Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drogami Niepodległości przez Lasy Łukowskie
#1
Pierwszy wyjazd, na który chcę zaprosić ma w pewnym sensie dla mnie charakter służbowy.
Chciałem zachęcić miłośników rowerowych podróży zainteresowanych historią do udziału w całodniowej wyprawie po ziemi łukowskiej zaplanowanej na 15 czerwca 2013 r.
Trasa rajdu przebiegać będzie przede wszystkim śladami wojny i okupacji oraz przez miejsca pamięci narodowej znajdujące się na terenie lasów łukowskich i jednego z najstarszych polskich rezerwatów przyrody w Jacie.
Regulamin rajdu zawierający niezbędne informacje organizacyjne oraz karty zgłoszenia
uczestnictwa są dostępne na stronie:
http://ipn.gov.pl/aktualnosci/2013/lubl ... erwca-2013
Program:
15 czerwca 2013 r. (sobota) o godz. 7.20. Zbiórka uczestników na dworcu kolejowym PKP w Lublinie (Plac Dworcowy 1 – parking na prawo od głównego wejścia) Wyjazd do Łukowa pociągiem os. o 7.45.
Trasa: Dworzec PKP w Łukowie (ok. 10.15) – Krynka – Las Kryńszczak –
Gręzówka – Las Dąbrówka – Rezerwat Jata – Zimna Woda – Łuków (wyjazd
pociągiem do Lublina o 17.26).

Organizatorzy zapewniają pokrycie kosztów przejazdu koleją na trasie
Lublin-Łuków-Lublin oraz ubezpieczenie uczestników rajdu. Idea Wyżywienie we
własnym zakresie. Warunkiem uczestniczenia w imprezie jest wcześniejsze
zapoznanie się z regulaminem i przysłanie zgłoszenia w formie załączonej
karty uczestnictwa na podany adres: Biuro Edukacji Publicznej IPN O/Lublin
(z dopiskiem RAJD), ul. Szewska 2, 20-086 Lublin; faks 81 536 34 62, tel. 81
536 34 61 lub drogą elektroniczną: <!-- e --><a href="mailto:michal.durakiewicz@ipn.gov.pl">michal.durakiewicz@ipn.gov.pl</a><!-- e -->.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wiem, że trochę późno ale zapraszam.
Odpowiedz
#2
Lista uczestników jest już zamknięta (z przyczyn organizacyjnych nie mogła pozostać otwarta do końca). Powinno nas być dziewiętnaścioro, z czego 7 uczestników dołączy już w Łukowie. Wyjątkową aktywność wykazał Czechów (6), którego i ja mieszkańcem byłem jeszcze w ubiegłym roku.
Wygląda na to, że pogoda nam dopisze.
Po powrocie postaram się pokazać kilka zdjęć na dropboksie.
Odpowiedz
#3
Kilka zdjęć z wyprawy, której nawet komarom nie udało się zepsuć (a starały się):
https://www.dropbox.com/sh/ak99e0hyr67apl3/rUQiVmAd4a
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości