Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LUBLIN Z RODZINĄ- ROWEREM BEZPIECZNIE DO CELU, 19.05.2013,
#1
Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu wyjazdów rodzinnych pod nazwą:

LUBLIN Z RODZINĄ ROWEREM BEZPIECZNIE DO CELU
III RODZINNY RAJD ROWEROWY


[Obrazek: plakat%2520rower%2520na%2520stron%25C4%2599.jpg]

Wiem, że w wielu z nas, a może u wszystkich jest jeszcze ciągle ten nieszczęśliwy wypadek podczas przejazdu na piknik w Nasutowie. Jednak tym bardziej nie możemy poddawać się temu nastrojowi. Pokażmy jak wielu jest nas rowerzystów w Lublinie. Że jesteśmy pełno prawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Niech kierowcy przyzwyczajają się, że rowerzysta na ulicy nie jest zjawiskiem ufo. To syzyfowa praca, ale trzeba nam wykorzystywać takie wydarzenia do pokazywania naszej obecności na ulicach naszych miast.

W tym roku zaproponowaliśmy trzy trasy.
1. Żółta, najkrótsza. Dla tych, którzy mierzą swoje siły na taki dystans, tzn przejazd z Pl. Litewskiego nad zalew ulicami: Kapucyńska, Narutowicza, Nadbystrzycka, Janowska. Widziałbym tu rodziny z dziećmi.
2. Czerwona - dystans powiększony o objazd zalewu
3. Niebieska - Jest to trasa dla trochę bardziej wymagających rowerzystów. Nie ze względu na długość trasy (29km) ale ze względu na jej charakter. Przejedziemy dodatkowo przez Stary Gaj, Zemborzyce, Krężnica, Prawiedniki.
Wszystkie trasy kończą się nad Zalewem przy ośrodku "Słoneczny Wrotków"

A nad zalewem organizatorzy przygotowali szereg atrakcji jak konkursy z nagrodami, rowerowy tor przeszkód, koncerty i... ściana wspinaczkowa.

Przejazd przez miasto i objazd zalewu będzie zabezpieczała Policja. Organizacyjnie nad przejazdem będę czuwał ja podobnie jak w zeszłym roku. Wyjazd z placy o godz. 12. Zachęcam do wcześniejszego przybycia.
I tutaj moja prośba o pomoc. Potrzeba jak najwięcej osób w naszych strojach forumowych. Chociaż będziemy jechali jedną kolumną od razu podzielimy się na trzy grupy. Tak żeby później sprawnie rozjeżdżać się na trasy rajdu. Chciałbym, żeby grupy rozdzielały właśnie osoby w strojach RL. Mogą być oczywiście wspomagane przez innych chętnych ubranych w kamizelki. Jako pierwsza grupa będzie jechała trasa zółta, następnie czerwona i niebieska. Pierwszy rozjazd nastąpi na ul. Janowskiej na wysokości przejazdu kolejowego. Ja poprowadzę grupę niebieską przez Stary Gaj. Pozostałe grupy pojadą dalej. Kolejny rozjazd nastąpi na ul Kręznickej na wysokości al. K. Bryńskiego (prowadzi na tamę) Tutaj odjedzie grupa żółta. Grupa niebieska pojedzie dalej ul. Krężnicką, Cienistą, Osmolicką i przez parking do ośrodka Słoneczny Wrotków. Grupa ta będzie pilotowana przez Policję.

Zapraszam więc i do pomocy i do jak najliczniejszego udziału. Powiadamiajcie znajomych, zamieszczajcie informacje gdzie tyko możecie tak aby było nas w tym dniu jak najwięcej.

Organizatorzy:
Prezydent miasta Lublin, Zarząd Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ "Solidarność", Stowarzyszenie "Rowerowy Lublin", WORD, Komenda Miejska Policji, Komenda Wojewódzka Policji, MOSiR Bystrzyca.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#2
Hmm chętnie. Zobaczymy jak pogoda dopisze no i nastrój mojej córeczki Smile
Odpowiedz
#3
Będą rozdawane jakieś małe/krótkie ulotki/foldery z podstawowymi prawami i obowiązkami ruchu na drodze?
Odpowiedz
#4
Pewnie nie, tak samo jak nie będą rozdawane cukierki, długopisy reklamowe oraz bony na tańsze paliwo czy też rabaty na spodnie jeansowe kroju "dzwony". Jak Ci to przyszło do głowy?
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#5
KermitOZ napisał(a):nie będą rozdawane cukierki

Kiedyś były...
A tak na poważnie to dotychczas były rozdawane np. kamizelki odblaskowe natomiast na samym festynie było wiele zabaw i konkursów związanych z
qavtan napisał(a):podstawowymi prawami i obowiązkami ruchu na drodze

Teraz też będą takie konkursy i z nagrodami.
Ale bardziej dla dzieci :mrgreen:
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#6
qavtan napisał(a):Będą rozdawane jakieś małe/krótkie ulotki/foldery z podstawowymi prawami i obowiązkami ruchu na drodze?

Chociaż to wcale nie byłby zły pomysł. Zapytam osoby, które mogłyby to zrobić. Chociaż czas już jest krótki.
Już rozmawiałem. Jest do tego pozytywne nastawienie. Zobaczymy. Temat został podłapany. Jutro będę miał odpowiedź.
qavtan może Wy w Porozumieniu macie jakiś gotowy materiał? To bym im podrzucił.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#7
Trasy przejazdu: http://www.solidarnosc.org.pl/lublin/ra ... -c-86.html
Jakub.P
Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wybitnym sportowcem. - Marco Pantani
Odpowiedz
#8
Planuję się pojawić :-) Gdyby trzeba było, to chętnie pomogę ;-).
Odpowiedz
#9
Niestety nie wiemy nic o takich ulotkach.

Chodzi mi konkretnie o przekazanie takich informacji rowerzystom:
MiastaDlaRowerów: Jak jeździć? Zgodnie z przepisami (i zdrowym rozsądkiem). Kompedium wiedzy o przepisach
Odpowiedz
#10
qavtan napisał(a):Chodzi mi konkretnie o przekazanie takich informacji rowerzystom: (..)

Ale z tego to by wyszła cała książeczka, nie jedna ulotka :-P . Takiej książeczki większość i tak by nie przeczytała, a "wydawca" jako bonus miałby tylko zwiększone koszty.

Ja to widziałbym tak, że na ulotce znajduje się garść najważniejszych informacji (oświetlenie po zmroku, sygnalizowanie manewrów, obowiązek poznania przepisów, używanie mózgu), a pod spodem informacja, że o szczegółach można przeczytać na www.miastadlarowerow.pl w dziale porad.


Z tym że nie podejmuje się przygotowania projektu takiej ulotki - po prostu mogę nie zdążyć. Nawet nie wiem, czy uda mi się stawić na imprezie, choć mam ochotę :-? .


W wolnej chwili machę zapowiedź w MMLublin.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości