Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie zgłaszać problemy rowerowe w Lublinie
#1
Witajcie,
Jestem tu nowy na forum.
Jeżdzę po Lublinie praktycznie zawodowo a nie rekreacyjnie bo dojeżdzam do pracy.
No i przeszkadza mi trochę różnych sytuacji.
Dlatego pytam czy jest jakaś oficjalna grupa, która mogłabny zgłaszać te problemy do służb miejskich.
Nawet nie wiem do kogo czy do wydziału komunalnego czy dróg.
Np. oczyszczenie pobocza na al. Warszawskiej z piachu i błota.
Poprawienie sygnalizacji świetlnej na ścieżce wzdłuz Smorawińskiego (coś mnie trafia jak nawet rowerzystaa nie moze na jednym cyklu przejechać skrzyzowania)
A na Krańcowej nie da się jechać scieżka bo drzewa zarosły.

Napiszcie czy jest gdzies taka reprezentacja rowerzystów żeby zgłaszać problemy do urzędników.
Marceli
Odpowiedz
#2
O problemach rowerowych piszemu o tu :-> :

http://forum.rowerowylublin.org/viewforum.php?f=59


Stawiam, że opisane przypadki powinny zostać zgłoszone miłym paniom i panom urzędnikom tutaj:
http://bip.lublin.eu/bip/zdm/index.php?t=200&id=22176

Choć w wypadku drzew może być też tak, że tutaj:
http://www.um.lublin.pl/um/index.php?t=200&id=64672

W wypadku sygnalizacji świetlnej problem raczej bez szans na rozwiązanie w związku z powszechnie panującym poglądem, że pieszy/rowerzysta ma czas i może czekać, natomiast kierowcy zawsze się spieszy.
Odpowiedz
#3
Dziękuję, nie widziałem tej kategorii.
Ale to nie rozwiązuje całego mojego tematu.
Mogę zgłaszać jednoosobowo problemy do Dróg i Mostów ale czy nie można by
utworzyć formalnej grupy/stowarzyszenia aby postulaty po przedyskutowaniu zgłaszać
do tego organu państwowego ?

Akurat z tą synalizacją to się nie zgodzę.
Tam jest taka sytuacja że przejscia są dwuetapowe ale na jedni wzdłuz tego kierunku pali się cały czas zielone a w poprzek czerowne z warunkowymi strzałkami.
Nie wiedzę przeszkód aby ale roweru paliło się światło zielone 5 sekund dłużej. Nikomu to nie wadzi. Natomiast aby byc w zgodzie z przepisami muszę się zatrzymać po dojechaniu do drugiej jezdni i znowu naciskac na przycisk i wtedy zielone sie powinno zaraz zapalic.
Odpowiedz
#4
tu możesz złościć problem: http://dialog.lublin.eu/
dodatkowo tutaj: http://lublin.naprawmyto.pl/
Zgłaszając w jednym jak i drugim miejscu te zdarzenia powinni chociaż odpowiedzieć co z tym zrobią.
torno
Odpowiedz
#5
No to rewelacja.
Bardzo dobre informacje.
Pierwszy raz widzę te strony.
Myśle, że są one za mało popularne i rozpropagowane.
Odpowiedz
#6
Marceli napisał(a):Dziękuję, nie widziałem tej kategorii.
Ale to nie rozwiązuje całego mojego tematu.
Mogę zgłaszać jednoosobowo problemy do Dróg i Mostów ale czy nie można by
utworzyć formalnej grupy/stowarzyszenia aby postulaty po przedyskutowaniu zgłaszać
do tego organu państwowego ?

Doświadczenie mówi, że lepszy efekt przynosi 50 pism do różnych osób niż jedno pismo z 50 podpisami.



Cytat:Nie wiedzę przeszkód aby ale roweru paliło się światło zielone 5 sekund dłużej. Nikomu to nie wadzi. Natomiast aby byc w zgodzie z przepisami muszę się zatrzymać po dojechaniu do drugiej jezdni i znowu naciskac na przycisk i wtedy zielone sie powinno zaraz zapalic.

Wadzi, wadzi. A wadzi tym na Krochmalnej 13J. Im wadzi wszystko co związane z rowerami, a sygnalizacja pod rowerzystów to już w ogóle dla nich abstrakcja.
6 lat się z Zarządem Dziadostwa i Miernoty boksujemy i końca nie widać.
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#7
Piszę tu znowu bo jednak jestem trochę zdegustowany, szczególnie po przeczytaniu dzisiaj artykułu w prasie że miasto nie wypełnia chyba od 2007 roku obowiązku dostosowania sciezek aby nie trzeba było na skrzyzowaniach napiskach przycisków warunkowych.

Jesli to od tylu lat powinno być a nie ma to wstyd dla naszej grupy rowerzystow że nie udało się nam tego załatwić.

Dlatego jeszcze raz piszę i mam takie pytania:
Czy Porozumienie Rowerowe jest grupą nieformalną ?
Czy da się założyć jakąś formalną grupę np. Stowarzyszenie ?
Chodzi mi o wystepowanie oficjalne do urzędów i możliwość nawet zgłaszania zaniechań czy zaniedbać do instytucji kontrolujących np. Policja, Prokuratura, Sąd.
To że np. na ścieżce czy poboczu zalega piach przez kilka miesięcy to już ktoś jest winien narażania zdrowia uczestników.
Dobra wola miasta jest w sprawach rozbudowy infrastruktury, rozumiem, ale są też zaniedbania.
Marceli
Odpowiedz
#8
Marceli napisał(a):Jesli to od tylu lat powinno być a nie ma to wstyd dla naszej grupy rowerzystow że nie udało się nam tego załatwić.


Mi osobiście nie jest, bo przy tak skrajnie małym zaangażowaniu całych tysięcy lubelskich rowerzystów i tak dużo się udało (a ilu wrogów mam/mamy hehe, to jest miara naszego sukcesu!).


Cytat:Czy Porozumienie Rowerowe jest grupą nieformalną ?

Nieformalną od zawsze i taką pozostanie.


Cytat:Czy da się założyć jakąś formalną grupę np. Stowarzyszenie ?

Da ale to nic nie zmieni, bo nikomu się nie chce czegokolwiek robić.

Cytat:Chodzi mi o wystepowanie oficjalne do urzędów i możliwość nawet zgłaszania zaniechań czy zaniedbać do instytucji kontrolujących np. Policja, Prokuratura, Sąd.
To że np. na ścieżce czy poboczu zalega piach przez kilka miesięcy to już ktoś jest winien narażania zdrowia uczestników.
Dobra wola miasta jest w sprawach rozbudowy infrastruktury, rozumiem, ale są też zaniedbania.

Życia Ci nie starczy żeby samemu to ogarnąć, ale życzę powodzenia Smile
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#9
Marceli napisał(a):Czy Porozumienie Rowerowe jest grupą nieformalną ?

Dlaczego to pytanie zadajesz na forum RL?

Marceli napisał(a):Czy da się założyć jakąś formalną grupę np. Stowarzyszenie ?

RL jest stowarzyszeniem.

Marceli napisał(a):Chodzi mi o wystepowanie oficjalne do urzędów i możliwość nawet zgłaszania zaniechań czy zaniedbać do instytucji kontrolujących np. Policja, Prokuratura, Sąd.

Każdy obywatel ma do tego prawo.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości