadzić ruch z lokalnych dróg, po których my będziemy mogli swobodnie się poruszać

Mam podobny pogląd jeśli jednak zrobią TO z całą obwodnicą to szkoda gadać.
A pomysł przejechania "ekspresówką" bez samochodów bardzo mi się podoba :-D
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#10
Jako że powoli zbliża się termin oddania do użytku obwodnicy Lublina - czy ktoś czyni jakieś starania żeby zrobić podobną akcję? Ktoś coś wie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości