Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kask mtb
#11
mraugorzata napisał(a):Darist kiedyś linkował, może się przydać:
Jak wybrać kask


Otwiera się niby dobra strona ale już z inną zawartością :mrgreen:
Zatem spróbujmy jeszcze raz Smile
Czy kask rowerowy ratuje życie?
oraz
Jaki kask rowerowy wybrać?
Powinny otwierać się strony z właściwymi tekstami.

EDYCJA:
Mam bardzo ciemny kask i nie zauważyłem aby się nagrzewał w słońcu (może to kwestia materiału-powłoki z jakiej jest wykonany). A może po prostu mam kask z bardzo dobrą wentylacją (na to też zwróć uwagę).
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#12
widzialem fajny zestawik na allegro z oklularami gratis tutaj link - http://allegro.pl/kask-rowerowy-uvex-i- ... 15020.html i nawet niezla cena Wink uvex dobra firma z tego co wyczytalem ;p
Odpowiedz
#13
Ja w tym roku planuję zmienić kask i kilka osób polecało mi taki:
http://metrobikes.pl/pl/p/Kask-Speciali ... Large/6194
No i możesz na spokojnie sobie przymierzyć go w Lublinie - w Toro na Zana.
Odpowiedz
#14
"Każda sroczka swój ogon chwali" dlatego nie napiszę w jakim kasku jeżdżę, ale o tym, co decydowało o wyborze.

1) Regulacja obwodu.
Dzięki temu założysz pod kask lekką chustę w upały i grubą czapkę nawet przy minusowej temperaturze.
Większość kurtek przeciw deszczowych nie ma wielkich kapturów więc musi on schować się pod kask (czasami razem z czapką).

2) Regulacja głębokości (różnie nazywana w zależności od producenta).
Ogólnie podsumuję to w ten sposób... jeśli nie Masz takich włosów jak Gosia [mraugorzata] to bez względu na budowę czaszki bez problemu dopasujesz się do kasku :-D

3) Wentylacja.
Nie doceniałem tego, dopóki nie sprawdziłem czy znane firmy tylko chwalą się testami w tunelach aerodynamicznych.
W czasie jazdy nie czuję upałów.

4) Daszek (fajnie jeśli odczepiany w zależności od potrzeb).
Docenisz jadąc pod słońce.

5) Siateczka przeciw owadom.
Komar i tak będzie wiedział jak się tam dostać... muszka też :mrgreen:
Ale jak wpadnie tam gza (mucha końska)...
Jeśli ktoś zapyta jak często wpada to odpowiem tak często jak potrzebujesz aby jeździć w kasku :mrgreen:

6) Kolor kasku.
Już wspominałem.
Jeśli materiał nagrzewa się w słońcu to nie ma znaczenia czy czarny nagrzeje się po 15 minutach a biały po godzinie.
Ja mam czarny i w czasie upałów spisuje się lepiej niż czapeczka (w czasie jazdy oczywiście).

Ogólnie dla bezpieczeństwa lepszy jakikolwiek niż żaden.
Aczkolwiek nie zmienię zdania, że kask który "luzuje się" w czasie jazdy jest kaskiem do d...y (przepraszam) a nie na głowę :mrgreen:
Podobnie jak kask po "przeżyciach" (uderzeniach) - do wymiany :!:
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości