bezpieka   19-06-2013, 12:11
#1
W ciągu ostatnich dni zauważyłem iż jazda w "upały" w naszych strojach forumowych bywa ciężka. Mianowicie dwa dni pod rząd jechałem tę samą trasę (20 km 90% asfalt). Pierwszego dnia było 27 stopni i dosyć ostre słonce - czas przejazdu około 55 min, zmęczenie bardzo duże. Następnego dnia pogoda była troszkę inna temp także około 27 stopni, silniejsze podmuch wiatru raczej w twarz, parno, pochmurno - czas przejazdu około 50 min, zmęczenie odczuwalne , ale bez porównania mniej niż dzień wcześniej.
Zastanawiam się skąd tak różnica? W ubiegłym roku na Świecie Rowerów też miałem podobne problemy i wtedy wydawało mi się że to wina kasku (za mało otworów wentylacyjnych do tego ciemny). W tej chwili mam inny kask dużo bardziej przewiewny, a problem wygląda podobnie. Zaraz odezwa się głosy że po prostu kondycje mam do d..., ale jak przeanalizujecie sytuacje to stwierdzicie że nie możliwe. Dlatego podejrzenie pada na strój. Czy koszulka??? Raczej nie!! W końcu materiał koszulek jest fajny, przewiewny, szybko odprowadza wodę. Mój typ pada na spodenki. Są czarne!! Mam wrażenie że się w nich przegrzewam w taką pogodę. Dlatego zastanawiam się czynie warto by było pochylić się nad opracowanie wzoru w kolorach pomarańczowo - białych równolegle z pomarańczowo - czarnym, który sprawdza się rewelacyjnie w chłodniejsze dni.
Ciekawe czy macie podobne odczucia??
mrozo   19-06-2013, 16:09
#2
Nie wydaje mi się, żeby była to wina koloru. Jakoś nie widziałem, żeby inni mając jeszcze więcej czarnego w strojach narzekali na to.
Przykłady:
https://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos- ... 5682_n.jpg
http://portal.bikeworld.pl/rowery_zdjec ... 570033.jpg
Ja też już w różnych warunkach jeździłem w tych ciuchach i mi nie przeszkadzała temperatura, nawet podczas wyścigu rodzinnego w tamtym roku na Bike Parku gdzie licznik maksymalną temperaturę wskazał mi 40 stopni, jechało mi się lepiej niż w inny dzień tą samą trasą.
Także raczej gdzie indziej szukaj przyczyny Tongue
Bart   19-06-2013, 17:28
#3
Kolego,
nie zrozum mnie źle, ale na taką Twoją jazdę, to czy będziesz zakładał na głowę sopel czy pióropusz - nie będzie miało takiego znaczenia.
Może jednego dnia zjadłeś duży obiad i mimo że już nie mogłeś, to zjadłeś na siłę, bo wiesz że nieładnie zostawiać..., może tego drugiego dnia byłeś myślami przy babeczce, z którą przed sekundą minąłeś się, może zobaczyłeś na horyzoncie rowerzystę i załączył się w Tobie instynkt psa <muszę_go_dogonić>, czy nie wiem, w/w rowerzysta wyprzedził Cię i nie mogłeś sobie tego darować..., a może cisnęło Cię na dwójkę?

Ja tam nie wiem, ale żeby kolor spodenek był powodem Twojego przytarcia, ciekawa historia[Obrazek: ejsx9c.gif].


Serdecznie pozdrawiam.

Terenikiem to ciągnikiem.
Mariobiker   19-06-2013, 21:56
#4
bezpieka napisał(a):Dlatego zastanawiam się czynie warto by było pochylić się nad opracowanie wzoru w kolorach pomarańczowo - białych
Nie wiem czy byłoby to ładne Confusedhock: ale na pewno niepraktyczne :!:
Prawie zawsze jeżdżę w czarnych spodenkach i jest ok :mrgreen:

"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
darist   19-06-2013, 22:12
#5
mariobiker napisał(a):Nie wiem czy byłoby to ładne

To zależy Mariusz na czyim siodełku :-D
Może Marcin w przerwie uprawy nowych pomidorów oceni :mrgreen:
MODEL NA LATO

EDIT:
Natomiast odpowiadając na pytanie bezpieki.
To nie kwestia kolorów tylko materiału nie wspominając o uwarunkowaniach wymienionych przez Barta :mrgreen:
Są spodenki, których nie poczujesz na czterech literach tylko... zapłacisz dużo więcej :-P

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
JuraS   20-06-2013, 09:50
#6
Odpowiedź jest prosta.Trening czyni mistrza :mrgreen: .Również zauważyłem,że każdego kolejnego dnia jazdy czuję się lepiej,jadę szybciej i mniej się męczę :-> .

Pozdrawiam,
Jurek
Aga84   21-06-2013, 00:49
#7
mnie się jakoś rewelacyjnie jeździ w gaciach oraz w koszulkach forumowych i upały nie są straszne, normalne, że jak jest tyle na termometrze to sie pocisz i Ci kolego gorąco, to normalna rzecz trzeba wytopić to i owo ;-)
bezpieka   21-06-2013, 09:55
#8
OK podsumowując: Twierdzicie zgodnie że to jednak dyspozycja dnia ma dużo większe znaczenie. Możliwe! Dlatego chyba muszę odwiedzić dobrego specjalistę medycyny sportowej i dopiero później wrócę ewentualnie do tematu.
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.